Şimdi Ara

HD 5970 İLE GTX 480 KIYASLANABILIRMI ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
3.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nvidia en son beta driver ile gene bayagi bir performans arttirdi

dx 11 de kıyaslanabilir bana göre şu anda

fakat üstün olması beklenen hd 5970 dir
  • 5970 alacak param olsa gtx 480 in yüzüne bakmam
    gtx 480 de taş gibi kart yanlış anlaşılmasın
  • 5970 cift gpulu bir ekran karti bence gtx 480 ile kiyaslanmasi yanlis olur. Ama tek gpu ekran kartlari arasinda gtx 480 gercekten mükemmel bir ekran karti. Bana kalirsa gtx 480 nin en büyük eksigi cok elektrik akimina ihtiyac duyuyor watt meselesi.
    nvidia grafikkartlari bana göre herzaman atiden iyidir. Niye diye soranlar olabilir. Diyorumki niyesi varmi
  • Neden saçma olsun anlamıyorum...
    biri çift gpu diğeri tek gpu anlamam ben oc filan standart hıza bakarım.karşılaştırmada gtx480 oc yapılırken 5970'e yapılmıyor daha sonra 480 daha iyi diyosunuz...5970 sanki hiç oc olmuyor onada yapılsın o zaman...demek istediğim gtx480 ne kadar nvidia da tek lider kart olsada 5970 ile kıyaslanamaz...hea bana sorarsanız bende gtx480 aldım niyemi hem verdiği destekler hemde kullanıcıya sunmuş olduğu teknolojiler ile...ve bu benim açımdan böyle de devam edicek...burda ne ati savunuyorum nede nvidia ama 4 seneden beri tercihimi hep nvidia'dan yana kullanırım ve sanırım buda hep böyle devam edicek...ama gerçekleride söylemek gerek ben bunu bilir bunu söylerim ne kadar güçlü de olsa çift gpu tek gpu ile karşılaştırmak bana mantıksız gelyor...zaten bu hep söyleniyor gtx480 5870'e karşı gtx470 5850'ye karşı çıkarıldı yani 5970'in rakibi daha çıkmadı yolda geliyor..

• ya ne saçma insanlar varmış kafalarında kart uydurup onu 5970 e rakip yapıyorlar oturup bekliyicez mi hazretleri gelene kadar ? bu kadar saçma mantığı ilk kez görüyorum kimde en iyisi neyse onla kıyaslanıyor 7950gx2 de x1900 le kıyaslanıyordu zamanında o zamanlar 'bazıları' mutluydu tabii
  • Buyrun TechPowerUP yapmıs incelemesini , tartısmada adı gecen tum kartlarda var incelemede

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_480_Fermi/10.html

bariz oralak gtx480 , hd5970 in gerisinde 5870 le kafa kafaya sayılırla . Yok ona OC yapılmıs o cift GPU mus gerek yok . Buyrun inceleyin .

Alakasız NOT : 4870 x 2 yi cok seviorum yaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basturk9027 -- 15 Haziran 2010; 0:47:52 >

• ati daha iyisini yapana kadar en iyisi 5970 nvidia gitsin kumda oynasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gümüşyaka

ati daha iyisini yapana kadar en iyisi 5970 nvidia gitsin kumda oynasın hehe
  • Konuyu açan arkadaşa sonsuz teşekkür ederim böyle bir ortam oluşmasına sebep olduğu için. Yazdığımız adam gibi cevaplar da okunmayıp Fanatik cevaplar arasında kaybolup gidiyor. Mesaj haneme atılmış olarak geçiyor o kadar. Keşke bir kaç kişi adam gibi okusa da mantıklı cevaplara hak verse!
  • 5970 ve gtx480 sli duzeneklerin her ikisinide kullanmis biri olarak diyebilirimki

5970 gtx480den acik ara daha iyi bir karttir
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksmoke

quote:

Orijinalden alıntı: Veryfast

Biraz genel ve basit bi konu olmuş. Aralarında bu kadar fiyat ve performans farkı varken kimse gtx480'in PhysX'ine Cuda'sına bakmaz

oldu, ben mafia 2 de extra partiküllerime bakarken, 5970 sahipleri physx e cuda ya bakmaz doğru

herkesin düşüncesine saygımız var tabii ki, ama hd5970 sırf daha performanslı diye seçilir mi sorusu çok spesifik bir sorudur.

ilerde gtx480 nin topu dikeceği oyunda hd5970 yetecekmi sanıyorsunuz, o yüzden karşılaştırma da bu şıkkı ben eliyorum.

geriye kalan ıvır zıvır cuda dx 11 vs. şeylerde nvidia daha çok şey vaat ediyor ve heyecan veriyor.

