Şimdi Ara

hd uydu alıcısı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
4.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BiLaL !

TOSHİBA 32LV685D marka lcd tv ve sunny 14020 hdmi çıkışlı uydu alıcısı kullanıyorum. Aynı tv de redline uydu alıcısını scart ile bağladım bir süre sonra sunny hdmi ile bağladım arada görüntü bakımından bariz bir fark olduğunu gözlemledim. Hdmi kablo ile görüntü daha iyi

Scart to Scart ile mi bağladınız?

Sarı-beyaz-kırmızı kablo olmamalı scart girişlerinde oan dikkat edin.

Yukarıdaki resimlerdeki scart kablosundan olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haydar111 -- 28 Ekim 2010; 15:10:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: conqueror23

quote:

TOSHİBA 32LV685D marka lcd tv ve sunny 14020 hdmi çıkışlı uydu alıcısı kullanıyorum. Aynı tv de redline uydu alıcısını scart ile bağladım bir süre sonra sunny hdmi ile bağladım arada görüntü bakımından bariz bir fark olduğunu gözlemledim. Hdmi kablo ile görüntü daha iyi

Evet Hocam scart to scart kablosu kullandım. Normal piyasa da bulunan kablolardan
  • quote:

quote:

quote:

Evet Hocam scart to scart kablosu kullandım. Normal piyasa da bulunan kablolardan

Çok fazla görüntü kalite farkı var mı?

Ben 2 LCD yanyana denedim ama bariz bi görüntü kalite farkı göremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haydar111 -- 28 Ekim 2010; 15:56:20 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yukarda ki ilk yorumumu editlemiştim bu görüntü farklılığı kullandığım uydu alıcıların farklı olmasından da kaynaklanıyor olabileceği yönündeydi.

• ben goldmaster 1010 veya 3030 modelini bulup almak istiyorum..bakalım fırsat bulabilirsem karaköye gidip bii fiyat araştırması yapacagım
  • ARKADAŞLAR MERHABA

HD UYDU ALICISI ALACAGIM;

SİZCE:
    GOLDMASTER HD1090PVR MI
    YOKSA
    DREAMBAX HD 800 PVR MI

TESEKKURLER
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yukarda ki ilk yorumumu editlemiştim bu görüntü farklılığı kullandığım uydu alıcıların farklı olmasından da kaynaklanıyor olabileceği yönündeydi.

O çok doğru işte hocam. Aynı cihazlarla deneyip görmek lazım.
    Ama HDMI'yın tek özelliği HD yayınları göstermektir.

• goldmaster 1090 kullanan varsa önerilerini alabilirmiyiz?
  • Merhaba
    Cevabınız için teşekkür ederim.

Ben bu sansui 7500 modelini alsam, kayıtları (6 mt mesafeden) lnb out'tan crea hd'ye aktarabilirmiyim.

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orijinalden alıntı: sonkurt

Merhaba

bende bu cihazı kullanıyorum. Arasıra resetlemesinin ve kanal geçiş süreleri dışında bir şikayetim yok. Ancak bu günlerde bu cihaz yetmemeye başladı. Özellikle kayıt yapmaması evde mızırdanmalara sebep oluyor. Çift tunerli, görüntü kalitesi iyi, kanal geçişleri hızlı, ve fiyat/performans oranına göre bir uydu alıcı önerirmisiniz.
    Teşekkür ederim.
    Not:Ben fazla TV seyretmiyorum, ancak evdekiler dizi takip ediyorlar. Genelde saatler çakıştığı için hepsi yarım yarım seyrediliyor. Buna çözüm arıyorum.
    Elimdeki cihazı kullanarakta farklı çözümler varsa değerlendirebilirim.

Çift tuner'li SD özellikli arıyorsanız, Sansui 7500 modeli tavsiye ederim.

Çift tuner'li HD özellikli arıyorsanız, Vuo Duo almalısınız! HD'de de tek seçenek bu zaten.

