Şimdi Ara

HD 4870 Ekran Kartıma Takacağım Soğutucular Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PowerColor HD 4870 PCS+ ekran kartımda son zamanlarda oyunlar sırasında donmalar görüntü kesilmeleri yaşıyordum. Belli bir araştırmadan sonra sorunumun VRM çiplerinin aşırı ısınmasından dolayı kaynaklandığını öğrendim. Bunun üzerine aşağıdaki iki soğutucuyu almayı planlıyorum. Bu noktada sorucağım şey ilk defa böyle bir şeye kalkıştığımdan dolayı bu konuda acemiyim. Gerek soğutucu seçme konusunda gerek montaj konusunda gerekse diğer hususlarda...
    İşte bu sebeple bu süreç içerisinde dikkat etmem gereken neler var veya unuttuğum bir şey var mı, bunun hakkında bilgi almak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Almayı planladığım ürünler:

http://www.semapc.com/default.asp?git=9&urun=448675
    http://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/ekran-karti-vga-sogutucu/thermalright-vrm-r1-ekran-karti-sogutucu.html

• Ekran kartında donanımsal arızada olabilir. Direk sıcaklığa bağlamayın derim.
  • elimde kutulu aparatları tam arctic cooling accelero twin turbo var. Düşünürseniz görüşelim.
  • Almayı planladığın ürünlerin ikisini de 4870 üzerinde kullanıyorum. Ses ve performans olarak daha iyisi yok ve mükemmel sonuçlar veriyorlar ancak kartın boyutları ciddi ölçüde büyüyor kasanda yeterince yer varsa düşünmeden alabilirsin.
  • @MÜŞAVİR
    Şahsen uzun bir dönem boyunca yanıt aradım bu soruna. Hem kendi denemelerim hem de bu sorunun aynısını yaşayan başka kişilerin de söyleklerine bakarak tüm oklar sıcaklık sorunu gösterdiği için bu işe kalkıştım. Sorun bundan kaynaklanmasa dahi yine de çok ısınıyor. En kötü ihtimalle ısınma sorununu engellemiş olurum

@LiveForSpeed
    O ürünü de görmüştüm ama düşünmüyorum. Yine de sağ ol

@Mens Rea
    Bilgi verdiğin için çok teşekkürler Şimdi bu konuda biraz daha kafam rahat

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.