Şimdi Ara

Hazır oyun bilgisayarı - yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 12 yaşındaki oğlum için hazır masaüstü oyun bilgisayarı almayı düşünüyorum.

https://www.hepsiburada.com/awacs-pro-zx-intel-core-i7-2600-8gb-240gb-ssd-rx-550-windows-10-pro-21-5-masaustu-bilgisayar-p-HBCV000001BOQS

Linkteki sistem hakkında ne düşünüyorsunuz? Ekran kartı iş görür mü, yoksa sıkıntılı mı? Genel olarak alternatif sunabilirsiniz.

Birde bu var:

https://www.hepsiburada.com/awacs-venom-intel-core-i7-3770-16gb-480gb-ssd-rx550-freedos-21-5-masaustu-bilgisayar-p-HBCV000008FCVB

4-7000 TL arasında farklı bir sistem de önerebilirsiniz.

• Selamlar ,

İki sistemde de uzak durun hocam , kasanın bileşenleri yaklaşık 10 senelik.  

• quote:

Orijinalden alıntı: General Darknes

Selamlar ,

İki sistemde de uzak durun hocam , kasanın bileşenleri yaklaşık 10 senelik.  

Öyle diyorsunuz da, 7 bin TL altı başka türlü sistem bulmak değil, 12 yaşındaki çocuğa da 15-20 bin TL lik sistem almak istemiyorum

• quote:

İyi de, ram aynı, ssd aynı, ekran kartı aynı, işlemci ise i5, linketki 4 küsüre olanda monitör'de dahil. Ben açıkçası çok fark göremedim, tek farkı SSD'nin yanında fazladan HDD olması gibi geldi.

• rx550 ekran kartı o fiyatlarda başınızı ağrıtır.

https://www.itopya.com/eba-apu-amd-ryzen-3-2200g-8gb-ddr4-240gb-ssd-eba-pc//

şu sisteme 1 adet ram ekleyın 2970 tl yapar.

alacagınız sistemle de çok farkı olmaz :)

güzel birde İPS monitör alırsınız 1000 tl cıvarına

4000 tl ye işi halletmiş olursunuz.

hem işiniz görülür hemde elektrik faturanızdan aylık 20 25 lira tasarrufunuz olur ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Bethesta

İyi de, ram aynı, ssd aynı, ekran kartı aynı, işlemci ise i5, linketki 4 küsüre olanda monitör'de dahil. Ben açıkçası çok fark göremedim, tek farkı SSD'nin yanında fazladan HDD olması gibi geldi.

Alıntıları Göster

11 nesil işlemci var.

Sizin attığınız 2. nesil i7 işlemci 2600. Bu modelleri  spectre ve meltdown acıklarının yamaları bitirdi.

Attığım linkteki işlemci ise 6. nesil i5 işlemci.

Attığınız 2 modelde de ddr3 merdiven altı ramlar var, yolladığım ilanda ddr4 ve crucial marka.

Umarım fikir sahibi olmuşsunuzdur  

• quote:

11 nesil işlemci var.

Sizin attığınız 2. nesil i7 işlemci 2600. Bu modelleri  spectre ve meltdown acıklarının yamaları bitirdi.

Attığım linkteki işlemci ise 6. nesil i5 işlemci.

Attığınız 2 modelde de ddr3 merdiven altı ramlar var, yolladığım ilanda ddr4 ve crucial marka.

Umarım fikir sahibi olmuşsunuzdur  

Alıntıları Göster

Evet, çok teşekkürler. Peki bu satılan hazır sistemlerde önerebileceğiniz bir site veya sistem var mı? Link de verebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

rx550 ekran kartı o fiyatlarda başınızı ağrıtır.

https://www.itopya.com/eba-apu-amd-ryzen-3-2200g-8gb-ddr4-240gb-ssd-eba-pc//

şu sisteme 1 adet ram ekleyın 2970 tl yapar.

alacagınız sistemle de çok farkı olmaz :)

güzel birde İPS monitör alırsınız 1000 tl cıvarına

4000 tl ye işi halletmiş olursunuz.

hem işiniz görülür hemde elektrik faturanızdan aylık 20 25 lira tasarrufunuz olur ;)

Peki işlemci nin Ryzen 3 veya i3 olması performansı kötü etkilemez mi? Oyun için en azından i5 veya Ryzen 5 olması gerekmez mi?