HD 5970 daha güçlü kartdır ama dezavantajlarıda var, her zaman çift gpu'lu kartların rakibi yine çift gpu'lu kartlardır derim. GTX 480 32 cuda çekirdeği kırpılmış olarak piyasaya sürüldüğü halde bazen çift gpu'lu HD 5970'e yakın performans sergilemekte, minimum fps ve Tessellation performansına girmiyorum bile. Mafia 2 çıkınca PhysX nasıl aktif edilir konuları açılınca PhysX'e zaten uzaktan bakacaklar. GTX 480 yeterli performans sergilemekte iken HD 5970 10fps daha fazla verse ne olucak o güzel efektleri göremedikten sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 19 Haziran 2010; 9:22:26 >

• @MoNZaREs

Just Cause 2, Bad Company 2, Crysis Warhead. tüm bu oyunlarda 5970resmen eziyor gtx480i .. tesellation testlerindede
    5970daha iyi (Unigine heaven,AVP,Dirt2) . ben her iki düzeneği de test ettim ondan ne dedimi cok iyi biliyorum!

Physx efektlerinin de abartılacak bir yanı yok bence..

ATI'nin 5000 serisi Nvidianın GT400 serisinden daha başarılı oldu zira firma hiç fiyat indirimi yapmadı
    ve hatta refresh kart bile çıkarmadı

ATI Amerikada 1230dolara bile kart satıyor arkadaşlar ve out of stock limitli sayıda olduğu için

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814102895&cm_re=5970-_-14-102-895-_-Product

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cestvrai -- 15 Haziran 2010; 11:11:18 >

• 5870 de, 480 de, 5970 de kullanmış biri olarak rahatlıkla diyebilirim ki 480, 5970le değil 5870le karşılaştırılabilecek bir karttır.

Hatta performans olarak, 480 ile 5870 birbirine oldukça yakın kartlar, 5870ten 480'e geçtiğimde arada önemli bir fark görememiştim. Crysis'te 480'in Min FPS üstünlüğü hissediliyordu yalnız.

5970 alacak kadar paran varsa kesinlikle 480 düşünme derim çünkü arada muazzam fark var. Stok hallerinde fark baya fazla bir de üstüne üstlük 5970, 480den çok daha iyi OC oluyor. Artı daha az güç çekiyor ve daha az ısınıyor. Kısacası 5970 ile 480 karşılaştırılamaz.

480 ile 5870'i karşılaştırırsan daha mantıklı bir senaryo. 480'in artıları, 5870'ten %15 civarı hızlı olması (DX11 oyunlar bu skorun içine dahil), DX11 oyunlardaki nispeten iyi performansı, ve PhysX. Fakat 5870'in artıları ise arada acayip bir çekilen güç ve sıcaklık farkı olması, bir de 300 liracık daha ucuz olması. 5870 yerine 480 alırsanız, +%15 performans ve PhysX için %45 fazla para ödemiş oluyorsunuz ki aradaki inanılmaz watt farkı sebebiyle elektrik faturası bu %45'i her ay artıracaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi annihilator -- 19 Haziran 2010; 4:35:55 >

• quote:

Fakat 5870'in artıları ise arada acayip bir çekilen güç ve sıcaklık farkı olması, bir de 300 liracık daha ucuz olması.
    Hatta daha bile fazla 635tlye standart model hd5870 satılıyorken.http://www.sokindirim.com/VTX-HD5870-1GB-1GB-ATI-Radeon-HD-5870-PCI-Ex-GDDR5-256bit-DVI-I,PR-9168.html
    Güç tüketimi, günlük kullanım düşünüldüğünde ATI'nin bu son serisi çok fark etti benim için. Ekran kartı ne kadar fark ettirse de, haddinden fazla ses çıkarmamalı, hele boşta bekliyorken mutlaka susmalı; aynen öyle olmuş.
    Güç tüketimine gelince elektrik faturasına yansımasını kendiniz bile ölçebilirsiniz %52 vergi yükü olduğunu ve kilovat/saatin fiyatının .272 tl olduğunu hesap ederseniz.

• yuh 635 liraya süpermiş 5870 :O yalnız kampanya fiyatı sonuçta o yüzden kartları normal karşılaştırırken kullanmamak lazım. sonuçta bi ara giga 480'ler 900 liraya satılıyordu biliyorsun.
  • herkesin bildiği ve söylediği gibi
    2x GPU ile 1x GPU karşılaştırılmaz..
    bu konuda lider 5970 tir.. ister ikisinide full v.mod çek.. sonuç değişmez..
    benim herkese tavsiyem, şuanda.. en iyi kart bence 5850 kim ne derse desin..
    fiyatını kuruşu kuruşuna hak ediyor allah atiden allah razı olsun
    CF destekli bir anakart+ 2x5850 daha ne olsun dimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

herkesin bildiği ve söylediği gibi
    2x GPU ile 1x GPU karşılaştırılmaz..
    bu konuda lider 5970 tir.. ister ikisinide full v.mod çek.. sonuç değişmez..
    benim herkese tavsiyem, şuanda.. en iyi kart bence 5850 kim ne derse desin..
    fiyatını kuruşu kuruşuna hak ediyor allah atiden allah razı olsun
    CF destekli bir anakart+ 2x5850 daha ne olsun dimi

bence de tam bir f/p tercihi.

• 2gpu ile tek gpu bal gibi karsılastırılır fiyatları aynıysa. GTX480 ile 5970in fiyatları birbirine cok yakın memleketimizde
  • hayır yani zaten ikisi de 2 firmanın da flagship kartları neticede, başka kart var da biz mi karşılaştırmadık?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.