Şimdi Ara

Hazırlık devamsızlık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Kültür Üniversitesinde ingilizce mühendislik kazandım, şu an hazırlıktayım ama 1. Dönem ve bu dönem sadece sınavlara gittim. Yönetmelikte devamsızlık %85 yazıyor ama sınavlara giriyorum ve notlarım açıklanıyor. Hiçkimse sınıfta kaldın falan demedi ama %85 devam zorunluluğunu görünce korktum. Ben kaldım mı yoksa girdiğim sınav notları ile geçicek miyim? Bilgisi olanlar yardım edebilir mi?

Not: Sınav notlarım genelde 80 üzeri geldi.

• %85 devam mecburiyeti var demekki. 10 dersin 8ine gitmek zorundasınız. kısaca.
    bir sizin yerinize devamsızlık kagıdına imza atıyorsa sıkıntı yok.
    imza atmıyorsa devamsızlıktan kalmışsınız. demektir.
  • evandevan5a1 E kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Benim yerime kimse imza atmadı. Geçen hafta midterm sınavı olduk gittim ve sınava girdim, hiçkimse giremezsin kaldın falan demedi eğer kaldıysam bundan sonraki sınavlara gitmeyeyim o zaman seneye tekrar hazırlık okuyacağıma çalışıp üniversite sınavına hazırlanayım.Çok sağolun siz olmasanız boşu boşuna sınavlara gidicektim. Bu da nasıl okulsa artık, insan bi uyarı falan verir devamsızlıktan kalıcaksınız diye. Araştırmasak boşu boşuna zamanımızı alıcak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AliPoyrazz -- 27 Mart 2018; 20:39:19 >
  • AliPoyrazz kullanıcısına yanıt
    bazı hocalar devamsızlığı çok dert etmiyorlar
    bazıları da devamsızlığı önemseyince onlar not olara ff devamsızlık notuyla bırakabilir.
    hocaların yüzüne bakıp hangisi ff devamsız notuyla bırakabilir düşünebilir sadece onun dersine gidebilirdiniz.
    derse hiç gitmemeniz sizin için kötü.kıl hoca var sa bunu kullanabilir .
    istanbul üniversitesi gibi devamsızlığa pek takmıyor demekki
  • kalmıs olabilirisin git hocalara sor.
  • Kalmana rağmen sınavlara derslere girebilirsintek fark haziran ayındaki hazirlik atlama sinavina giremezsin eylül/agustosda girebilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.