Şimdi Ara

hdd birleştirme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bilgisayarımda tek hdd var,3 bölüme ayrılmış durumda.bu hdd birleştirmem gerekiyor.hangi programları önerirsiniz?
    hani çok zengin olduğumuzdan dolayı programların free olmasına gerek yok,serial'ı falan temin edilebilir

• bu iş için windowsun kendi bilgisayar yönetimi programı işini görecektir. bilgisayarıma SAĞ TIKLA, YÖNET de; disk yönetimi sekmesinde istediğin hdd bölme/birleştirme işlerini yapabilirsin..

3. parti yazılımı olarak diyorsan en iyisi partition magic'dir...
  • hocam o diil de hdd yi 3 e bölmüştüm,bir bölüm 100 mb idi çok önemli resimleri,word dosyalarını falan tutuyordum orda.
    şimdi format atmaya çalıştım,pc sadece o 100 mblık bölümü gördü.
    ne yapmam lazım yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zıp.Zıp

hocam o diil de hdd yi 3 e bölmüştüm,bir bölüm 100 mb idi çok önemli resimleri,word dosyalarını falan tutuyordum orda.
    ne yapmam lazım yahu

dediğim ekranın ss'ini al, bir bakalım hdd'e:

mesela benimki:

hdd birleştirme
  • quote:

Orijinalden alıntı: nadir_en

quote:

hocam o diil de hdd yi 3 e bölmüştüm,bir bölüm 100 mb idi çok önemli resimleri,word dosyalarını falan tutuyordum orda.
    ne yapmam lazım yahu

mesela benimki:

hdd birleştirme

hocam xp kullanıyorum,ve öyle bir seçenek yok.

edit:xpde buldum ve şunu yazıyor.
    mantıksal disk yöneticisi hizmetine bağlanılamadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zıp.Zıp -- 23 Ekim 2011; 23:12:25 >
  • quote:

quote:

quote:

ne yapmam lazım yahu

mesela benimki:

hdd birleştirme

hocam xp kullanıyorum,ve öyle bir seçenek yok.

edit:xpde buldum ve şunu yazıyor.
    mantıksal disk yöneticisi hizmetine bağlanılamadı.

şurayı bir oku, bir arkadaş sorunu acronis disk director ile çözmüş:

http://forum.donanimhaber.com/m_29043509/tm.htm
  • HOCAM arkadaşın çektiği programı çekiyorum netten şu an.denicem.
  • quote:

HOCAM arkadaşın çektiği programı çekiyorum netten şu an.denicem.

sonucu buraya yazarsın...
  • quote:

quote:

HOCAM arkadaşın çektiği programı çekiyorum netten şu an.denicem.

sonucu buraya yazarsın...

acroniste set number of device diye bir şey göremedim.kafayı yicem.
  • o 100 mb olan bölümü silemezsin.Çünkü sistem önyükleme dosyalarının olduğu bölüm orası zaten resimde de gözüküyor ve yazıyor."Sistem Etkin birincil bölüm". Xp deki karşılığı Boot dosyaları (boot.ini ntldr ntdetec.com dosyalarının olduğu yer.)

tüm harddiskini başka bir external harddiske yedekleyip Fdisk yapmalısın.Acronis Disk director Suite bu işi güzelce yapıyor.
    Fakat bu seferde Recovery bölümü vs hepsi silinir.yani tam olarak anlamıyorsan bu işe hiç girişme derim.100mb lık bölüme de dokunma dosya yükleme ve silme yapma 100mb lık kısımda...
    ben birisine Win7 kurdum.ama harddisk bölümlemesini win7 setupundan yapmadım.eğer öyle yapsaydım bende de 100mb lık önyükleme bölümü oluşturacaktı.Acronis DDS yi usb den boot ederek açtım ve tüm bölümleri sildim(recovery bölümü dahil)
    daha sonra Win7 nin rahat çalışacağı boyutta 80GB lık bir bölüm oluşturup win7 yi oraya kurdum.harddiskin geri kalanını win7 kurulduktan sonra win7 den ayarladım.

Bundan sonra yapacağın şey Acronis True İmage ile recovery bölümü oluşturmak .bunun için harddiskin 10-15gb lık bir kısmını Acronis secure zone diye sistem yedeğinin bulunacağı bir bölüm için ayırman gerekiyor.acronis ile recovery bölümü yapabilirsin.biraz araştırmalısın .aşağıdaki konuyu iyice incele
    http://forum.donanimhaber.com/m_27090062/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_27090062/tm.htm

ben acronis yerine grub kullanarak recovery yapıyorum.o biraz daha karışık.

sonuç olarak o bölümü silebilmek için Fdisk yapman yani harddiskini yeniden bölümlendirmen şart.ama bunu da yapınca Sistem ve recovery bölümleri silinir.yeniden win7 yi kurmak ve Acronis true image ile recovery bölümü yapman gerekecek...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.