Şimdi Ara

HD 5850 ' M VMOD OYUN TESTLERİ ( Call of Duty Modern Warfare 2 EKLENDİ ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
8.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ooo eline sağlık farklar inanılmaz süper performans bir de bazıları 5850 fiyatını haketimiyor diyor
  • bende sf4 den default bench 71fps avarage 7100 puan almışdım aynı ayarlarda(1280-1024) 9800gt kartımla demekki benim kart da iyimiş

edit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tembeler -- 25 Ekim 2009; 10:13:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tembeler

bende sf4 den default bench 71fps avarage 7100 puan almışdım aynı ayarlarda 9800gt kartımla demekki benim kart da iyimiş

hangi ayarlarda 71 ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: QsquR

quote:

Orijinalden alıntı: tembeler

bende sf4 den default bench 71fps avarage 7100 puan almışdım aynı ayarlarda 9800gt kartımla demekki benim kart da iyimiş

hangi ayarlarda 71 ?

özür dilerim çözünürlük 1050p değil düzeltiyorum 1280*1024 8xaa ve x16q aldığım değerdir bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_Crosshair

quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

VMOD derken nasıl bir VMOD acaba bu? Bios'uyla oynayarak mı yaptın yoksa donanımsal olarak mı oynadın?

TAMAMIYLA DONANIMSAL OYNAMA

BİOS İŞİ SAKAT BU KADAR PARA VERDİĞİN BİR ÜRÜNÜ GARANTİ DIŞINA ATMAYI GÖZ ARDI ETMEK AÇIKÇASI AKIL KARI DEĞİL .

Nasıl ya ?!? o dediğin şeyin tam tersi olmasın asıl donanımsal olarak oynamak garantiyi bozar, bios bozmazki... Eskisini yüklediğinde eski haline döner.

Nasıl yaptığını söylesende meraktan kurtarsan.

• quote:

quote:

quote:

VMOD derken nasıl bir VMOD acaba bu? Bios'uyla oynayarak mı yaptın yoksa donanımsal olarak mı oynadın?

BİOS İŞİ SAKAT BU KADAR PARA VERDİĞİN BİR ÜRÜNÜ GARANTİ DIŞINA ATMAYI GÖZ ARDI ETMEK AÇIKÇASI AKIL KARI DEĞİL .

Nasıl ya ?!? o dediğin şeyin tam tersi olmasın asıl donanımsal olarak oynamak garantiyi bozar, bios bozmazki... Eskisini yüklediğinde eski haline döner.

Meslek sırrı herhalde.Kaç kere sorulmuş cevap vermemiş.Kendini ayrıcalıklı hissetmek istemiş sanırım arkadaş.Bu kadar yeni kartlara bu denli OC yapılması hiç mantıklı değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

quote:

quote:

quote:

Meslek sırrı herhalde.Kaç kere sorulmuş cevap vermemiş.Kendini ayrıcalıklı hissetmek istemiş sanırım arkadaş.Bu kadar yeni kartlara bu denli OC yapılması hiç mantıklı değil.

Arkadaşlar yakışıksız ifadelerle (''Kendini ayrıcalıklı hissetmek istemiş '') lütfen beni kırmayın sadece cevap verme gereği duymadım ama şunu söyleyeyim madem bu kadar merak edildi yazılımsaal olarak gerçekleştirdim tüm voltaj artırımı ve çekirdek hız aşırtımını işlemlerini

kullandığım programlar MSI Afterburner ve AMD GPU Clock Tool kesinlikle ama kesinlikle donanım haberdeki video gibi ama tek fark ben msı biosu yahut herhangi bir bios yüklemesi yapmadım kendi orjinal biosu işimi gördü

