Şimdi Ara

HD7850 1GB, BF4 problem çözene 10tl paypal.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
1.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ciddi canımı sıkan 2 haftadır bir problemim var. Aynı problem geçemn sene bf3 ilede başıma geliyordu. Sorunum şu BF4 oynarken 5-6'ncı dakikadan sonra neredeyse 30 saniyede bir fpsm 4 fpsye kadar düşüyor 5-6 saniye o şekilde devam edip geri normal fps seviyelerine çıkıyor. Bugüne kadar denediğim yöntemler. GPU driverlarını betaya normal eski kullandığım driver sürümlerine hemen hemen her sürümde denedim işe yaramadı. Oyunu sildim yeniden indirdim originden işe yaramadı, oyunun içindeki directx dosyasını kurdum yine işe yaramadı. Mobo driverlarını komple yeniden yükledim işe yaramadı. Ekran kartını cpu ve ramleri söküp taktım temizledim macun yeniledim cpu için işe yaramadı.

1366x768 de oynuyorum oyunlarımı aida64 den not aldım sıcaklık fps v.s ultrada fan%30 da iken 40 60 arası fps alıyorum sıcaklık 63 derece cpu 71 derece. fan %100 de iken 48-60 fps arası alıyorum gpu 57 derece 75 derece cpu . Ultradan tüm ayarları lowa çekersem 55 60 fps arası alıyorum fan %100de çalışırken sıcaklıklar 53 derece gpu 76 derece cpu. Ek olarak BF4 açıkken round aralarında v.s chromeda gezerken bile bu kasmayı yapıyor makine yani bir sitede gezerken bile arka planda bf4 açıksa takılarak geziyor yine düzeliyor ve bu şekilde devam ediyor. Oyunu en son mayıs ortasında oynamıştım hiç böyle problemlerim yoktu yine 55 60 fps arası alıyordum ultrada hiç bir sıkıntım yoktu ama geçen senede bu senede yazın bf3 ve bf4 te böyle problemler yaşıyorum. Ne yaptıysam çözemedim en son format atıcam ama geçen sene bunu yaşadığımda format da atmıştım işe yaramamıştı bıktım bu problemden artık problemimi çözene steamden oynda verebilirim paypal hesabını 10 lirada atabilirim hangisini isterse. İşlemcim amd 8150 be. hd7850 1gb sapphire, asrock 990fx extreme 3, gskill ripjaws 2x4 gb ram 120 gb sata seagate harddisk ( 10 senelik felam oyunun kurulu olduğu harddisk bu. ama harddiskten kaynaklansa problem kışında yapardı diye düşünüyorum) bu arada kasada ekstra iki adet daha 100mm lik fan var ekran kartına yönlendirilmiş vaziyette. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi illest -- 14 Temmuz 2014; 20:30:56 >

• Kolaydan başlayalım: Donma olduğunda HDD ışığı yanıyor mu? Donmaya senkron biçimde?
  • İşlemci çok fazla ısınıyor ayrıca harddisklede alakalı olabilir
  • illest kullanıcısına yanıt
    Windowsun gereksiz servislerini kapat.
    Antivirüs taraması yap.
    Hdtune adlı programdan error scan sekmesinden quick scan yapmadan yavaşça bad sector taraması yap harddiske.
    İşlemcinin termal macunu değiş soğutucuyu adam gibi oturt.Gene aynıysa sağlam bir işlemci soğutucusu al

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

Kolaydan başlayalım: Donma olduğunda HDD ışığı yanıyor mu? Donmaya senkron biçimde?

