Şimdi Ara

HD 5970 İLE GTX 480 KIYASLANABILIRMI ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
3.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nurullah_198

257.21 driver ı ile test yapan sitelerin linklerini verebilir misin?

Ben bir tane vereyim, gerçi ikili kart kombinasyonlarını karşılaştırmak için çok yüksek çözünürlüklerde testler yapılmış ama tek kart karşılaştırmaları da var:

http://www.techspot.com/review/289-geforce-gtx-480-sli-versus-radeon-5870-crossfire/page2.html

Her iki kartta da son sürücüler kullanılmış (257.21 ve 10.6) ve tek kart bazında çoğu zaman 480 ile 5870 eşit performans göstermiş, bazı testlerde nedendir bilinmez 5870 sonuç verememiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

quote:

257.21 driver ı ile test yapan sitelerin linklerini verebilir misin?

Ben bir tane vereyim, gerçi ikili kart kombinasyonlarını karşılaştırmak için çok yüksek çözünürlüklerde testler yapılmış ama tek kart karşılaştırmaları da var:

http://www.techspot.com/review/289-geforce-gtx-480-sli-versus-radeon-5870-crossfire/page2.html

Her iki kartta da son sürücüler kullanılmış (257.21 ve 10.6) ve tek kart bazında çoğu zaman 480 ile 5870 eşit performans göstermiş, bazı testlerde nedendir bilinmez 5870 sonuç verememiş.

Ben 5970 ile GTX480 in Extreme Tesellation performans karşılaştırmasını görmek için sormuştum arkadaşa. Bu testte benim işime yarayacak bir bilgi yok ne yazık ki

• Anyalamadım, Tessellation efekti oyunlar için değil mi? Paylaştığım linkte birçok Tessellation destekli oyun var (AvP, Stalker, Metro2033) ve her iki kartın da oyun içi performansları verilmiş, hem istediğin gibi son sürücülerle de yapılmış. E oyun içi performansları varken neden Unigine performansı diye tutturmak? Ah pardon, sentetik test sonuçları oyun içi test sonuçlarından daha önemliydi değil mi? Ne de olsa NVidia sadece orada farkını gösterebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Anyalamadım, Tessellation efekti oyunlar için değil mi? Paylaştığım linkte birçok Tessellation destekli oyun var (AvP, Stalker, Metro2033) ve her iki kartın da oyun içi performansları verilmiş, hem istediğin gibi son sürücülerle de yapılmış. E oyun içi performansları varken neden Unigine performansı diye tutturmak? Ah pardon, sentetik test sonuçları oyun içi test sonuçlarından daha önemliydi değil mi? Ne de olsa NVidia sadece orada farkını gösterebiliyor.

Arkadaşla bir mevzu hakkında konuşuyorduk. Sizin verdiğiniz testin o konuyla ilgisi yok. Onun için işime yaramaz Tartışmak istemiyorum ama insanı gerçekten zorluyorsunuz.

• saçmalama heaven kadar heyecanlı oyun yoktur ejderhaya 1 saat baktınmı level atlıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: eric13

saçmalama heaven kadar heyecanlı oyun yoktur ejderhaya 1 saat baktınmı level atlıyorsun

Böyle insanlara acıyorum
  • quote:

quote:

saçmalama heaven kadar heyecanlı oyun yoktur ejderhaya 1 saat baktınmı level atlıyorsun

Böyle insanlara acıyorum

bizde sana boş boş işlerle uğraşıyorsun
  • quote:

quote:

quote:

Böyle insanlara acıyorum

bizde sana boş boş işlerle uğraşıyorsun

Neden? Ne yapıyormuşum? Adam gibi bir tartışma yapamayacak mıyız sizin yüzünüzden? Eğer ben haksızsam bırakın da mor etsin beni arkadaş. Ne yırtık dondan fırlar gibi dalıyorsunuz konuya? Ona buna fanboy diyeceğinize kendinize bir çeki düzen verin.

• sana fanboy felan diyen mi var ? gerçi nvidia aşığısın ama konu o değil uğraştığın konu boş git bir araştır uniengine motorunu kullanan oyunlar hangisi ondan sonra sana garanti veriyorum bir daha o timedemonun adını ağzına almayacaksın
  • quote:

sana fanboy felan diyen mi var ? gerçi nvidia aşığısın ama konu o değil uğraştığın konu boş git bir araştır uniengine motorunu kullanan oyunlar hangisi ondan sonra sana garanti veriyorum bir daha o timedemonun adını ağzına almayacaksın

Benim amacım unibilmemne motorundaki Nvidia üstünlüğünü herkese ispatlamak değil. Umrumda da değil zaten o motoru kimin kullanıp kullanmadığı. Ben arkadaşa yanıldığını söyledim. Çünkü dayanağım vardı. Arkadaş da kendi incelediği testlere dayanarak bana karşı çıktı. Ben de ondan bahsettiği testlerin adresini istedim. Bu kadar. Bu neden insanları rahatsız etti bu kadar onu anlamadım.