• arkadaşım yeni çıkan next 19500 süper bir cihaz özellikleri harika bedava free share bedava filimler klavye bağlantısı internete girme vb bir sürü özellik

http://www.nextdestek.com/NEXT-19500-SUPERIOR.html
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba

bende bu cihazı kullanıyorum. Arasıra resetlemesinin ve kanal geçiş süreleri dışında bir şikayetim yok. Ancak bu günlerde bu cihaz yetmemeye başladı. Özellikle kayıt yapmaması evde mızırdanmalara sebep oluyor. Çift tunerli, görüntü kalitesi iyi, kanal geçişleri hızlı, ve fiyat/performans oranına göre bir uydu alıcı önerirmisiniz.
    Teşekkür ederim.
    Not:Ben fazla TV seyretmiyorum, ancak evdekiler dizi takip ediyorlar. Genelde saatler çakıştığı için hepsi yarım yarım seyrediliyor. Buna çözüm arıyorum.

Çift tuner'li HD özellikli arıyorsanız, Vuo Duo almalısınız! HD'de de tek seçenek bu zaten.

Merhaba

Ben bu sansui 7500 modelini alsam, kayıtları (6 mt mesafeden) lnb out'tan crea hd'ye aktarabilirmiyim.

LNB out, uydu sinyalini aktarmak içindir.

• Crea'yı sistem dışına atmayan bir çözüm yok yani.
    Vuo Duo çok pahalı. Şimdilik ona o kadar para veremem.

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba

Teşekkür ederim.

Merhaba

• quote:

Crea'yı sistem dışına atmayan bir çözüm yok yani.
    Vuo Duo çok pahalı. Şimdilik ona o kadar para veremem.

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba

Teşekkür ederim.

Merhaba

Merhaba arkadaşlar tv'yi değiştirmenin zamanı gelmişti. Bunun yanına da sinema sistemi ve hd receiverda alayım dedim. Aşağıdaki gibi bir sistem oluştu. Şunu belirtmeliyim. Görüntüden oldukça memnunum. Böyle bir sistem kurmak isteyenlere yol gösterici olabilir. Kesinlikle tavsiye ederim. İsteklerinizi karşılacaktır. Herkese iyi forumlar.

LCD Tv: 42PF6011 42" LCD TV Full Hd (Kampanyası vardı hiç tereddüttsüz aldım. İyi ki de almışım diyorum. Çok memnun kaldım.) 1280 TL / 12 taksit http://www.vestel.com.tr/tuketici_elektronigi/televizyon/lcd_televizyonlar/42pf6011_42_lcd_tv

HD Uydu alıcı: Next 18500 HDMI (d-smart kampanyalıydı 12 ay smart hd + aile paketi bedava) 449 TL / 12 taksit
    http://www.nextdestek.com/Next-18500FTA.html

Ev sinema sistemi: LG HT904TA Ev Sinema Sistemi 1000W 5.1 Ev Sinema Sistemi1000W, Full HD görüntü yükseltici (Media markette test ettim diğerleri arasından bana en güzel ses veren bu geldi. Ellerinde başka yoktu. Teşhirdeki üründe çok temizdi ve 50 TL. indirimle aldım.) 749 TL. / 12
    http://www.lg.com/tr/tv-ses-video/ev-sinema-sistemi/LG-dvd-ev-sinema-sistemi-HT904TA.jsp

Evet arkadaşlar yukarıda belirttiğim gibi ürünlerin özelliklerine linklerden bakabilirsiniz. Ben bu sistemden çok memnunum. Böyle bir sistem kurma aşamasındaki arkadaşlara da kesinlikle tavsiye ediyorum. hd receiver ve ses sistemi lcd tv'ye hdmi ile bağlı. Görüntü çok temiz ve hd yayınlarda çok ama çok net bir görüntü elde ettim. Vestelin pixellence farkı ortaya çıkıyor. Sesde lcd tv den optik çıkışla sinema sistemine bağladım. lcd tv'nin sesini sinema sisteminden alıyorum. Onda da çok başarılı sonuç aldım. 5+1'e dağıtılan ses çok ne ve temiz. Kesinlikle hdmi kablo ile optik ses çıkışı yapmanızı öneriyorum. hd yayın izlemesiniz de görüntüyü hdmi üzerinden alın. Scarta göre çok ama çok fark var. SD yayınlar bile oldukça kaliteli izlenebiliyor.

