Şimdi Ara

HD 5850 ' M VMOD OYUN TESTLERİ ( Call of Duty Modern Warfare 2 EKLENDİ ) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
8.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vmod olunca ramler 1200 ü gecmiyor mu? normalde 1400 oluyor dıye bılıyorum
  • kardeşler yarin siparişi vericemde biri bana içimi rahatlatıcak bişey söylesin hakkaten almalımıyım...
  • dostum nfs shift ve gta4 testlerini yapacak mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyurt

dostum nfs shift ve gta4 testlerini yapacak mısın?

grek olduhunu düşünmüyorum konu içersinde başka kaynakların incelemleri var
  • tekrar ellerine sağlık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.halil

bu kartı nfs shift ve red faction gibi atilerin fps kaybı yaşadigı oyunlarda test eden oldumu acaba aynı zamanda batmanin 1.1 yamasıyla beraber gelen phsx sürücüsü destegiyle beraber atilerde olan olaganüstü yavaşlama bu karttada geçerlimidir onu çok merak ediyorum ve aynı zamandada gta4 teki performansınıda merak etmiyor degilim bunları cevaplayacak kardeşimiz olursa inşalalh yakın zamanda kartı almış olacam ....

Red Faction: Guerrilla'da ne gibi sorunları var? Aksilik olmazsa 5850 alacağım ve sürprizleri ne kadar bilirsem o kadar iyi.
  • kardeşim red factiond olanda nfs ve batmanin aynısı oyun aşırı derecede agırlaşıyordu 4850 kartta. 8800gt de full ayarlda çift çekirdekli e2160 ta rahatlıkla oynanan bir oyun bende q6600 olmasına ragmen agırlaşıyordu bende galiba bunun sebebi olsa olsa şu physx sürücüsüdür diye düşünüyorum. bilmiyorum belki başka bir sebepten oluyordur ama bildigimiz gibi nfs de atinin çektigi sıkıntı oyunu oynanamaz hale getiriyor. bi yerde yine bir kardeşimizin bahsettigi 5850 de yine bu kartın nfs de 30 fps civarında seyrettigiydi. bende bunu duydukktan sonra karttan epey sogudum açıkçası...
  • Öncelikle kartın hayırlı olsun, kart gercekten parasının hakkını veriyor hatta fazlasını veriyor. Bunu zaten yaptığınız testlerdede hepbirlikte gördük.
    Sormak istediğim: V-Mod derken neyi kastediyorsunuz? Yazılımsal olarak o.c yaptığınızı yorumlarınız okudum. O anlama mı geliyor ? Yoksa V-Mod farklı birşey mi? Birde farklı modlar varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny B.

Öncelikle kartın hayırlı olsun, kart gercekten parasının hakkını veriyor hatta fazlasını veriyor. Bunu zaten yaptığınız testlerdede hepbirlikte gördük.
    Sormak istediğim: V-Mod derken neyi kastediyorsunuz? Yazılımsal olarak o.c yaptığınızı yorumlarınız okudum. O anlama mı geliyor ? Yoksa V-Mod farklı birşey mi? Birde farklı modlar varmı

sadece voltaj modifikasyonu

yani (cpu ya) işlemciye hız aşırtmak için verilen voltajla aynı mantık
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_Crosshair

quote:

Öncelikle kartın hayırlı olsun, kart gercekten parasının hakkını veriyor hatta fazlasını veriyor. Bunu zaten yaptığınız testlerdede hepbirlikte gördük.

Cevabın için çok teşekürler. Sen bu O.C yi ekran kartının kendi fanıylamı yaptın ? Farklı sogutmalar kullandın mı ? birde psu nun modeli ?

• quote:

quote:

quote:

Cevabın için çok teşekürler. Sen bu O.C yi ekran kartının kendi fanıylamı yaptın ? Farklı sogutmalar kullandın mı ? birde psu nun modeli ?

Güzel bişi dedin hee ben hiç kartın firmasını söylemedim SAPPHİRE HD 5850

Evet kendi soğutucusuyla yaptım fakat destek amaçlı bir 2 unsurda kullandım ama sonuç olarak gpu yu stok fanla soğutuldu .

