Şimdi Ara

HD Uydu alıcısı öneriler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aşağıdaki özelliklerde HD uydu alıcısı arıyorum.

Dsmart modül ile kullanabileceğim,
    SD performansı yüksek,
    USB PVR özelliği olan,
    Kanal geçişleri, menü vs. hızları yavaş olmayan,
    EMU, BISS özellikleri olan
    Mümkünse yazılım desteği de olan
    ve 400 TL civarı

Birkaç düşündüğüm model vardı. Goldmaster 1070 SD yayında istediğim görüntüyü alamayacağımı düşündüğüm için eledim. Atlantadan da SD yayın performansı ve Dsmart ile ilgili problemleri nedeniyle eledim. Goldmaster 1010, EMU desteği olmadığı için eledim. Elimde bir tek Kathrein UFS 910 kaldı. Bir de istediğim özellikleri karşılar mı bilemediğim Yumatunun ST işlemcili HD cihazı. Varsa önerileriniz bekliyorum. Teşekkürler.

• Selamlar,

Kapasite değerleri ile Linux'un direkt çalışabilme avantajını değerlendirmeye aldığımızda,
    Kathrein'i tavsiye ederim. Yumatu (7101)'da linux flash bellek üzerinden işletilebilmekte
    olup, sistemi hazırlama işlemleri uzun sürmektedir.

Kathrein'de kanal geçiş hızı, 2 - 3 saniye civarındadır.

Kolay gelsin.
  • Peki hocam paylaşımla işim olmayacağını düşünürsek kathrein ve yumatu arasında fark kalıyor mu?
  • Her iki cihazıda kendi yazılımı ile kullancaksanız, linux'lu yazılıma göre görüntü kaliteleri
    biraz daha iyi olacaktır. İlaveten Yumatu'nun kapasite değerleri biraz düşük olmasına
    rağmen, stabilite biraz daha iyi düzeydedir.

Her iki cihazdan hangisini daha uygun bulursanız, onu alınız...

Bu arada sorayım ! ALI çipset'li cihazı kullanmaktan vazgeçtiniz mi?

Eğer vazgeçtiniz ise, bu alacağınız ikinci HD cihaz olacaktır... Buradan forumdaşlarla
    paylaşabilirseniz, memnun olurum. Zira ALI çipset'liler bir süre kullandıktan sonra
    beklentileri karşılamadığından, tekrar HD cihaz edinilme yoluna gidilmektedir. Hal böyle
    olunca da, iki tane cihaz alımı kullanıcıya pahalıya malolmaktadır.

Saygılar, sevgiler.
  • Hocam karıştırdınız herhalde. Bir ara HDMI çıkışı gerekliliği yüzünden (direk PC monitörüne bağlayabilmek için) X3'ün SD cihazını almıştım. 1 ay kadar onu kullandım. Daha sonra memnun kalmayınca (monitöre bağlamaktan da vazgeçerek) X3'ü satıp Next 2000 CIS Super Plus almıştım. 1 yıldan fazladır da bu cihazı kullanıyorum. Yumatu ilk HD cihazım olacak. Bu arada Yumatu'yu sipariş verdim kullandıkça tecrübelerimi paylaşırım. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Edit: Eklemeler yapıldı.

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Her iki cihazıda kendi yazılımı ile kullancaksanız, linux'lu yazılıma göre görüntü kaliteleri
    biraz daha iyi olacaktır. İlaveten Yumatu'nun kapasite değerleri biraz düşük olmasına
    rağmen, stabilite biraz daha iyi düzeydedir.

Her iki cihazdan hangisini daha uygun bulursanız, onu alınız...

Bu arada sorayım ! ALI çipset'li cihazı kullanmaktan vazgeçtiniz mi?

Eğer vazgeçtiniz ise, bu alacağınız ikinci HD cihaz olacaktır... Buradan forumdaşlarla
    paylaşabilirseniz, memnun olurum. Zira ALI çipset'liler bir süre kullandıktan sonra
    beklentileri karşılamadığından, tekrar HD cihaz edinilme yoluna gidilmektedir. Hal böyle
    olunca da, iki tane cihaz alımı kullanıcıya pahalıya malolmaktadır.

Saygılar, sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SwordsMan -- 26 Ocak 2011; 12:42:19 >
  • Doğrudur ! X3'ü hatırlıyorumda... SD mi? HD mi? olduğunu hatırlayamadım.

Bu arada SD x3'te de kapasiteye matuf donanımsal yetersizlikler bulunmaktaydı...
    Zamanında o kadar yazdım, çizdim. İnanan inandı. İnanmayan gitti aldı.

O zamanlar firma (Merih Video)' da çalışan ve forumlarda yazan çatlak mühendis, cihazın
    donanımsal yetersizliğine, öyle bir ince yalanla gerekçe bulmuştu ki !!! Şaşırmamak elde
    değil... Yok kanal geçişlerindeki yavaşlık demodülatör'den kaynaklanıyormuş ! muş muş
    muş... Yedi milleti be... Sonunda yalanları ile firmanında başını ağrıttı. Tüketicilerle firma
    mahkemeleşince, çatlak mühendisin işine son verdiler.

Saygılar, sevgiler.
  • yumatu hd boyut olarak bana birax büyük ve hantal gibi geldi. Tabi bu benim düşüncem kimse alınmasın. Bence daha küçük boyutlarda dm 500 hd veya 800 hd gibi cihazlara yönelmekte fayda var diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doktor35

yumatu hd boyut olarak bana birax büyük ve hantal gibi geldi. Tabi bu benim düşüncem kimse alınmasın. Bence daha küçük boyutlarda dm 500 hd veya 800 hd gibi cihazlara yönelmekte fayda var diyorum.