Evet arkadaşlar. Umarım yazdıklarım sizlere yardımcı olur. En azından bir fikir verir. Unutmadan geçmemeyeyim. Media markette 3d tv keyfini de yaşadım ve hayran oldum. Müthiş bir olay. Ancak şu an için bize pahalı. Şu an ki sistem bana tüplü 70 ekrandan sonra yetti.

İki sorum var: next hd'nin bu recevierını kullananlara olacak. Hd yayınlarda görüntü de çok kısa da olsa donma yaşanabiliyor. SD'de sorun yok. Bu yeni çıkan yazılımla düzelir mi? Diğeri de ekranı 9'a bölen tuşu kumanda da bir türlü bulmadım daha doğrusu yok. Bu 9'a bölme işlemini nasıl yapabilir? Kılavuzda da bir şey bulamadım.

Herkese Allah daha iyisini ağız tadıyla nasip etsin. Hoşçakalın.

• en güzelisamsun led tv alıp birde atlanta hdbox oldumu deyme keyfine super görüntü oluuurrr atlanta hd box tavsiye ederim
  • Bir tecrübe de benden
    LCD tv aldım 4 ay önce scart ile izliyordum yakından ( 1 mt den ) görüntünün çirkinliği belli oluyordu
    3 - 4 mt den görüntü temiz gibiydi

Svideo ve Ypbr ile de denedim cok fazla iyileşme olmamıştı
    Sonra Dreambox ve Atlanta işine girdim
    En son atlanta HD kullanmaya başladım
    Standt HDMi kablo ile bağladım HD yayınlar zaten güzel
    SD yayınlar bile HD gibi göstermeye başladı
    50 cm den bile izleyince görüntüde bozulma falan yok

MUTLAK SURETLE RECEiVER ALINACAKSA HDMi ÇIKIŞLI TERCİH EDİN

Bu arada Foto Çözünürlüğü kaç olursa olsun fotografla görüntü kalitesinin ispatlanamayacağını belirtmek isterim
    Resim kaç mtden çekildi, optik zom var mı ,tv nin renk ayarları özel mi?
    Bunları bilmeden fotografa bakıp da görüntü yorumu yapmak bence uygun olmaz,

AYrıca gene şahsi fikrimi belirteyim
    Ben hem HD hem de SD yayınları izliyom
    Hiç bir LCD tv de 2 mt den yakın izlemiyorsanız benim TV de görüntü Kalitesini HD / SD ayırt etmek çok zordur
    Hele bir de HDMi varsa 1 mt den zor anlaşılıyor

Çünki ben min 3 MT den 102 ekran izliyorum
    Normalin de bu olduğu kanatindeyim
    Şimdi teknik tablolar falan yayınlandı geçmişte bu forumda,
    Onların kullanıcı gözüyle çok fazla alaksı olduğunu sanmıyorum
    Yani o tabloları ben hiç dikkate almıyorum
    Hem evde eşya yerleştirmesi iyi olmaz hem de o kadar yakından izlemek göze de zarar vereebilir

LCD lerden önce kim tüplü TV leri 1 - 2 mt den izliyordu?
    Hepimiz En az 3 - 4 mt den 55 - 70 ekranları izlemedik mi?
    Onun için 3 - 4 mt mesafe ve HDMi kablo ile cam gibi yayın izleyebilirsiniz.

