Şimdi Ara

HDMI bağlantıda ilginç sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar. İlginç bir sorunum var buradaki arkadaşların yardımcı olabileceğini düşündüm.

Film izlemek için bilgisayarı HDMI ile tv ye bağlayıp filmi öyle izliyorum. Sorun burada başlıyor. Tv den film izlerken diğer odadan bir kişi odanın (her oda değil, bir oda ve mutfak) ışığını açtığında ya da kapattığında 5 saniyeliğine ekran kararıyor sonra tekrar geliyor. Her açma kapama işleminde böyle oluyor.

Tv ye uydu alıcısı da bağlı hdmi girişinden. Uyduda kanal izlerken böyle sorun olmuyor. Sadece bilgisayarı tv ye baglayınca sorun oluyor.

O kadar araştırdım nedenini ve çözümünü bulamadım. İnşallah burada çözüm bulurum. Şimdiden teşekkürler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam evdeki lambalar tasarruflu beyaz olanlardanmi? Yoksa standart akkor lambami?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tv'ye bağlantıları hep aynı kabloylamı yapıyorsunuz?

Pc'de kullandığınız kabloyu başka cihazda deneyebildinizmi?

Birde Wardenclyffe Arkadaşın bir sorusu vardı ona vereceğiniz cevapta önemli her ne kadar ''gerizekalının'' biri en beğenilmeyen yorum diye yazmışsada . Arkadaşın sormak istediği bu odalardaki aydınlatmaların bir şekilde ateşleme (Ignator veya starter tarzında) devresi varmı diye öğrenmek istemiş. Bu tip ateşleyiciler açılma anlarında tesisata ve ortama parazit yayma olasılıkları var ve hdmı kablonuz bu elektriksel gürültüyü veya elektriksel rıpıl dediğimiz şeyleri engelleyemeyecek kadar kaliteli olmayabilir, buda görüntü kesilmesine neden olabilir.

Pc'nizdeki ekran kartıda arızalı olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.