• quote:

quote:

quote:

quote:

Güzel bişi dedin hee ben hiç kartın firmasını söylemedim SAPPHİRE HD 5850

Evet kendi soğutucusuyla yaptım fakat destek amaçlı bir 2 unsurda kullandım ama sonuç olarak gpu yu stok fanla soğutuldu .

Degerler cok iyi diyeblirim . Zaten kart özellikle Sapphire tam o.c için yapılmıs. Tebrikler. İnş bende yapabilirim

• quote:

kardeşim red factiond olanda nfs ve batmanin aynısı oyun aşırı derecede agırlaşıyordu 4850 kartta. 8800gt de full ayarlda çift çekirdekli e2160 ta rahatlıkla oynanan bir oyun bende q6600 olmasına ragmen agırlaşıyordu bende galiba bunun sebebi olsa olsa şu physx sürücüsüdür diye düşünüyorum. bilmiyorum belki başka bir sebepten oluyordur ama bildigimiz gibi nfs de atinin çektigi sıkıntı oyunu oynanamaz hale getiriyor. bi yerde yine bir kardeşimizin bahsettigi 5850 de yine bu kartın nfs de 30 fps civarında seyrettigiydi. bende bunu duydukktan sonra karttan epey sogudum açıkçası...

Red Faction 3'te bu tür bir durum yok gibi görünüyordu yorumlara bakılırsa. Umarım gerçekten yoktur, başka bir sorundan dolayı yavaşlama olmuştur denemenizde (mesela Dx9-Dx10 geçişi konusunda sorunlu. Rastgele Dx9'da açılabiliyordu, dolayısıyla SS ve AO da devre dışı kalıyordu.)
    Red Faction 3 PhysX destekli bir oyun değil. Havok kullanıyor.

Radeon'da oluşabilecek pek çok durumu biliyorum aslında ve 5850'yi biraz da merak ettiğimden-güncel kalmak istediğimden, o durumları göze aldım diyebilirim. RF3'ünse GTX 285 ile ana görevlerini bitirmiştim. Diğer bölümleri de az çok oynadım. Yine de bir durum varsa bunu bilmek önemli, sürpriz etkisi olmasın. RF3'ü ilerde tekrar oynayabilirim, şu Marauder görevlerini pek oynamadım mesela.
    285'i satmadan önce bir Arkham Asylum'u da oynayayım diyorum. Bir de Sacred 2'yi 2.40 yamasıyla denemeli, o oyundaki PhysX efektleri GPU hızlandırmayı kapadığımızda işlemciyi zorluyor mu görmek için. Mirror's Edge'yi ise oynamıştım zaten(gerçi sevdiğim bir oyundur, ama idare edeceğiz). UT3'ün PhysX haritaları desek, MP olarak oynayan yok o üç haritayı ve dolayısıyla pek anlamlı değil. SP'de ise yeterince baktık, tadını aldık.

Shift evet malûm ama Radeon'la çok iyi oynadığını söyleyenler de var. Bazı çözümler de geliştirildi sanırım, pek de ilgilenmedim.

Voltaj işine gelirsek, gayet güzel olmuş. Ya VTX 3D ve PowerColor'lar ek voltajsız - ek voltajlı olarak hız aşırtma konusunda nasıllar acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: vespasianus

quote:

kardeşim red factiond olanda nfs ve batmanin aynısı oyun aşırı derecede agırlaşıyordu 4850 kartta. 8800gt de full ayarlda çift çekirdekli e2160 ta rahatlıkla oynanan bir oyun bende q6600 olmasına ragmen agırlaşıyordu bende galiba bunun sebebi olsa olsa şu physx sürücüsüdür diye düşünüyorum. bilmiyorum belki başka bir sebepten oluyordur ama bildigimiz gibi nfs de atinin çektigi sıkıntı oyunu oynanamaz hale getiriyor. bi yerde yine bir kardeşimizin bahsettigi 5850 de yine bu kartın nfs de 30 fps civarında seyrettigiydi. bende bunu duydukktan sonra karttan epey sogudum açıkçası...

Red Faction 3'te bu tür bir durum yok gibi görünüyordu yorumlara bakılırsa. Umarım gerçekten yoktur, başka bir sorundan dolayı yavaşlama olmuştur denemenizde (mesela Dx9-Dx10 geçişi konusunda sorunlu. Rastgele Dx9'da açılabiliyordu, dolayısıyla SS ve AO da devre dışı kalıyordu.)
    Red Faction 3 PhysX destekli bir oyun değil. Havok kullanıyor.