Hayır böyle bir şey olmadı az önce denedim.
  • Sorun diskte isinmasinda degil hdtune benchmark yap cpu ussage %10 dan fazla access time 30ms den fazla ve sikca 50mb verinin altina dusuyorsa problem disk...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gene battlefield gene fps droplar
  • quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

Windowsun gereksiz servislerini kapat.
    Antivirüs taraması yap.
    Hdtune adlı programdan error scan sekmesinden quick scan yapmadan yavaşça bad sector taraması yap harddiske.
    İşlemcinin termal macunu değiş soğutucuyu adam gibi oturt.Gene aynıysa sağlam bir işlemci soğutucusu al

Antivirüs taraması yapıcam az sonra avast ile full tarama
    hdtune ile yaklaşık bir sene önce bad sector taraması yapmıştım bir problem çıkmamıştı şimdi bir daha yapıcam.
    termal macunu değiştirdim yeni thermaltake tg-2 kullanıyorum hep bundan önce hiç bir problem yaratmadı. İşlemci soğutucum var Xıgmatek red scorpion.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

Sorun diskte isinmasinda degil hdtune benchmark yap cpu ussage %10 dan fazla access time 30ms den fazla ve sikca 50mb verinin altina dusuyorsa problem disk...

Diskte tarama yapmıştım şimdi bir daha yapacağım.. ama bu diskle hiç bir problem olmadan 2.5 senedir bf serisini oynadım daha önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi illest -- 14 Temmuz 2014; 21:45:16 >
  • illest kullanıcısına yanıt
    Hocam gene sıkıntı var 75 derece niye hangi işlemci ve ne kadar ocde kullanıosun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bad sector taramasıda az sonra gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi illest -- 14 Temmuz 2014; 21:39:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

Hocam gene sıkıntı var 75 derece niye hangi işlemci ve ne kadar ocde kullanıosun

oc yok ne gpu ne cpu işlemcim amd 8150 sizin için aida dan görüntü aldım.

bu sırada sadece hdtune tarama yapıyor başka açık hiç bir program yoktu. (wallpaperım sürekli değişime ayarladım akla başka şeyler gelmesin.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi illest -- 14 Temmuz 2014; 21:43:53 >

• Kasayi yan yatir.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkayy23

Kasayi yan yatir.

at paypal adresini hadi kaptın parayı köftehor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: illest

quote:

Orijinalden alıntı: berkayy23

Kasayi yan yatir.

at paypal adresini hadi kaptın parayı köftehor.

Hangi ara yatirdinda denedin hocam yanlis olmasin bi daha dene.

• quote:

Arkadaşlar ciddi canımı sıkan 2 haftadır bir problemim var. Aynı problem geçemn sene bf3 ilede başıma geliyordu. Sorunum şu BF4 oynarken 5-6'ncı dakikadan sonra neredeyse 30 saniyede bir fpsm 4 fpsye kadar düşüyor 5-6 saniye o şekilde devam edip geri normal fps seviyelerine çıkıyor. Bugüne kadar denediğim yöntemler. GPU driverlarını betaya normal eski kullandığım driver sürümlerine hemen hemen her sürümde denedim işe yaramadı. Oyunu sildim yeniden indirdim originden işe yaramadı, oyunun içindeki directx dosyasını kurdum yine işe yaramadı. Mobo driverlarını komple yeniden yükledim işe yaramadı. Ekran kartını cpu ve ramleri söküp taktım temizledim macun yeniledim cpu için işe yaramadı.

1366x768 de oynuyorum oyunlarımı aida64 den not aldım sıcaklık fps v.s ultrada fan%30 da iken 40 60 arası fps alıyorum sıcaklık 63 derece cpu 71 derece. fan %100 de iken 48-60 fps arası alıyorum gpu 57 derece 75 derece cpu . Ultradan tüm ayarları lowa çekersem 55 60 fps arası alıyorum fan %100de çalışırken sıcaklıklar 53 derece gpu 76 derece cpu. Ek olarak BF4 açıkken round aralarında v.s chromeda gezerken bile bu kasmayı yapıyor makine yani bir sitede gezerken bile arka planda bf4 açıksa takılarak geziyor yine düzeliyor ve bu şekilde devam ediyor. Oyunu en son mayıs ortasında oynamıştım hiç böyle problemlerim yoktu yine 55 60 fps arası alıyordum ultrada hiç bir sıkıntım yoktu ama geçen senede bu senede yazın bf3 ve bf4 te böyle problemler yaşıyorum. Ne yaptıysam çözemedim en son format atıcam ama geçen sene bunu yaşadığımda format da atmıştım işe yaramamıştı bıktım bu problemden artık problemimi çözene steamden oynda verebilirim paypal hesabını 10 lirada atabilirim hangisini isterse. İşlemcim amd 8150 be. hd7850 1gb sapphire, asrock 990fx extreme 3, gskill ripjaws 2x4 gb ram 120 gb sata seagate harddisk ( 10 senelik felam oyunun kurulu olduğu harddisk bu. ama harddiskten kaynaklansa problem kışında yapardı diye düşünüyorum) bu arada kasada ekstra iki adet daha 100mm lik fan var ekran kartına yönlendirilmiş vaziyette. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok çok teşekkür ederim.

