Şimdi Ara

HD 5970 İLE GTX 480 KIYASLANABILIRMI ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
3.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar . Sorum şuki hd 5970 ıle gtx 480 arasındakı donanımhaber inceleme vıdeosunda gordugum kadarıyla gtx 480 oc la bıle hd 5970 e pek yaklasamadıgını gordum. Ama gtx te olup hd5970 te desteklenmeyen bazı grafık yenılemelerı var sızce bu yenı cıkan donanımsal ozellıklerı ıcın hd 5970 degılde gtx 480 almaya deger bır farkmı bu teknolojıler . Cevaplarınızı beklıyorum...

• GTX480 HD5970'in yerini tutabilecek bir kart değildir,olsa olsa HD5870 ile GTX480 karşılaştırılabilir,orda da iki kartın artı ve eksi yönleri düşünülerek seçim yapılır.
  • Kıyaslanamaz 5970 daha üstün bir karttır.
  • Bu çok saçma olmuş..biri çift gpu biri tek...gtx480 rakibi 5870'dir...
    nvidia 5970 rakip olarak ferminin çift gpu kartını sene sonuna doğru çıkaracak benim bildiğim...
  • illa ortalık kızıştıralcak ya hemen böyle bir konu açın .... satim
  • HD 5970 daha güçlü bir karttır
  • Hayır ortalıgı karıstırmak gıbı bır nıyetım yok . 1 Yıla yakın bır zaman oldu alacagım sısteme bır turlu karar veremedım . Alacagım sıstemde pısmanlıklar olsun kafamda soru ısaretlerı olsun , acaba sunumu alsaydımlar olsun ıstemıyorum ınce eleyıp sık dokuyorum turkcesı. Bence bır sıstem toplanılacaksa benım kadar duyarlı olunmalıki paramızı cope atmayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prophecies

Bu çok saçma olmuş..biri çift gpu biri tek...gtx480 rakibi 5870'dir...
    nvidia 5970 rakip olarak ferminin çift gpu kartını sene sonuna doğru çıkaracak benim bildiğim...

Saçma falan değil, şu anda 2 markanın da en üst kartları bunlar neticede. Nvidia sene sonuna çift GPU Fermi çıkarana kadar ATI yeni kart çıkarır zaten o yüzden boş hayallere gerek yok...
  • hd5970 daha iyi
  • haaaaaaayır haaaaaayır nvidia gtx 480 ati hd5970 ten daha iyi karttır

arkadaşım ikiside pahalı kartlar,,biri gtx 480 1.000 tl civarı kart diğeri hd5970 1.200 tl civarı kart ikisininde performansı parasına göre

bugün için alınacak kart illa ati alıcaksan hd5870 anakartında crossfire desteğide varsa yetmediği zaman 1 tane daha alır takarsın,,,yok illa nvidia alıcaksan gtx 470 al yine anakartında sli desteği varsa ilerde 1 tane daha alıp sli yaparsın
    işin özeti bu....

******GİT 2 TANE HD 5970 AL BU DAHA İYİDİR bence ******NASISA KİMSE ALINACAK ŞEYİN MADDİ TARAFINI SORMUYO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geforcemx -- 14 Haziran 2010; 13:18:44 >

• Biraz genel ve basit bi konu olmuş. Aralarında bu kadar fiyat ve performans farkı varken kimse gtx480'in PhysX'ine Cuda'sına bakmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Veryfast

Biraz genel ve basit bi konu olmuş. Aralarında bu kadar fiyat ve performans farkı varken kimse gtx480'in PhysX'ine Cuda'sına bakmaz

İşte öyle olmuyor malesef o iş. Bakan olur bakmayan olur, öyle şıp diye genelleyemezsiniz bu durumu. Zira bu sınıflarda bir kart almayı bırakın yanından geçmeyi bile saçma gören insanlar var sonuçta. Kendi fikridir, herkesin kendi fikri o yüzden saçma, boş, basit ve gereksiz gibi cevaplar verilmesi imkansızdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Veryfast

