Şimdi Ara

HD322GJ Hakkında..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu diski almayı düşünüyorum yalnız kafama takılan birşey var diskin access time değeri biraz yüksek sanki netten bakındım çoğu testte aynı çıkmış. 13-14 ms civarında genelde. 320gb bir disk için yüksek değil mi bu değerler? F3 serisinden 103sj 1TB olmasına rağmen 13-14 civarı seyrediyor. Diskin performansı oldukça yüksek ama sadece bu değer kafama takıldı. Kullanan arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim.

Örnek test sonuçları:

322GJ:

HD322GJ Hakkında..

HD103SJ:

HD322GJ Hakkında..

• Hocam hd502hj almanız çok daha iyi olur.Pek bir fiyat farkı da yok.İleride raid için de çok uygun bir disk hd502hj.

Hocam overclock.net sitesindeki bench de sonuçu aynı gibi...

http://www.overclock.net/hard-drives-storage/772701-samsung-f4-320gb-hd322gj-benchmarked.html
  • O diski de inceledim hocam onun da access time sonuçları aynı sayılır ve 322gj'den daha yavaş. Benim için önemli olan kapasite değil hızlı sistem diski arıyorum. O yüzden bu diski seçtim. Amacım SSD fiyatları oturana kadar hızlı bir hdd alıp sistem olarak kullanmak. Cevabınız için teşekkürler.

Edit:

@ForqottenHopes

Hocam hd502hj'nin hdtune access time sonuçlarını koyabilirmisin rica etsem?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Codest -- 31 Ağustos 2011; 13:04:55 >
  • Hocam mobilim şuan ama forumda aratırsan kesin bulursun.Hd502hj ile ilgili birçok konu vardı forumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForqottenHopes

Hocam mobilim şuan ama forumda aratırsan kesin bulursun.Hd502hj ile ilgili birçok konu vardı forumda.

Teşekkürler.
  • Benim sistem diski olur kendisi,maalesef acces time yüksek

HD322GJ Hakkında..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi researcher12 -- 31 Ağustos 2011; 22:59:58 >
  • quote:

Hocam hd502hj almanız çok daha iyi olur.Pek bir fiyat farkı da yok.İleride raid için de çok uygun bir disk hd502hj.

http://www.overclock.net/hard-drives-storage/772701-samsung-f4-320gb-hd322gj-benchmarked.html

img217.imageshack.us/img217/9468/oyee.png sonuç ortada hd 502hj her açıdan %10 daha yavaş. Disk çiftlenince raid için fark daha da artıyor.

• merhaba, aynı diskten 3 tane aldım kardeşime ve raid yaptım, tek kelimeyle süper, hiç ısınmıyo ve 0 ses, performans olarakta çok iyi, forumda ikili ve üçlü raid bencleri var, eğer raid yapmayacaksanız, tek olarak kullanacaksanız WD CB alın. tek disk olarak daha performans alırsınız. ama raid yapacaksanız gözü kapalı alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_tol

quote:

Hocam hd502hj almanız çok daha iyi olur.Pek bir fiyat farkı da yok.İleride raid için de çok uygun bir disk hd502hj.

img217.imageshack.us/img217/9468/oyee.png sonuç ortada hd 502hj her açıdan %10 daha yavaş. Disk çiftlenince raid için fark daha da artıyor.

Biri 320 gb, diğeri 500 gb....Ayrıca access tıme' da biri 7.9 diğeri 9.08.... Gerçekten iyi düşünülmeli... EDİT: Biri 1000 gb'da diğeri 128 gb'da bench alınmış.

HD322GJ Hakkında..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xMANİTUx -- 2 Eylül 2011; 15:48:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xMANİTUx

quote:

quote:

Biri 320 gb, diğeri 500 gb....Ayrıca access tıme' da biri 7.9 diğeri 9.08.... Gerçekten iyi düşünülmeli... EDİT: Biri 1000 gb'da diğeri 128 gb'da bench alınmış.

HD322GJ Hakkında..

hd502hj 13ms erişim süresi amd sistemlerde burada garip sonuçlar var intel ne yapıyorda o kadar düşük çıkarıyor anlamıyorum.

bu akşam exa'dan alıcam iki tane hd322gj sonuçları paylaşırım.

http://www.exa.com.tr/samsung/sabit_diskler/samsung_320-327-7614.html

• anakart msi 990fxa gd80

dahili disk olarak bağlandı os kurulu değil.

HD322GJ Hakkında..
  • quote:

anakart msi 990fxa gd80

HD322GJ Hakkında..

Hocam disk çin üretim mi kore üretim mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Codest

quote:

anakart msi 990fxa gd80

HD322GJ Hakkında..

Hocam disk çin üretim mi kore üretim mi?

kore üretimi iki diskte exa'dan 77 liraya aldım bu arada tek çekim.

diğer diskte de benzer sonuç var.

HD322GJ Hakkında..

karşılaştırma açısından os kurulu olan wd cavier black.

short stroke kapalı olunca ms bayağı düşük çıkıyor.

HD322GJ Hakkında..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_tol -- 3 Eylül 2011; 18:03:04 >

• @x_tol

Ben gold'dan aldım bendeki çin üretimi

Short Stroke açık:

HD322GJ Hakkında..

Short Stroke kapalı:

HD322GJ Hakkında..

Rica etsem hd tune info bölümü ve short stroke kapalı bench koyarmısınız?

• yarın koyarım short stroke kapalıyken 13.7ms falan çıkıyor. Sende cpu kullanımı çok fazla arka planda çalışan programları kapatıp öyle dene istersen bendeki kullanım %1 sendeki %12 bu da etkiler sonucu.
  • X3'lü raid performansı!
     HD322GJ Hakkında..
  • quote:

Orijinalden alıntı: lzerk

X3'lü raid performansı!
     HD322GJ Hakkında..

değerler süper. X2 raid vs x3 raid oyun yükleme süreleri açısından bir fark yaratıyor mu denediniz mi? Strateji oyunları oynadığım için yükleme süresi önemli benim için fark varsa bir disk daha alayım.
  • bu diskleri hiç X2'li şekilde kullanmadım, ama kullandığım Samsung 1TB X2 SP F3 ile kıyaslarsam fark var ama ikisi aynı disk değil zaten, bence siz ilk önce bi kurulum yapın, o disklerin X2'si dahi sizi fazlasıyla memnun edecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Codest

@x_tol

Ben gold'dan aldım bendeki çin üretimi

Short Stroke açık:

HD322GJ Hakkında..

Short Stroke kapalı:

HD322GJ Hakkında..

Rica etsem hd tune info bölümü ve short stroke kapalı bench koyarmısınız?

HD322GJ Hakkında..

test 1.disk

HD322GJ Hakkında..

test 2.disk

HD322GJ Hakkında..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.