Şimdi Ara

HDD biçimlendiremiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
1.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1 tb 2.5" hdd yi usb ile pc taktım Bilgisayarımda görünmüyor Disk yönetiminde biçimlenmemiş (ayrılmamış) ve Başlatılmamış şekilde görünüyor çalışan hdd çevrim içi yazıyor ama bu başlatılmamış yazıyor. Diski başlat dediğimde ise SİSTEM BELİRTİLEN DOSYAYI BULAMIYOR hatası veriyor forumları araştırdım ama kimse bu hata için yazmamış sorunları farklıydı ve çözüm yoluda üretmemişler

HDD biçimlendiremiyorum

Ben bu diski nasıl başlatabilirim yada nasıl biçimlendiririm önemli olan sistem görsün yeter bilgisi olan arkadaşlar benide bilgilendirirlerse sevinirim TEŞEKKÜRLER...

• yeni basit birime tıkladın mı?
  • K120 K kullanıcısına yanıt
    onlara tıklanmıyor soluk renkteler hdd yi pc ye takıp format atma menüsüne geldim oradanda yeni bölüm açamadı hata verdi
  • Aygıt yöneticisinden diskin sürücüsünü tekrar yüklemeyi dene. Olmazsa

Şu programla bir dene
    http://www.gezginler.net/indir/partition-wizard-home-edition.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celilsaygin -- 12 Nisan 2017; 23:1:36 >
  • celilsaygin kullanıcısına yanıt
    sürücü güncel diyor o programlada hiç görünmüyor disk bir tek windows disk yönetiminde görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scap1 -- 14 Nisan 2017; 0:20:3 >
  • Ubuntuyu usbden başlatıp dene istersen. İçinde gparted diye program var. Bir ihtimal onunla format atabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celilsaygin -- 14 Nisan 2017; 0:53:3 >
  • konu hort. aynı sıkıntıdan muzdarıbım
  • Düzeldimi hocam aynı sorun bende de var?
  • Merhaba;

Low Level Format ile diski formatlayıp tekrar başlatmayı denermisiniz.

http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/HDDLLFsetup.4.40.exe

Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.