Şimdi Ara

HDD test programı önerebilir misiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
8.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    HDD için önerebileceğiniz windows ortamında çalışan bir test programı var mı ?
    Daha önceleri DOS ortamında kullandığımız ScanDisk vardı. Ama şimdi yeni windows ve SATA sistemlerde çalışmıyor. Aynı ScanDisk gibi detaylı ölçümleme ve analiz yapan bir program önerebilir misiniz ?
    İlginize şimdiden teşekkür ederim.

• Ben ihtiyacım olunca HddScan 2.8 kullanıyorum. 2.8 versiyonunu tavsiye ederim..
    http://hddguru.com/content/en/software/2006.01.22-HDDScan/

Bu arada dikkat et command bölümünde verifiy işaretli olsun. Erase yi seçersen disknin içindeki bilgiler silinir.

Ayrıca Hd Tune'de başarılı bir yazılımdır...
    http://www.hdtune.com/

Kolay gelsin.....

• Teşekkür ederim, çok işime yaradı.
    Şüphelendiğim 500 GB'lik bir disk vardı. Bir türlü emin olamıyordum.
    Taramayı başlattım. Bakalım ne sonuç verecek ?
    Bir soru, HDDScan'ın yenisi 3.1 versiyonu var. Önerir misin ? Yoksa en iyisi 2.8 mi ?
  • 2.8 versiyonu daha, Bu yüzden ben onu daha çok seviyorum..
    Yani sen istersen 3.0 versiyonunu kullanabilirsin.

Bu arada hdscanın hd tune ye göre bad sector konusunda daha iyi bilgilendirme sunar.
    Kolay gelsin.....
  • Yedekte tuttuğum hdd lerimi satmak istiyorum, bunları nasıl bir programla ve neleri test etmem lazım? Sattığım kişilere mahçup olmak istemiyorum.
  • ilerici İ kullanıcısına yanıt
    Hd tune ve Hard Disk Sentinel işinizi görür.

Hdd sentinel de Health,performance ve sıcaklık değerlerini anında görebilirsiniz.Sıcaklık değeri bildiğim kadarıyla 40-45 üstü normal değil.Ortalama 30-40 arası olması lazım.Health kısmı na gelince mesela benim diskimin health %15 ve performance %100 çok nadir kafa atıyor onun dışında sıkıntı yapmıyor bazı disklerde %40 gösteriyor ama disk çok sıkıntı çıkartıyor ama %60 üstü genelde sıkıntı yapmıyor.Ayrıca diskin kalan ömrünüde saat olarak gösterir.S.M.A.R.T analizi yapabilir ek olarak diskinizi test edebilirsiniz.

Hd tune de aynı şekildi diskte bad sector taraması yapıp sıcaklık durumunu izleyebilir,okuma yazma hızlarını görebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.