• Bethesta kullanıcısına yanıt

2600 le bakış neredeyse birebir aynı performansı alırsınız :)

biri i7 diğeri r3 baktıgınızda :)

i5 i7 r3 r6 r9 bunlara çok takılmayın.

verdikleri performans önemli olan.

sizin 7000 tl verıp aldıgınız pc ıle aynı (hatta daha ıyı bıle olablır) performansı alacaksınız.

benim verdiğim sistemdeki parcalar daha kaliteli ayrıca.

• Bethesta kullanıcısına yanıt

https://www.gamegaraj.com/urun/leo-3a-1050ti//

öncelikle hepsiburada gibi yerler sıkıntı bozulunca. üstteki site yada sinerji gibi yerler aktif olarak iade vs alır. şikayetvar sayfalarında görebilirsin. yani bilindik marka al. benim attığım modeli amd 5 ve yapıp alın. kalan ile ekran vs. ilerde para olursa 16 gb rami yapın, 8 gb daha alıp, bu sistem yaklaşık 4-5 sene gider.

• quote:

Orijinalden alıntı: ShibLeg

https://www.gamegaraj.com/urun/leo-3a-1050ti//

öncelikle hepsiburada gibi yerler sıkıntı bozulunca. üstteki site yada sinerji gibi yerler aktif olarak iade vs alır. şikayetvar sayfalarında görebilirsin. yani bilindik marka al. benim attığım modeli amd 5 ve yapıp alın. kalan ile ekran vs. ilerde para olursa 16 gb rami yapın, 8 gb daha alıp, bu sistem yaklaşık 4-5 sene gider.

Bende dün buraya takıldım, hatta Üsküdar'daymış yerleri, oraya gidip birine danışarak toplayayım diyorum.

• Ben de şu sıralar oğlana kasa almayı düşünüyorum ama Ankara'da APU işlemci bulamıyorum.

APU'lu sistem düşünüyorum en azından kaliteli bir Mainboard, kasa ile ekran kartını ileride alırım şu anda bir düşüş trendine girdi kartlar.

Ağır oyunlar da oynamıyor.

Ankara da önerebileceğiniz bir yer var mı cihaz toplatmak için.

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Ben de şu sıralar oğlana kasa almayı düşünüyorum ama Ankara'da APU işlemci bulamıyorum.

APU'lu sistem düşünüyorum en azından kaliteli bir Mainboard, kasa ile ekran kartını ileride alırım şu anda bir düşüş trendine girdi kartlar.

Ağır oyunlar da oynamıyor.

Ankara da önerebileceğiniz bir yer var mı cihaz toplatmak için.

Ankara da Nova Bilgisayar var eskilerden.. güzel bir firmadır.. ama fiyatlarının uygun olduğunu söyleyemem.. git bir bak istersen.. anlaşırsan sana iyi bir sistem toplayabilirler.. İletişim bilgilerini yazıyorum:

ADRES : Meşrutiyet Mah. Karanfil Sok. No: 49 / 15 - Kızılay / Çankaya / ANKARA

TELEFON 1: 0 (312) 418 68 82 TELEFON 2: 0 (312) 418 68 83

MAIL: info@novabilgisayar.com

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelmax

Ankara da Nova Bilgisayar var eskilerden.. güzel bir firmadır.. ama fiyatlarının uygun olduğunu söyleyemem.. git bir bak istersen.. anlaşırsan sana iyi bir sistem toplayabilirler.. İletişim bilgilerini yazıyorum:

ADRES : Meşrutiyet Mah. Karanfil Sok. No: 49 / 15 - Kızılay / Çankaya / ANKARA

TELEFON 1: 0 (312) 418 68 82 TELEFON 2: 0 (312) 418 68 83

MAIL: info@novabilgisayar.com

Alıntıları Göster

Teşekkürler hocam Nova'yı duymamıştım.

Ah ah eskiden ne güzel toplardık Uno bilgisayar meşhur mavi bilgisayar ne günlerdi ya. :)

Şimdi ankara da kimse kalmamış valla. İstanbul firmalarının sitelerine bakıyorum da yok yok...