Biraz genel ve basit bi konu olmuş. Aralarında bu kadar fiyat ve performans farkı varken kimse gtx480'in PhysX'ine Cuda'sına bakmaz

oldu, ben mafia 2 de extra partiküllerime bakarken, 5970 sahipleri physx e cuda ya bakmaz doğru

herkesin düşüncesine saygımız var tabii ki, ama hd5970 sırf daha performanslı diye seçilir mi sorusu çok spesifik bir sorudur.

ilerde gtx480 nin topu dikeceği oyunda hd5970 yetecekmi sanıyorsunuz, o yüzden karşılaştırma da bu şıkkı ben eliyorum.

geriye kalan ıvır zıvır cuda dx 11 vs. şeylerde nvidia daha çok şey vaat ediyor ve heyecan veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hands0meJack -- 14 Haziran 2010; 16:19:35 >

• 256.17 driver ları ve o.c ile GTX 480 5970 ile kıyaslanır Min FPS olark GTX 480 üstündür ve bu en önemlisidir oyunda neyse tartışma çıkar şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

256.17 driver ları ve o.c ile GTX 480 5970 ile kıyaslanır Min FPS olark GTX 480 üstündür ve bu en önemlisidir oyunda neyse tartışma çıkar şimdi

Çıkarsa çıksın biz gerçekleri söyleyelimde...
  • quote:

256.17 driver ları ve o.c ile GTX 480 5970 ile kıyaslanır Min FPS olark GTX 480 üstündür ve bu en önemlisidir oyunda neyse tartışma çıkar şimdi

kendisi de biliyo ne olacağını
  • quote:

Tek GPU su ile çift GPU lu karta meydan okuyor daha ne diyelim Tek sorunu ısınması. O da kasaya bakar.
  • İki kart rakip iki firmanın çıkarttıkları en üst seviye kartlarıdır. Birbirleri ile rakip olmaktan başka çareleri yoktur. Zira 5970 çift Gpu iken GTX480 tek gpu diye rakip olamaz demek çok çok abzürt bir yaklaşım olur çünkü GTX480 den yukarısı yok Nvidia tarafında.

Bunun geçmişte örnekleri mevcut. Bkz: X1950XTX rakibi 7950GX2 dir. Bilmeyenler için X1950XTX tek gpu iken 7950GX2 çift pcb ye ve çift GPU ya sahipti fakat ikisi rakiplerdi.
  • su soğutma + gtx 480 + ve fazlası

coming soon
  • Bazı arkadaşlar 480'i 5970'le kapıştırmaya kalkmışlar. Normalde 5970, 300w sınırlaması nedeniyle belli özellikleri düşürülmüş bir karttır. Örnek vermek gerekirse 5970, saatte atıyorum 250km hız yapabilecek performansı olmasına rağmen gittiği yolda bulunan 200km/s hız sınırı nedeniyle hızını düşürmek zorunda kalmış bir araç gibidir. 5970'i bu nedenle standart (düşürülmüş) hızlarında kullanacak biri zaten o karta o parayı boşuna vermiş demektir. Kaldı ki testlerde standart haliyle bile 480'i geride bırakmış olmasına rağmen 480'i 5970'le kapıştırmaya kalkmak?

Ancak yukarıda bahsettiğim basit gerçeğe ve aradaki 5970'in ezici "gerçek" performans farkına rağmen seçimim şüphesiz 480 olurdu, çünkü Microstutter adı verilen çift GPU'lu ve çoklu kart konfigürasyonundaki anlık takılma sorunu yüzünden her zaman tek GPU'lu bir kartı çift GPU'lu bir karta tercih ederim. 480, ne kadar 5970'in gerisinde kalsa bile, en zor oyunda bile yeterli performansı "fazlasıyla" verecek güçte. O zaman da 60 ya da 80 fps gibi değerlerden çok akıcı bir oynanış daha fazla öne çıkıyor.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.