Şimdi Ara

Hayattan Bıkanlar! REZ Alın! Bu Sorunu Çözeceğiz! (9 Adım) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
18
Favori
1.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evden bi disari cikin gerisi gelir..(bir çin atasozu)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark_Knife

quote:

Orijinalden alıntı: tüng

hocam aslında ders çalışabilsem sorun kalmayacak o zaman hedeflerime ulaşabileceğim.akademik anlamda başarısızlık beni çok üzüyor :(

Birçok yerde bunun için aslında tavsiyeler ve yöntemler var. Neden çalışamıyorsun ?

link pls
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Reikokuna

quote:

quote:

hocam aslında ders çalışabilsem sorun kalmayacak o zaman hedeflerime ulaşabileceğim.akademik anlamda başarısızlık beni çok üzüyor :(

Birçok yerde bunun için aslında tavsiyeler ve yöntemler var. Neden çalışamıyorsun ?

link pls

http://lmgtfy.com/?q=Ders+%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fma+y%C3%B6ntemleri

• quote:

quote:

hemen canım sıkılıyor ve odaklanamıyorum.
  • Hayat skici cunku sabahin korunde kalk okula git aptal hocalar ve ogren iler ugraş dur gel yurda yat zibar biraz yemek ders yatiş.her gunum ayni sonra neyinden zevk alayim soylee

• quote:

quote:

quote:

Aynı sorun bende de var, çabuk canım sıkılıyor. Bir şey çok çabuk odaklanmamı bozabiliyor.

Çok sessiz ve rahatsız edilmeyecek bir ortam lazım. İlgini çekecek şeyleri bi kenara atıcan. Tuvaletin suyunu vb öncedeniçicen. Sonra bi anda hiç düşünmeden başlıcan çalışmaya sonra 5-10dk geçicek alışıcan. Eğer çalışıyım diye uzun uzun düşünürsen başlıyamıyosun. Bizzat kendi tecrübelerim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aynı sorun bende de var, çabuk canım sıkılıyor. Bir şey çok çabuk odaklanmamı bozabiliyor.

Çok sessiz ve rahatsız edilmeyecek bir ortam lazım. İlgini çekecek şeyleri bi kenara atıcan. Tuvaletin suyunu vb öncedeniçicen. Sonra bi anda hiç düşünmeden başlıcan çalışmaya sonra 5-10dk geçicek alışıcan. Eğer çalışıyım diye uzun uzun düşünürsen başlıyamıyosun. Bizzat kendi tecrübelerim.

niye tuvaletin suyunu içiyon anlamadım

• Yürümek mantıklı da zaman olmuyor. Eve zaten pazartesi salı 17.45 geliyorum. Çarşamba perşembe cuma en erken 5 te geliyorum o da nadiren. Hafta sonu düşünebiliriz. Ygsyede 1 hafta var kafam rahat

• bence herşey hormonlarla alakalı. bazı insanlar fazla mutluluk hormonu salgılıyor ondan hep mutlu ve enerjik. benim gibi olanlarda mutluluk hormonu çok az ondan çok zor mutlu oluyoruz. yani olay kimyasal . kişi mutlu olmadığı zaman birşey yapmak istemiyor otomatikman yalnızlaşıyor bu iş hayatına dolayısıyla kazanca da etki ediyor. çok fakir olup mutlu kendiyle barışık birsürü insan var bide zengin yada ünlü olup intahar edenler var.
  • Burda bunları yazman iyi hoş da önemli olan zaten bunları uygulamak. Ayrıca sosyallik her insanı mutlu etmez. Mesela ben yalnız kaldığımda iyi hissediyorum toplum içindeyken rahatsız hissediyorum. Mutlu olma yolunu insanın kendi kendine bulması lazım. Artık 20'sinde mi bulur 40'ında mı bilinmez ama her insan farklıdır günümüzde de mutluluk pek kolay bir şey değil. Anlık mutluluklar anca..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fairy Tail -- 7 Mart 2016; 1:30:20 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

tuvalet ihtiyacını, suyun vb. şeklinde devam ediyor. Yazım hatası.

Sen niye bana kafayı taktın?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

tuvalet ihtiyacını, suyun vb. şeklinde devam ediyor. Yazım hatası.