• arkadaslar olaylar farklı yonlere sapıyor hıc gerek yok.benım sahsı fıkrım ben kac sene atı kullandım bırazda nvıdıa kullanayım dedım ve crossfire 5850 yi bozup yerıne gtx480 aldım.ıyı mı yaptım kotu mu yaptım orası sadece benı ılgılendırır.olay su kı ben atıden sogudum eskıden boyle deıldı atı.bı zamanda nvıdıa dan cok sogumustum.bu ısler boyle hangısı ıcıme sıner ıse onu alır kullanırım.yok 2 fps cok almısım az almısım umrumda deıl.yeterkı sorunsuz akıcı bır oyun deneyımı sunsun ve bazı ozellıklerı fazla olsun yeter.yok gtx 480 fırınmıs yok degmezmıs yok ısınırmıs bunları gecıceksınız.karttır bu ısınır havalarda sıcak zaten ne olmus ısındıysa.114c ye kadar gpu lar kendını yavaslatmıyor ısı yuzunden bunu cogu kısı bılır.ben 5850x2 de kullandım ve cross perf. ı bana ıyı gelmedı bende tek kart tek gpu olan gtx 480 e gectım.belkı 5970 e gecerım sonra belkı daha farklı serilere.

olay su kı gtx 480 kullanan ıle 5970 kullanan arasında benchmarklar dısında kullanan kısı her ıkısındende memnun kalır.
    ama ısı yok 2fps fazla aldım yok dusuk aldım davaları dusunen bırıysenız bırsey soylemeye gerek yok

• 5- Dikkat edersen artılar/eksiler kısmında yazdığın en önemli şeyler direk ATI lehine yani. "Daha hızlı, daha az güç tüketiyor, daha az ısınıyor." Bu üçü bir arada olduktan sonra kusura bakma da isterse Nvidia'da PhysX gibi yüz bin tane şey olsun.

GTX 480'in sıfırı 1000 lira, HD5970'in sıfırı 1200 lira. Bu iki kart arasında tercih yapmayı düşünmeye bile gerek yok, 5970 her alanda üstün.

valla arkadasım olayları kısısel algılama ama 5970 e ben kotu demedım kı gerceklerı yazdım.hem ayrıca 5970 alan bırısı mafıa 2 gıbı sahane olması muhtemel bır oyunu phsyx destegı ıle oynayabılmesı ıcın gıdıp gts250 gıbı bır kart alıcak malıyet ne oldu 1400tl.kım daha cok guc tuketcek bu durumda.hangı sıstem daha fazla ısıncak bu durumda.ıste konusmaya gelınce bole seyler cıkıyor sen sımdı kesın yıne yanlıs anlar 5970 ı kotuledıgımı sanırsın.benım sankı 5970 alacak gucum yok hayret bırsey.

bı ara ben 5970 crossfire kurmayı dusundum arkadas zar zor vazgecırmıstı yanınada phsyx kartı alıp takacaktım.
    ben burada gtx480 vs 5970 kavgası yapmıorum ısteyen ıstedıgını alır kullanır bu kadar basıt.hayırlı olsun demekten baska bırseyde dememek gerekıor.cunkı bıze yararı veya zararı yok bu olayların.

• Hersey fps degıl.yemısım fps yı.sonucta ıkı kartta oynanabılır sevıyede yuksek ayarlarda fps verıyor.ee napım 100 yerıne 120 versın 5970.o sorunları cekecegıme catır catır catır sorunsuz 480 ıle oyunlarımı oynarım.tekrar dıyorum 500 tl ye kadar kart almak ısteyen 2 dk dusunmeden 5850 alsın.fıyatını sonuna kadar hak edıyor.800 uzerı parası olan ıcınde 480 dırek alsın.500-800 arası dusunen ıse dırek 470 alsın.5870-5970 kesınlekte parasını hak etmeyen kartlardır.aynen bu dedıklerımı copy-paste yapıp bonser24 demıstır dıye cevap yaz.burdan yazamıyorum malum yasaklandı.