• Arkadaşım söylediğim de bir art niyet yok.Zaten ne hissettiysem imasız bir şekilde yazdım.Ve yazdığımda seni incitecek birşey yok.Her ustanın kendine göre sırları vardır ve herkesin bilmesini istemez.Örneğin bir aşçıbaşının kendine özel bir tarifi vardır kimseye söylemez.Söylese ayrıcalığını kaybedeceğini bilir.Maddi konulardan çok manevi konularda bazı şeyleri paylaşmak çok daha zordur.Ben de bunu düşünerek bir latife yaptım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar yakışıksız ifadelerle (''Kendini ayrıcalıklı hissetmek istemiş '') lütfen beni kırmayın sadece cevap verme gereği duymadım ama şunu söyleyeyim madem bu kadar merak edildi yazılımsaal olarak gerçekleştirdim tüm voltaj artırımı ve çekirdek hız aşırtımını işlemlerini

kullandığım programlar MSI Afterburner ve AMD GPU Clock Tool kesinlikle ama kesinlikle donanım haberdeki video gibi ama tek fark ben msı biosu yahut herhangi bir bios yüklemesi yapmadım kendi orjinal biosu işimi gördü

üstad tamamda neden sinirleniyorsun insanlar haliyle merak ediyorlar tabikide nasıl yaptığını...

ayrıca donanımsal olarak herhangi bir oynama yani stok fanını söküp altına termal macun sürüp tekrar stok fanı taksan yerine dahil garanti dışı kalır, sen zaten biliyorsundur bunları...

kartın hayırlı olsun gerçekten güzel değerler yakalamışsın, ama böylesine bir kartın 256bit olması belkide kartın en gelişmemiş tarafı... bunun dışında zaten atilerde ezelden beri üst modele yaklaşacak bir oc potansiyeli olduğu biliniyor...

tekrar hayırlı olsun...

• quote:

Arkadaşım söylediğim de bir art niyet yok.Zaten ne hissettiysem imasız bir şekilde yazdım.Ve yazdığımda seni incitecek birşey yok.Her ustanın kendine göre sırları vardır ve herkesin bilmesini istemez.Örneğin bir aşçıbaşının kendine özel bir tarifi vardır kimseye söylemez.Söylese ayrıcalığını kaybedeceğini bilir.Maddi konulardan çok manevi konularda bazı şeyleri paylaşmak çok daha zordur.Ben de bunu düşünerek bir latife yaptım.

Bu forumu bu yüzden çok seviyorum herkesin birbirine karşı çoğu zaman bu denli anlayış göstermesi .

Tekrardan kusura bakma o zaman ben yanlış anlamışım

bu arada skorlar giderek gelecektir konuyu güncel tutmak istiyorum
  • quote:

sadece cevap verme gereği duymadım

Bu ne demektir Allah aşkına... Bir soru soruyorsak neden cevap verme gereği duymuyorsun bu nasıl bir mantıktır Neyse cevabı vermişin sonradan zaten, ama benim bir sorum daha olacak;

sadece GPU voltunu mu arttırdın yoksa ram voltajı da arttırılabiliyor mu ?
  • Orijinalden alıntı: TiesTorN

sadece cevap verme gereği duymadım

Bu ne demektir Allah aşkına... Bir soru soruyorsak neden cevap verme gereği duymuyorsun bu nasıl bir mantıktır Neyse cevabı vermişin sonradan zaten, ama benim bir sorum daha olacak;

sadece GPU voltunu mu arttırdın yoksa ram voltajı da arttırılabiliyor mu ?

