Şimdi Ara

Hdd yi takınca biçimlendirin diyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
9.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar WD Elements 2TB HDD m var yolculuga gittim gelince yine pc me taktım W7 kurulu olan Diski bçimlendirin diyor masaustune takıom XP SP3 kurulu erişilemez diye hata alıyorum
    W7 olanda biçimlendiri iptal e tıklayınca bilgisayarıma giriyorum bilgisayarım takılıyor

Lutfen yardım edin Bir daha edinemeyecegim cok dosya ve video + resim arşivim var En azından resim ve videoların bir kısmını kurtarsam olur
    Yolculukta sarsıntıdan da olabilcegini dusunuyorum

• Bu hata daha çok bir biçimlendirme yarım kaldıysa çıkıyor... Bende öyle olmuştu. Bu sorun olmadan önce biçimlendirmeyi başlatıp daha sonra iptal ettiniz mi.
  • Hayır dediğim gibi 2Tb full bir arşiv var içinde biçimlendirmem soz konusu bile deil pc ye takınca boyle oluyo en azından bagzı dosyalarımı kurtarmam lazım bunu için bir program onerirmisiniz dun belki hdd de badsector olusmustur die hdd Regenator ve hdd scan 3.3 kullandım badsector de yok lutfen yardım edin

Sayın FOR-MEN Lutfen up up up ve +++++rep gibi yazılar yazmayınnız :d
  • konu yukarıda kalır,cevabını daha çabuk bulursun diye up'lamıştım
  • Bak burdaki arkadaş sorunu çözmüş oku belki sende halledersin bazı program önerileri vermişler incelehttp://www.pclabs.com.tr/forum/topic/112206-harici-harddiskde-kendiliginden-bicimlendirme-sorunsali/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeilArmstrong -- 5 Nisan 2012; 13:09:38 >
  • Runtime GetDataBack v4.21 İsmimli programla dosyalarıma sorunsuz ulaşabiliyorum , acabiliyorum ama bilgisayarıma girince yine aynı hatayı veriyor bad sector yada bir hata da bulamadım nasıl duzeltilcek bu yaw.

Sinir oldum yanlışlıkla silincek diede korkuyorum Lutfen bilenwarsa yardımını esirgemesin
  • Ona benzer birşey bende de var. Takınca biçimlendir diyor, iptale basıp normal kullanıyorum ama bigün açılmazsa bütün arşivim patlar. İnş çözümü vardır
  • Arkadalar yeni aklıma geldi yaptım!

Başlat/ Çalıştır / cmd / chkdsk (hata ayıklama)

Cmd kodlarını girerek hdd ye sorunsuz eriştm fakat çok yavastı pc me rest attım yine aynı hatayı aldım cmd olayını yine yaptım

Disk raw formatlı raw formatında chkdsk yapılamaz dedi bende nasıl olsa sorunu ogrendim diyip su an xp repair pro full indiriyorum eger sorunsuz duzelirse tum linkleri koycam herkese iyi aksamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoforum-bs

Arkadalar yeni aklıma geldi yaptım!

Başlat/ Çalıştır / cmd / chkdsk (hata ayıklama)

Cmd kodlarını girerek hdd ye sorunsuz eriştm fakat çok yavastı pc me rest attım yine aynı hatayı aldım cmd olayını yine yaptım

Disk raw formatlı raw formatında chkdsk yapılamaz dedi bende nasıl olsa sorunu ogrendim diyip su an xp repair pro full indiriyorum eger sorunsuz duzelirse tum linkleri koycam herkese iyi aksamlar

düzelmedi galiba

ben chkdsk yazdım Dosya sistemi türü NTFS dedi ve orada kaldı
  • MALESEF SUAN BİÇİMLENDİRME YAPILMIYOR DOSYA KOMUTUNU RAW DİYOR SİSTEME FORMAT ATILMIYOR DUZELTİLMİYOR BENDE ARŞİVİM ZATEN GİTTİ DİYE SERVİSE YOLLADIM MUHTEMELEN YENİSİYLE DEĞİŞİMİ YAPILACAKMIŞ
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoforum-bs

MALESEF SUAN BİÇİMLENDİRME YAPILMIYOR DOSYA KOMUTUNU RAW DİYOR SİSTEME FORMAT ATILMIYOR DUZELTİLMİYOR BENDE ARŞİVİM ZATEN GİTTİ DİYE SERVİSE YOLLADIM MUHTEMELEN YENİSİYLE DEĞİŞİMİ YAPILACAKMIŞ

bu programların hangilerini denediniz ben sadece pc inspector denedim get data back serial bulamadığım için çalıştıramadım. benim bir hard di,skim daha var o da fiziksel hazarlı sanırım hard diskin bir bölümü zarar gördü bazı dosyaları kopyalamama izin vermiyor bazı klasörlerin de içini boş görüyor ama o klasörün ismi çok uzun ve türkçe karakterler var acaba ondan olabilir mi sence hangi programı denemeliyim
  • Get data back ve Recuva bu işte bir numara onların kurtaramadığını kurtaramassın benim bagzı resimlerim kurtuldu ama cok az bir boyutta.

Hdd Regenetation da fiziksel hatalar haricini gideriyor bunları bi dene ama mutlaka full surum olsun
  • chkdsk G: /f cmd komutunu yazdım, işlem yaptı ama veriler gitti gibi? gitmemiştir dimi?

sizde de böyle olan varmı acaba?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.