Şimdi Ara

Hdd giriş sata plastiği kırıldı [ÇÖZÜLDÜ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hdd sata kablosunu takarken bi esneklik farkettim, birde baktım ki parça kablonun ucuna sıkışmış, güç pinleri eğilmiş.

Kablonun ucuna sıkışan parçayı ince bi tornavida yardımıyla çıkarttım rahatlıkla. Şimdi sorum şu ki; sata girişine o parça olmadan kablo oturmuyor. Parçayı ve hdd yi alıp bilgisayarciya gitsem bir çözüm üretebilir mi bana? Yoksa hdd yi zorunlu olarak servise mi gönderiyorum? - hddnin garantisi umrumda değil pek -

2 görselide yüklüyorum aşağıya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anormal.insan -- 29 Temmuz 2017; 18:16:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynı durum arkadaşımın başına geldi, o kopan parçayı oraya koy ve pinlerin üzerinde düzgün durduğundan emin olup kabloyu düzgün bir şekilde tak. Daha sonra kabloyu sabitlemek için sıcak silikon kullanabilirsin. Bilgisayarcıya götürürsen anakart değişecek diyebilir veya benzer bir hdd'den o plastik parçayı söküp senin hddye lehimlemesi gerekir..
  • sanerdk kullanıcısına yanıt
    Fotoğrafları yakınlardaki bir bilgisayarcıya gösterdim, benzer bir hdd'den o tırnak parçasına söküp lehimledi benim diske. Bütün işlem 10-15 dakika kadar sürdü. Ücret bile almadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: anormal.insan

Fotoğrafları yakınlardaki bir bilgisayarcıya gösterdim, benzer bir hdd'den o tırnak parçasına söküp lehimledi benim diske. Bütün işlem 10-15 dakika kadar sürdü. Ücret bile almadı

Ücret almasa bile hocam siz atsaydınız birşeyler. Bilgisayarcılar pek iş yapamıyor artık
  • Acil yardım edin bendede aynısı oldu ama o küçük parça kayıp

• ahmett010327 A kullanıcısına yanıt

git bi pc servise yapsınlar

• Telleri sata kablosundaki doğru yerlere lehimlenirse olur mu

• ahmett010327 A kullanıcısına yanıt
    Başka bir HDD'nin sata girişi sökülüp, sağlam HDD'ye monte edilerek sorun çözülebilir. HDD'nin birebir aynısı olması şart değil, SATA girişi aynı tipte olsun yeter. Silikon milikon idarelik bir çözüm sağlar.

Sıcak havalı havyasi olan bir tamircinin 5 10 dakikada yapabileceği basit bir işlem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.