Boyutu değil işlevi önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

quote:

yumatu hd boyut olarak bana birax büyük ve hantal gibi geldi. Tabi bu benim düşüncem kimse alınmasın. Bence daha küçük boyutlarda dm 500 hd veya 800 hd gibi cihazlara yönelmekte fayda var diyorum.

bende size katılıyorum ancak siz kullandınız mı yada gördünüz mü yumatu hd yi. Ben arkadaşımın evinde gördüm. ne o dedim koca kutu sanki eskinin video kaset oynatıcıları vardı onun gibi birşey. tabi zevk meselesi. İşlev kısmına gelince dm 500 veya 800 den artısı nedir tam bilmiyorum ama bence değmez. Karar kullanıcınındır saygı duyarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doktor35 -- 30 Ocak 2011; 1:39:21 >
  • Daha önce Next 2000 kullandığım için boyut olarak yadırgamadım. Zaten tavsiye ettiğiniz cihazların modül girişi yok.
  • quote:

quote:

quote:

bende size katılıyorum ancak siz kullandınız mı yada gördünüz mü yumatu hd yi. Ben arkadaşımın evinde gördüm. ne o dedim koca kutu sanki eskinin video kaset oynatıcıları vardı onun gibi birşey. tabi zevk meselesi. İşlev kısmına gelince dm 500 veya 800 den artısı nedir tam bilmiyorum ama bence değmez. Karar kullanıcınındır saygı duyarım.

Dostum; Receıverımı izlicez verdiği görüntüyümü.Tabiki verdiği görüntüyü,bu yüzden kasanın hantal olması bir çoğumuzun pek umrunda değil.Fiyat performans ikilisine göre alınabilir bir cihaz.Deneme amaçlı yaklaşık 1 saat kullandım SD ve HD performansı kendi segmentindeki cihazlardan iyi diyebilirim (BANA GÖRE)

İşlev kısmına gelince,500 veya 800 le kıyaslamayın çünkü sizinkiler segment üstü cihazlar ve en önemlisi her bütçeye uygun değil.Bu yüzden bu cihazın artısı fiyatı.

Ekteki resmi gördüm sizin dm800 de pek hoş durmamış LCD nin önünde.Sizin yerinizde olsam ki ben yaptım,receıverı büfenin içine koyar LCD nin önünü boş tutardım.
  • internette heryerden ürün alınmıyor bildiğim firma olduğu için yazdım bi sorunmu var öneri yazmamda yada burayı yazmamda ? firmayı yazmadım ürünlerin linkini verdim kimene ? başka bi site yazsam farkedermiydi ?
  • eksen uydu diye linki gözümüze sokmuşsun sonrada firma ismi yazmadım diyorsunYazma kardeşim firma ismi yazma,çok beğendiysen ürünün markasını modelini yaz isteyen aratır bulur.Forumlarda bir dünya firma adamı var normal kullanıcı gibi yorum yazıp kendi firmalarındaki tapon ürünlere yönlendiriyorlar milleti.Sen böyle direk firmayı yazarsan bende seni firma adamı olarak görürüm.

Başka site yazsanda farkederdi.
  • ben mesajı yazmadan önce defalarca site ve firma belirtmişlerdi heryerde boy boy irem elektronik yazarken sorun olmuyorda nedense ben bu firmanın site linkini daha doğrusu ürün linkini verdim isteyen istedği yerden alır ben bu linki verdim diye millet buradanmı alacak bu firmanında bi sahibi bi müşteri potansiyeli vardır herhalde benim yazmamla ürün sattıklarını hiç sanmıyorum ihityaçları olacağınıda hiç düşünmüyorum arama motorlarında yazınca zaten ilk bunlar çıkıyo bende bu şekilde bulmuştum.
  • Drerambox DM 800 HD tavsiye ederim.

Ben kullanıyorum,müthiş bir cihaz.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Dostum; Receıverımı izlicez verdiği görüntüyümü.Tabiki verdiği görüntüyü,bu yüzden kasanın hantal olması bir çoğumuzun pek umrunda değil.Fiyat performans ikilisine göre alınabilir bir cihaz.Deneme amaçlı yaklaşık 1 saat kullandım SD ve HD performansı kendi segmentindeki cihazlardan iyi diyebilirim (BANA GÖRE)

İşlev kısmına gelince,500 veya 800 le kıyaslamayın çünkü sizinkiler segment üstü cihazlar ve en önemlisi her bütçeye uygun değil.Bu yüzden bu cihazın artısı fiyatı.

Ekteki resmi gördüm sizin dm800 de pek hoş durmamış LCD nin önünde.Sizin yerinizde olsam ki ben yaptım,receıverı büfenin içine koyar LCD nin önünü boş tutardım.

dm 800 yer konusunda tavsiyen için teşekkürler hiç akıl edememiştim.hay Allah
  • Reklam yapmadan ilk mesajımda istediğim özellikleri bir okusaydınız keşke. Zaten Yumatu STi7101 aldım, kullanıyorum, memnunum şimdilik. Tavsiyeler için teşekkürler.

quote:

Orijinalden alıntı: adigedigital

Drerambox DM 800 HD tavsiye ederim.

Ben kullanıyorum,müthiş bir cihaz.
  • hocam yumatu sti7101 i nerden aldın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.