NOT: Yorum tamamen bonser24 kullanıcısına aittir.su an işyerinden giremediği için bana mail attı bende aynen kopyaladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El-Diablo

Komiklikte sınır yok Fanboy olmak veya bu yöne doğru akmak nasıl bir duygu hep merak etmişim

Kullandığım son 7 kart gtx260 SLI-gtx295-5850-5870c/f-5970 ve son olarakda şuan kullandığım BFG gtx280kartı kullanıyorum ve 5970 kartımı sattığım için çok ama çok pişmanım
    Üstelik yakın arkadaşımda bulunan zotac gtx480 ilede bedensel temaşam var

Nurullah_198 - DUKES ve bonser24 bence 5970 kullanıp ondan sonra yorum yapsınlar derim (şu anda verdikleri tepki çok çocuksu fevri hareketler olarak görünmektedir)

Okuma engelli misin arkadaşım? Bence ben 5970 alacağıma sen okuma alışkanlığını geliştirip şu konudaki mesajları adam akıllı okursan daha çabuk sonuca ulaşabiliriz

• @Nurullah_198

Sen bu foruma attığın ilk mesajından beri ATI nefretini kusuyorsun biraz relax ol fanatikliği bırak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

@Nurullah_198

Sen bu foruma attığın ilk mesajından beri ATI nefretini kusuyorsun biraz relax ol fanatikliği bırak

Adam gibi konuştuğumuz sürece kimin fanatik olduğu pek de önemli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DUKES

valla arkadasım olayları kısısel algılama ama 5970 e ben kotu demedım kı gerceklerı yazdım.hem ayrıca 5970 alan bırısı mafıa 2 gıbı sahane olması muhtemel bır oyunu phsyx destegı ıle oynayabılmesı ıcın gıdıp gts250 gıbı bır kart alıcak malıyet ne oldu 1400tl.kım daha cok guc tuketcek bu durumda.hangı sıstem daha fazla ısıncak bu durumda.ıste konusmaya gelınce bole seyler cıkıyor sen sımdı kesın yıne yanlıs anlar 5970 ı kotuledıgımı sanırsın.benım sankı 5970 alacak gucum yok hayret bırsey.

bı ara ben 5970 crossfire kurmayı dusundum arkadas zar zor vazgecırmıstı yanınada phsyx kartı alıp takacaktım.
    ben burada gtx480 vs 5970 kavgası yapmıorum ısteyen ıstedıgını alır kullanır bu kadar basıt.hayırlı olsun demekten baska bırseyde dememek gerekıor.cunkı bıze yararı veya zararı yok bu olayların.

ATI'de de PhysX olmadıktan sonra hiç bir oyun geliştiricisi PhysX'i bir işe yarayacak, gameplay'ı değiştirecek bir şekilde kullanamaz ve kullanmayacaktır. Mafia 2 oyun olarak çok güzel olacak gibi ama PhysX efektlerinde şu ana kadar görmediğimiz ne var? Forumda bi Mafia 2 denildi diye millet sanki bu oyunun PhysX 'inde daha önce görmediğimiz inanılmaz şeyler varmış gibi şekillere girdi. Gerçek şudur ki, konsollarda ve ATI'de PhysX olmadığı sürece PhysX asla oyunun oynanışını vs. değiştirmez. Sadece FPS'yi 30'a düşüren "yer sisi", "hareket eden kağıtlar", "ateş ederken çıkan ekstra parçacıklar" gibi "eye candy" 'lerden öteye gidemeyecektir. Ki bunlar görüntüye adam gibi bir şey katmayıp FPS'yi yarıya düşüren saçma sapan şeyler. Tek GTX 480 ile Batman'da 4xAA + High Physx aç bakalım FPS yer yer 35'e düşüyor mu düşmüyor mu 19x12'de? Batman ya, en dandik kartlarla bile yağ gibi oynadığın oyun. Bende 480 varken High açmadım PhysX'i.

PhysX için GTS 250 filan almam, o saçma sapan efektler ancak 20 lira filan eder. PhysX resmen komedi malesef.

Nurullah: Unigine 2.0 extreme tessellation'da 480 5970'i geçiyor olabilir son sürücülerle bilmiyorum. Ama tessellation denen olay unigine'nin tekelinde değil, Unigine'de geçiyor diye 480'in tessellationlı performansı 5970'den iyidir diyemezsin. Ki Unigine'ın sahibinin Nvidia olduğunu da unutma.

• quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

Nurullah: Unigine 2.0 extreme tessellation'da 480 5970'i geçiyor olabilir son sürücülerle bilmiyorum. Ama tessellation denen olay unigine'nin tekelinde değil, Unigine'de geçiyor diye 480'in tessellationlı performansı 5970'den iyidir diyemezsin. Ki Unigine'ın sahibinin Nvidia olduğunu da unutma.

Ben sadece senin neye dayanarak 5970 in Unigine Extreme Tesellation da GTX480 den daha iyi olduğunu öğrenmek istedim. Demek ki gerçekten bilmiyormuşsun. Unigine Nvidianın olabilir. Ama sırf Nvidianın diye burda yalan yanlış bilgiler verecek değiliz. Neyse artık. İçinde adam gibi tesellation olan oyunların testlerini bekleriz biz de...
  • 5970 gtx480den hem daha hızlı hemde cok daha güzel görünmlü
    şu kırmızının güzelligine bakarmısınız

buda bendeki gtx480sli

• quote:

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.