Radeon'da oluşabilecek pek çok durumu biliyorum aslında ve 5850'yi biraz da merak ettiğimden-güncel kalmak istediğimden, o durumları göze aldım diyebilirim. RF3'ünse GTX 285 ile ana görevlerini bitirmiştim. Diğer bölümleri de az çok oynadım. Yine de bir durum varsa bunu bilmek önemli, sürpriz etkisi olmasın. RF3'ü ilerde tekrar oynayabilirim, şu Marauder görevlerini pek oynamadım mesela.
    285'i satmadan önce bir Arkham Asylum'u da oynayayım diyorum. Bir de Sacred 2'yi 2.40 yamasıyla denemeli, o oyundaki PhysX efektleri GPU hızlandırmayı kapadığımızda işlemciyi zorluyor mu görmek için. Mirror's Edge'yi ise oynamıştım zaten(gerçi sevdiğim bir oyundur, ama idare edeceğiz). UT3'ün PhysX haritaları desek, MP olarak oynayan yok o üç haritayı ve dolayısıyla pek anlamlı değil. SP'de ise yeterince baktık, tadını aldık.

Shift evet malûm ama Radeon'la çok iyi oynadığını söyleyenler de var. Bazı çözümler de geliştirildi sanırım, pek de ilgilenmedim.

Voltaj işine gelirsek, gayet güzel olmuş. Ya VTX 3D ve PowerColor'lar ek voltajsız - ek voltajlı olarak hız aşırtma konusunda nasıllar acaba?

Crysis'te ki sarı noktalar sizi karttan soğutmadı demek.Kartın sorunlu olmadığı konusunda bir kanıya vardım.O nedenle o noktaları takmıyorum.HD5850 ile aradığımı buldum diyebilirim tereddütsüz olarak.

Shift te nasıl bir sorun var inanın ben farkında değilim.Yer yerinden oynuyor ama ben HD4830 ile dahi çok rahat bir şekilde oynuyordum.1280X1024 çözünürlüğünde son detay ayarlar açıkken.Başlangışta araçlar yoğun olduğundan 30 karenin altına düştüğü zamanlar oluyordu.Ama çok kısa süreli.Genelde 40 kare ile oynayabiliyordum.

Öte yandan takip ettiğim kadarıyla Nvidia kartlar ile Shift te sıkıntı yaşayanlar azımsanmayacak kadar fazla.

• hocam sen geç nfs yi modern warfire 2 de bile gitmiyo bnm pc . hd 4850 kartım var nerede bir yogunluk olsa orda çöküp kalıyor oyun yahu . öyle bir durumki bnm bu kartta yaşadıgım oynattıgını full açıp oynuyosun ama oynatamadıgınıda töbe billah oynatmıyo .aynı evdeki dalga geçtigim sistemi olan arkadaş ati 3650 ile oyunu gayet akıcı oynuyor . vallahide çözemedim ben bu sorunu . ya q6600 de bir sorun var ya msı p35 te yada ekran kartında . benmi başka bir kart aldım yoksa sorunsuz oynayan arkadaşlarda farklı bir sistemmi var bulmaca gibi vallahi. 8800gt yi satıp aldıgım kartım şimdi eskisini özletecek duruma geldi . inşallah 5850 alcam ama bu sorunlar hala düzelmicekse vallahide saglam bi küfür basarım hiçte kusura bakmasınlar.
  • quote:

hocam sen geç nfs yi modern warfire 2 de bile gitmiyo bnm pc . hd 4850 kartım var nerede bir yogunluk olsa orda çöküp kalıyor oyun yahu . öyle bir durumki bnm bu kartta yaşadıgım oynattıgını full açıp oynuyosun ama oynatamadıgınıda töbe billah oynatmıyo .aynı evdeki dalga geçtigim sistemi olan arkadaş ati 3650 ile oyunu gayet akıcı oynuyor . vallahide çözemedim ben bu sorunu . ya q6600 de bir sorun var ya msı p35 te yada ekran kartında . benmi başka bir kart aldım yoksa sorunsuz oynayan arkadaşlarda farklı bir sistemmi var bulmaca gibi vallahi. 8800gt yi satıp aldıgım kartım şimdi eskisini özletecek duruma geldi . inşallah 5850 alcam ama bu sorunlar hala düzelmicekse vallahide saglam bi küfür basarım hiçte kusura bakmasınlar.