Bu ne demektir Allah aşkına...

nese işin şakası ram voltajını artıramadım sadece gpu ya verdim heyecanı :)

• tamam arkadaşlar fazla üstüne giymeyin belki bir sırrı var bahsetmek istemiyor bu da gayet normaldir...

ayrıca gayette bilgilendirici bir çalışma olmuş yaptığı...

bu değeleri ve vmod yapında %100 e getirmişsin fanı dediğin gibi, ses durumu ne seviyedeydi peki?
  • kartın hayırlı olsun kardeş
    gerçekten hoş bilgilendirici bir inceleme olmuş teşekkür ederm
  • şşşşş sakin olalım öğrenmek isteyen gider xtremesystemsden öğrenir olmadı konu açar soft mod yapılıyor kartlara msi biosun avantajı daha yüksek saat hızlarını destekleyen biosa sahip olması onun için herkes ondan yüklüyor yoksa herhangi bir 5850 yide msi afterburnerla voltajı yükseltip (hem ram hem gpu oluyor ama ramin fazla işe yarmadığını çünkü yükseltikçe timinglerin gevşediğini ve performansa pek etki etmediği görüldü bu ramlarin maksimum yararlılık hızı 1250 yanlış hatırlamıyorsam) bu değerlere ulaşabilirsiniz. Konuyu açan arkadaş biraz daha oyun testi eklerse daha mutlu oluruz mesela battleforgeda getirisi ya da fallout 3 de çünkü ilk kez farkları kullanıcı tarafından yapılmış testlerde görüyorum ve buda benim hangi kartı almam gerektiğine dair kesin kanı oluşturuyor

• NFS Shift, Operation flashpoint 2, GTA IV, Wolfelnstein, Call of juarez bound in blood testlere eklenebiliecek oyunlar.
    Ekran kartı hayırlı olsun 2GB rame rağmen yine de iyi iş çıkarıyor. V Mod ile %25-%30 arası perf artışı var. O sisteme 4 GB ram ve Win7 x64 gerekiyor artık.
  • Testler çok hoşuma gitti. Öncelikle onu söylemeliyim.

Bu testlerden anladığım şu oldu. 256Bit veriyolu yetersiz. Arkadaş Ram hızını daha da arttırsam da faydası pek olmuyor demiş. Bu da onu gösteriyor bence.

Benim de merak ettiğim şu:

GPU 1000 Mhz de günlük kullanılabilecek gibi mi ? Yani 55 dereceyi geçmiyor demişsin ya. Günlük kullanımda da kullanılacak gibi mi?

Bir de bir arkadaş daha sormuş ona da cevap vermemişsin. Ben de sorayım belki görmemişsindir.
    Fanın ses durumu 1000Mhz de nasıl? Yani günlük kullanıp 8-10 saat oyun oynayan birisini düşün. GPU da 1000Mhz de. Fanın sesi nasıl olur. Senin testler ne kadar sürdü. Epey uzun sürdüyse fanın sesi sende nasıldı ?

Çok teşekkürler. Ve kartın hayırlı olsun kardeşim.

NOT: Ramlerin 2 gb değil 4 olsaydı yine 2.25 olarak görünecekti. Bazı özel işletim sistemleri hariç 32 bit in sınırı 3.25 Gb olduğu için 1Gb ekran kartı için de çıkarsak 2.25 Gb olarak görecektir. Bir an evvel 4 Gb ve 64 bit e geç.

Hatta İstanbulda isen bir gün buluşup sizin eve gidelim. Ben de benim ramleri getireyim. Ram ayarlarında hiçbir değişiklik yapmadan benimkileri takıp bir de 4 gb olarak yapalım testleri. Bendekiler de Ballistix ama 2x2 :) Tabi ben gelmeden 64 bir Win7 kurmuş olman da lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 25 Ekim 2009; 16:31:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Barzo1905

tamam arkadaşlar fazla üstüne giymeyin belki bir sırrı var bahsetmek istemiyor bu da gayet normaldir...

ayrıca gayette bilgilendirici bir çalışma olmuş yaptığı...

bu değeleri ve vmod yapında %100 e getirmişsin fanı dediğin gibi, ses durumu ne seviyedeydi peki?