Acaba istanbuldan mı getirtsek :=)

• quote:

Teşekkürler hocam Nova'yı duymamıştım.

Ah ah eskiden ne güzel toplardık Uno bilgisayar meşhur mavi bilgisayar ne günlerdi ya. :)

Şimdi ankara da kimse kalmamış valla. İstanbul firmalarının sitelerine bakıyorum da yok yok...

Acaba istanbuldan mı getirtsek :=)

Alıntıları Göster

Şu an her şeyde olduğu gibi PC ve parçaları ile ilgili konularda da İstanbul işin merkezi tabi ki.. kargo yoluyla gelecek ürünlere güvenebiliyorsan alabilirsin elbette.. ama ben olsam eğer yakınsa Nova ya da bir uğrardım..  

• Eskiye göre teknoloji baya hızlı ilerliyor, ayak uydurmak zor. Alternatif olarak sinerji'nin hazır sistemleri var, kargo ile gönderim senin için sorun değilse değerlendirilebilir bence.

Link: https://www.sinerji.gen.tr/hazir-sistemler-c-2107?sx=PriceAsc

• @Angelmax @UcanPanda35

Aslındaç ok problem değil. Ancak elektronik işi şans işi bir cihaz arızalı olursa bu tür firmalar süründürmesin beni.

Gamegaraj'a baktım oldukça güzel APU sistemler var.

Bir yanım APU al diyor ortaokul öğrencisine bir yanım da o parayı vermişken en azından ekran kartlı orta seviye bir şey al. Bilemedim şimdi...

• Merhaba arkadaşlar,

burada tavsiye veren arkadaşların uyarısı üzerine sistemi yeniledim, tabi ki fiyat baya arttı... şimdi bana rami de 16 yap, hdd ekle falan diyebilirsiniz, ama bütçemi çok aştım. Bu kadar çok harcamak istemiyordum, çünkü çocuklar daha küçük. Seneye gerekirse ram falan eklerim. Bana aşağıda detayları vereceğim sistem üzerinde tavsiye de bulunabilirmisiniz?

En önemlisi ekleyebileceğim parça değil, downgrade, yani gereksiz yere bu kadar vermeyin, şu an kart / işlemci vs.vs. de işini görür dediğiniz parça var mı? Maksat maliyeti mümkün oldukça düşürmek:

i5 9400F 2.9ghz 9mb

Asus Prime H310M

Palit GTX 1050 Ti 4 gb 128 bit

Curcial 8 gb 3000mhz DDR 4

Patriot Burst 240 GB SSD 550/500ms

Gamegaraj 650W

Windows Home 10

Samsung 23.5 inch Curved 60hz

Oyuncu klavyesi + oyuncu mouse

8408 TL

Sistemi gamegaraj ın sitesinden topladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bethesta -- 29 Haziran 2021; 13:59:23 >

• quote:

@Angelmax @UcanPanda35

Aslındaç ok problem değil. Ancak elektronik işi şans işi bir cihaz arızalı olursa bu tür firmalar süründürmesin beni.

Gamegaraj'a baktım oldukça güzel APU sistemler var.

Bir yanım APU al diyor ortaokul öğrencisine bir yanım da o parayı vermişken en azından ekran kartlı orta seviye bir şey al. Bilemedim şimdi...

Evet, şans faktörü de var elbette.. ancak asıl problem kargoda ve nakliye sırasında çıkan sorunlarda.. nette epey tepki gören videolar var bu konuda.. eminim görmüşsündür.. teslim alma aşamasında çok sorun çıkmasa da, arızalı ya da yanlış gelen ürünü iade etmek istediğinde çoğu firma bu konuda uğraştırıyor maalesef.. aklında olsun.. o yüzden mümkünse elden al.. sorun çıkarsa daha hızlı ve yüz yüze çözüm bulabilirsin..

Soruna gelince, zamane çocukları azla pek yetinmiyor artık.. APU alacaksın şimdi, 2 sene sonra işlemci ya da ekran kartı yetmeyecek.. güncel oyunlarda sürünecek sistem.. zaten çok ucuza da mal etmek mümkün de değil.. eğer düzgün bir şey istiyorsan.. o yüzden az fazla ver, normal ve harici ekran kartlı bir sistem al derim..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.