Bu görüntü kalitesini gösteren bir kaç resim ben cekceğim bakalım nasıl olcak
    Sabit nokta ve 1 mt den cekeceğim

• arkadaşlar ben kablonet ten full sinema paketi satın aldım ve hd kanallarda var pakette ben bugüne kadar normal uydu yayını izliyordum ve goldmaster serisi bir receiverim vardı plazma tvde izliyordum salı günü kablonet kurulumu yapılacak ve ben receiver alacagım bana tavsiyeniz ne olur conax kart verilecek buna uygun teledünyanın receiverınımı alayım yoksa dışardan başka bir receivermı almalıyım fiyat olarak 200 tl civarı düşünüyorum

bir ikinci sorum ise apartmanda merkezi digitürk ve d smart yayınıda var bunlarda odadaki prizden normal anten kablosu ile direk tv ye giriyor alacagım receiverda hepsini birden tv den seyretme imkanım olacakmı yada nasıl bir yöntemle hepsini izleyebilecegim

bu konularda beni aydınlatırsanız sevinirim
  • tekrar merhaba arkadaşlar.. serkangüzel abi ben gm 1010 veya 3030 bulamadım da siz başka bir konu içerisinde gm 9400,9450,4150,57000 modellerini tavsiye etmişsiniz... bunlardan herhangi birini alsam olur mu..? hdmı çıkışlı istiyordum ben.. ıbm chipset li
  • quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

tekrar merhaba arkadaşlar.. serkangüzel abi ben gm 1010 veya 3030 bulamadım da siz başka bir konu içerisinde gm 9400,9450,4150,57000 modellerini tavsiye etmişsiniz... bunlardan herhangi birini alsam olur mu..? hdmı çıkışlı istiyordum ben.. ıbm chipset li

HDMI çıkış istiyorsanız, 1010/3030 modellerinden birini almalısınız. Zira SD özellikli
    IBM çipset'lilerde, HDMI çıkış bulunmamaktadır.

1010/3030 HD modellerini web'de ikinci el satanlardan da alsanız olur. Zira satanlar,
    cihazda emu, şifre çözme özellikleri yok diye satıp, Dreambox ve türevlerinden
    alıyorlar... 1010/3030'da ise, platform smartcard ve modül+smartcard bileşimi ile
    sorunsuz çalışmakta...

İkinci el satanlardan, 150 - 250 TL arasında edinmeniz mümkün! Turkeyforum'a
    üyelikli girerseniz, ikinci el bölümünde çok sayıda satan kişi var.

Kolay gelsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

tekrar merhaba arkadaşlar.. serkangüzel abi ben gm 1010 veya 3030 bulamadım da siz başka bir konu içerisinde gm 9400,9450,4150,57000 modellerini tavsiye etmişsiniz... bunlardan herhangi birini alsam olur mu..? hdmı çıkışlı istiyordum ben.. ıbm chipset li

HDMI çıkış istiyorsanız, 1010/3030 modellerinden birini almalısınız. Zira SD özellikli
    IBM çipset'lilerde, HDMI çıkış bulunmamaktadır.

1010/3030 HD modellerini web'de ikinci el satanlardan da alsanız olur. Zira satanlar,
    cihazda emu, şifre çözme özellikleri yok diye satıp, Dreambox ve türevlerinden
    alıyorlar... 1010/3030'da ise, platform smartcard ve modül+smartcard bileşimi ile
    sorunsuz çalışmakta...

İkinci el satanlardan, 150 - 250 TL arasında edinmeniz mümkün! Turkeyforum'a
    üyelikli girerseniz, ikinci el bölümünde çok sayıda satan kişi var.

Kolay gelsin.

teşekkürler abicim..biraz araştırayım..2. el cihazlardan da nefret ederim ama yapacak bişey yok

• Serkanguzel abi nihayet goldmaster 1010 hd ve 3030 hd cihaz buldum sifir..yanliz 1010 hd nin fiyati 499 tl 3030 hd ise 399 tl ..almadan once size danismak istedim..bu fiyat farki neden..? Hangisi benim icin dogru bir secim olur..bulmusken alayim artik da bitsin bu is..sizden cevap bekliyorum..tesekkurler
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.