___SES DURUMUNU BAHSETMEK ASLINDA ÇOK ÜZERİNDE DURMAK İSTEDİĞİM BİŞİ DEĞİL BEN FANI HER HANGİ BİR DURMA MEAL VERMEMEK İÇİN %100 AÇTIM VE FAN O ŞEKİLDE DAYNILMAZ BİR SES VERİYOR GERÇEKTEN YANİ EVİN HER YERİNDEN O FANIN SESİNİ DUYABİLİRSİNİZ

____PEKİ %100 AÇMASAK NE OLURDU BİLEMİYORUM HENÜZ DENEMEDİM AMA AKLIMDA DENİCEM KARTIN SICAKLIĞINI VE HANGİ FAN HIZLARI ARASINDA DEĞİŞİM GÖSTERDİĞİNİ AYRICA BELİRTCEM

____İSTENEN BİR KAÇ OYUN O OYUNLARINDA VMOD LAFARKI İNCELENİP EKLENECEKTİR

____BENCE BU HALİ İLE SÜREKLİ KULLANILAMAZ AMA BELİRTTİĞİM GİBİ DAHA AZ V İLE (1.2V ) 900-950 MHZ ARASI KART GÜNLÜK KULLANIMA EL VERİŞLİ HALE GELEBİLİR ŞAHSİ FİKRİM

NOT : BU TESTLERİ YAPMAMDAKİ EN BÜYÜK ETKEN ALTINI ÇİZEREK SÖYLEMEK İSTİYORUM DH DEKİ VİDEOYU İZLEDİKTEN SONRA SON KULLANICI YANİ BİZİM GİBİ EV KULLNICISININDA BU GİBİ DEĞERLERİ NEDEN ELDE EDEMİCEĞİNİ SORGULAMAK OLDU AZ BİRAZ ÜSTÜNE GİDİNCE HER ŞEYİN MÜMKÜNATLI OLDUĞU GÖRÜLÜYOR

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

Testler çok hoşuma gitti. Öncelikle onu söylemeliyim.

Bu testlerden anladığım şu oldu. 256Bit veriyolu yetersiz. Arkadaş Ram hızını daha da arttırsam da faydası pek olmuyor demiş. Bu da onu gösteriyor bence.

Benim de merak ettiğim şu:

GPU 1000 Mhz de günlük kullanılabilecek gibi mi ? Yani 55 dereceyi geçmiyor demişsin ya. Günlük kullanımda da kullanılacak gibi mi?

Bir de bir arkadaş daha sormuş ona da cevap vermemişsin. Ben de sorayım belki görmemişsindir.
    Fanın ses durumu 1000Mhz de nasıl? Yani günlük kullanıp 8-10 saat oyun oynayan birisini düşün. GPU da 1000Mhz de. Fanın sesi nasıl olur. Senin testler ne kadar sürdü. Epey uzun sürdüyse fanın sesi sende nasıldı ?

Çok teşekkürler. Ve kartın hayırlı olsun kardeşim.

NOT: Ramlerin 2 gb değil 4 olsaydı yine 2.25 olarak görünecekti. Bazı özel işletim sistemleri hariç 32 bit in sınırı 3.25 Gb olduğu için 1Gb ekran kartı için de çıkarsak 2.25 Gb olarak görecektir. Bir an evvel 4 Gb ve 64 bit e geç.

Hatta İstanbulda isen bir gün buluşup sizin eve gidelim. Ben de benim ramleri getireyim. Ram ayarlarında hiçbir değişiklik yapmadan benimkileri takıp bir de 4 gb olarak yapalım testleri. Bendekiler de Ballistix ama 2x2 :) Tabi ben gelmeden 64 bir Win7 kurmuş olman da lazım.

DÜŞÜNMEN BİLE YETER ÇOOOOK TEŞEKKÜR EDERİM ARAMIZDA 1200 KM VAR ATLAR GELİRİM DİYORSAN SORUN YOK

• amd benim testlerin sonucunu görünce zam yaptı :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_Crosshair -- 30 Ekim 2009; 12:31:14 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.