Şimdi Ara

HDMI goruntu alamama sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Edit: Hallettim sorunu,konuyu cevaplayan herkese cok tesekkur ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur610 -- 29 Haziran 2010; 12:22:12 >

• marka çokda önemli değil bende teknosadan aldım 20liralık birşey
  • Altın uçlu HDMI kablo alıcaksın..Bi ucunu ps 3 ' e bi ucunuda televizyona takcaksın..Ps 3 ten HD ayarını yapıp televizyondan HDMI seçceksin ve 1080 p keyfini yaşıycaksın
  • Anladigim kadariyla marka onemli degil.Bugun teknosaya baktim,tvye giren ucu scart olani vardi.Hepsi oyle midir hdmi kablolarinin ? Eger degilse ona hic bulasmamam gerektigini dusunuyorum nedense,yanlis miyim ?
  • Ucu scart olandan kesinlikle alma..Bak iki ucuda altın uçlu olucak ve hdmi girişli olucak..Altın uçlu hdmi kablo alıcaksın..Scart girişli alırsan tam oalrak HD görüntü alamazsın..HDMI kablo almalısın..
  • evet altın uçlu lazım iyi görüntü için
  • Zaten scart girişli HDMI yide ilk senden duyuyom var mı öyle bi kablo
  • Hama altın uçlu hdmi öneririm.Bazı hdmi kablolar 1080i ye kadar açıyor.1080p desteklemiyor.
  • EYEQ marka aldım. Altın uçlu hdmi kablo. 20 tl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y@KI$IKLI

Zaten scart girişli HDMI yide ilk senden duyuyom var mı öyle bi kablo

Var abı bugun gozlerımle gordum Hepinize çok teşeekkür ederim,son sorumu da sorayım.Fiyatlar nasıl ?

Edit: Şimdi gördüm,tamamdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur610 -- 28 Haziran 2010; 21:47:51 >
  • Ben dün eyeQ marka aldım, 1,4 Versiyon olan. 2 metre uzunluğunda ve altın kaplama uçları var. Full HD, 3D ve Ethernet uyumlu. Yani internetli TV'lerde de kullanılabilir. 49TL fiyatı var
  • hdmi kabloda altın uçlu olup olmaması bişey etkilemez hepsi aynı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeathAdder

hdmi kabloda altın uçlu olup olmaması bişey etkilemez hepsi aynı...

Hee adamlar da gerizekalı zaten öylesine üretiyorlar altın uçluları...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Simon_Adebisi

quote:

Senin gibiler için üretiyorlar

Al okuda bilgilen biraz

HDGurudan alıntıdır:

Satıcıların HDMI Kablolar Hakkında Bilmenizi İstemediği Şey

Upconvert eden bir DVD player, playstation 3 veya HD tuner almayı planlıyorsanız, satıcı size bir HDMI kablosuna ihtiyacınız olduğunu söyleyecektir. Upconvert özelliği olan bir DVD player 70USD (amerika fiyatı) fiyatındayken, size satmak isteyeceği 2-2.5 metrelik HDMI kablo 100-120USD arasında bir fiyatta olacaktır. Bu kablo neden bu kadar pahalıdır? Gerçek şu ki bir HDMI kabloyu bunun onda birinden daha düşük bir fiyata alabilirsiniz ve aynı mükemmellikte görüntü elde edersiniz. İşte bilmeniz gereken:

HDMI (High Definition Multimedia Interface) bir component görüntü kaynağı ile HD görüntü verici arasında genellikle en iyi bağlantıdır. Kablo dijital ses ve videoyu kopyalama koruması (copy protection) ile iletir. Satıcının size söylemeyeceği şey, bu kabloyu ne kadar para öderseniz ödeyin, iki tip görüntüden birini elde edebileceğinizdir – mükemmel veya kötü.

Mükemmel karlanma gibi kusurlar içermeyen görüntüyü ifade etmektedir. Kötü ise hiç görüntü alınaması veya çok kötü görüntü alınmasıdır. Satıcı sizi altın kaplamalı konnektörleri olan, daha kalın, kaliteli üretim ve markalı kablolara yönlendirecektir, lakin bu kablo görüntü ve ses kalitesinde bir gıdım bile fark yaratmayacaktır. Bu kadar basit. HDMI kablodan geçen sinyal dijitaldir, yani 0 ve 1 taşır. Kim ne derse desin, HDMI kablosunun yaptığı tek şey 1lerden ve 0lardan oluşan sinyalleri bir uçtan diğer uca aktarmaktır. Kablo ne kadar pahalı olursa olsun görüntü iyileşmez.

O halde bir HDMI kabloya ne kadar ödenmelidir? Cevap basit, ne kadar az ödeyebiliyorsak o kadar az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathAdder -- 29 Haziran 2010; 5:39:42 >

• "Hama" nın kabloları ideal , iyide performans veriyor. Sorun yaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Simon_Adebisi

quote:

Gerçekten farketmiyor. Ben 10 tl lik kablo ile 70tl lik kabloyu test ettim, sonuç aynı.
  • görüntü olarak birşey farketmeyebilir ama sonuçta kalite farkı kesin vardır philips in altın uçlu hdmi yı ya da shoptodan benim gibi sony nin resmi hdmi yının siperişini ver gerçekten süper bir kablo öncelikle acayip sağlam
    görüntü de 10-20 tllik kablolarla bi farkı yok görüntü kalitesi olarak ama kalite farkı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: dere12

görüntü olarak birşey farketmeyebilir ama sonuçta kalite farkı kesin vardır philips in altın uçlu hdmi yı ya da shoptodan benim gibi sony nin resmi hdmi yının siperişini ver gerçekten süper bir kablo öncelikle acayip sağlam
    görüntü de 10-20 tllik kablolarla bi farkı yok görüntü kalitesi olarak ama kalite farkı var

Ben bu son cümleyi anladım.
    Görüntüyü aktarması gereken bi kablo görüntüde daha iyi iş çıkaramıyorsa nası daha kaliteli olabilir ki ?
    Deri kaplama falan mı ?
  • sağlamlık olarak kaliteli diyorum yani bi sony nin yaptığı kabloyla bi dandik bilinmedik bi marka kablo bir olurmu?
  • simdi de goruntu alamiyorum,napmam gerek ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.