Yeni kart almak çözüm değil.İlk önce sorunun kaynağını bulmalısın.HD4850 öyle küçümsenecek bir kart değil.MW2 yi her daim oynanabilir tutması gerek.Şimdi şu sorun var diyemem ama bir sorun vardır mutlaka.

• quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

quote:

hocam sen geç nfs yi modern warfire 2 de bile gitmiyo bnm pc . hd 4850 kartım var nerede bir yogunluk olsa orda çöküp kalıyor oyun yahu . öyle bir durumki bnm bu kartta yaşadıgım oynattıgını full açıp oynuyosun ama oynatamadıgınıda töbe billah oynatmıyo .aynı evdeki dalga geçtigim sistemi olan arkadaş ati 3650 ile oyunu gayet akıcı oynuyor . vallahide çözemedim ben bu sorunu . ya q6600 de bir sorun var ya msı p35 te yada ekran kartında . benmi başka bir kart aldım yoksa sorunsuz oynayan arkadaşlarda farklı bir sistemmi var bulmaca gibi vallahi. 8800gt yi satıp aldıgım kartım şimdi eskisini özletecek duruma geldi . inşallah 5850 alcam ama bu sorunlar hala düzelmicekse vallahide saglam bi küfür basarım hiçte kusura bakmasınlar.

Yeni kart almak çözüm değil.İlk önce sorunun kaynağını bulmalısın.HD4850 öyle küçümsenecek bir kart değil.MW2 yi her daim oynanabilir tutması gerek.Şimdi şu sorun var diyemem ama bir sorun vardır mutlaka.

dostum adamı illet ediyor bu durum sebebini anlamadım gitti olsa olsa ekran kartından olan bir sorundur diye düşünüyorum çünkü gerri kalan sistem gayet yeterli takdir edersinizki. ama şöyle bir durum varki nfs ve batman de bnm derdimden müzdarip olan bir çok arkadaş gördüm ama mw2 de böyle sorunlardan bahseden kimseyi görmedim . ah talihsiz başım sapasaglam oyunuda oynayamıyoz. inanırmısınız oyun en düşük ayarda bile sıkıntı yaşıyo. anlaşılan atiyle pek anlaşamıyoz hernekadar ben ona karşı vefalı davransamda arkamdan vurmakta tereddüt etmiyor canı çıkmıyasıca...

• 10 numara kart
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

quote:

dostum adamı illet ediyor bu durum sebebini anlamadım gitti olsa olsa ekran kartından olan bir sorundur diye düşünüyorum çünkü gerri kalan sistem gayet yeterli takdir edersinizki. ama şöyle bir durum varki nfs ve batman de bnm derdimden müzdarip olan bir çok arkadaş gördüm ama mw2 de böyle sorunlardan bahseden kimseyi görmedim . ah talihsiz başım sapasaglam oyunuda oynayamıyoz. inanırmısınız oyun en düşük ayarda bile sıkıntı yaşıyo. anlaşılan atiyle pek anlaşamıyoz hernekadar ben ona karşı vefalı davransamda arkamdan vurmakta tereddüt etmiyor canı çıkmıyasıca...

Aynı dertler benim başıma gelmişti, gtx 260 216 s.p yi takaslayıp hd 4870 almıştım nvidia optimizeli birkaç oyunda dumura uğradım, şimdi hd 5850 aldım çok fark var kart bayağı performanslı, ama nfs shiftte kalabalık araç yarışlarında arada 29 fps selere kadar düşüyor heralde benim cpu da bunun sebebi olabilir e7200 2.53 @3.50 MHz...Kartı şiddetle tavsiye ederim aldığım en performanslı kartlardan biri fan gürültüsü yok sıcaklık değerleri mükemmel fazla detaya girmiyorum kabaca kullanıcı olarak yorumumu yapıyorum saygılar....

• Allah Allah bende nfs 67 fps de oynuyordum sonra format çektim 40 lara düştü. Bu oyunu xp de kaç fps ile oynuyorsunuz.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.