1366 768 ultradamı oynuyorsun? play claw 5 i indir ve vram kullanımını söyle bize vram kullanımının 900 civarı olmamasına dikkat et kasılmaya başlar 900 lerde ,vram dediğim ekran kartı belleği çünkü bf3 te bile 1280 1024 ultrada 850 mb buluyo bf4 te daha fazladır o yüzden diyorum video belleği ucu ucunada olabilir

• edit: 70 civarında fps droplar başlar işlemcin fazla ısınıyor 75 biraz fazla
  • Hocam Denetım Masası sistem ve güvenlıge gıt ordan guc seceneklerınden en yuksek performans olarak ayarla. Olmadıysa gır bıosa default ayarlara dondur. Yıne olmazsa bf yı baska harddıske kopyala yada kur ordan dene yıne olmazssa ekran kartını cıkar güç giriş yerlerini temizle oksitlenme vb. olduysa sıl ıyıce tekrardan guzelce kablolarını tak her seyı sapasağlam otuttur.

Oda olmaz ise işlemcin 75 derece fazla çipsetin ısınıp kıtlenmesıne yol acıyodur. macun degıstır.

Dedıklerımı yap sonucları yazarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exotic. -- 14 Temmuz 2014; 23:12:41 >
  • quote:

Arkadaşlar ciddi canımı sıkan 2 haftadır bir problemim var. Aynı problem geçemn sene bf3 ilede başıma geliyordu. Sorunum şu BF4 oynarken 5-6'ncı dakikadan sonra neredeyse 30 saniyede bir fpsm 4 fpsye kadar düşüyor 5-6 saniye o şekilde devam edip geri normal fps seviyelerine çıkıyor. Bugüne kadar denediğim yöntemler. GPU driverlarını betaya normal eski kullandığım driver sürümlerine hemen hemen her sürümde denedim işe yaramadı. Oyunu sildim yeniden indirdim originden işe yaramadı, oyunun içindeki directx dosyasını kurdum yine işe yaramadı. Mobo driverlarını komple yeniden yükledim işe yaramadı. Ekran kartını cpu ve ramleri söküp taktım temizledim macun yeniledim cpu için işe yaramadı.

nvidia kontrol panelde güç yönetim modu diye bişey var onu ben max performansta tutuyorum

ona benzer bişey amd kontrol panelindede vardır heralde onu kontrol et.

eskiden fifa13-14 de bende fps düşmeleri oluyordu meğerse ondanmış;kart kafasına göre güç tasarrufu yapacam diye saat hızını düşürüyormuş oda malum soruna neden oluyormuş.

bi dene bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi (((TeAcHeR))) -- 14 Temmuz 2014; 23:55:28 >

• quote:

Bad sector taramasıda az sonra gelir.

Hey yavrum diske bak kac yasinda inatla calisan disk iyi bakmissin ama bravo :) o yasta bir harddisk icin cok iyi masallah :) sorun ordan degil o zaman cunku diskten olsa okuyamadigi alan yuzunden olur yada cok saniyelik duser sen bi 5-6 saniyelik duraksamalardam bahsediyorsun aklim ekran kartina kaydi gpuz indir sensorler kismindan o kilitlendigi andan sonra ekran goruntusu al anlariz bakalim neymis derdi mosfetler isiniyor olabilir

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.