Sen niye bana kafayı taktın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-77293B3E8 -- 7 Mart 2016; 10:20:13 >

• enes kadzal 13
  • quote:

Orijinalden alıntı: floki20

Yardım istiyorum.yürürken veya bir ortama girdiğimde insanların yüzüne bakamıyorum.karşılıklı konuşmada göz teması kuramiyorum gulesim geliyor

Ahahaha ayni ben ya. Sukur bi tek ben degilimisim insanlarla konusurken gülen. Resmen dalga geciyomus gibi oluyo karsi tarafa ama elimde degil. Ciddi bir sey konuşamıyorum kimseyle dogru duzgun. Hep gulesim geliyo.

• Neden 10 değilde 9.
  • Beyler D seçiyorum

quote:

Aslında zaten hepsine sahibim = O zaman size bize yardımcı olmanız için ihtiyacımız var. Yardım etmek ister misiniz?

Evet. imzama da bakın, isteyen herkese yardım edebilirim. PM atabilirsiniz. Aklınıza gelen her şeyi yazın sorun anlatın, elimden geldiğince yardım ederim. şuan konuştuğum birkaç arkadaş var, güzel gidiyoruz.

• Her şey para ile alakali aslinda, paran varsa mutlusun. Misal ben piyano çalmak çok istiyorum ama kendisi ve eğitimi pahalı olduğundan bunu basaramiyorum. Sonrasında dislerim yamuk ve onu yaptirmaya da maddi gücüm el vermiyor haliyle dış görünüşe -puan. Iett ve yemek parası çok gidecek diye gezmiyorum bile bazen. Evde otursam yine eski bir bilgisayara sahip olduğumdan gamerda olamıyorum. Üstüne üstlük bunların haricinde bir kız kendisi gelip teklif etse bile kabul edemiyorum çünkü istediğini vereyemeyeceğimi biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: YARAMAZ ADAM

quote:

Hepiniz hayattan bıktınız öyle değil mi? Aslında eminim birkaçınız hayatından zevk alarak yaşıyor. Ancak farkında değil. Peki geriye kalanlarınız? İşte bu konuda size bunu nasıl yapacağınızı öğretmek için bulunuyorum.

Peki Nasıl? Her şeyin başında bu soru geliyor. Teorik olarak yapmamız gereken basit şeyler var. Bunlar:

1- Her gün en az 30 dk tek başınıza dışarı çıkıp yürüyeceksiniz.
    2- Daha fazla kişiyle arkadaş olmaya çalışacaksınız.
    3- Kızlarla aranız yok mu? Problem değil. Öğreneceksiniz!
    4- Hobi edineceksiniz.(Her şey hobi olabilir)
    5- Bilgisayarı, telefonu çok kullanıyorsanız artık daha az kullanacaksınız! (Bağımlılıktan kurtulma)
    6- Gülmeyi öğreneceksiniz.
    7- Daha cesur olacaksınız.
    8- Kendinize özen göstereceksiniz.
    9- Yardım alacaksınız.

Bu 9 Adımdan kaç tanesine ihtiyaç duyuyorsunuz?

A) 9'una da ihtiyacım var = Merak etmeyin, hayattan zevk almasını öğreneceksiniz.
    B) 5-6 tanesine ihtiyacım var = Durumunuz hiç fena değil! Neden daha iyi olmasın?
    C) 2-3 tanesine ihtiyacım var = Durumunuz gayet iyi. Şimdi en iyiye çekme zamanı
    D) Aslında zaten hepsine sahibim = O zaman size bize yardımcı olmanız için ihtiyacımız var. Yardım etmek ister misiniz?
    E) Her şeye sahip olmama rağmen mutlu değilim = Sorunlarınızı bizimle paylaşın ve birlikte bir çözüm bulalım!

Tabi şimdi diyeceksiniz, bunları söylemesi kolay diye. Bu konuda bunları gerçek hayatta nasıl uygulayacağımızı da öğreneceğiz. Ama her şeyden öte bunu birlikte öğreneceğiz. Unutmayın, bir işe başlamak yolun ilk yarısını tamamlamak demektir. Bu yüzden kendinize 1-2 dakika ayırın ve düşünün. Gerçekten yapabilir miyim? Ben size söyleyeyim. Yapabilirsiniz! Sadece ilk adımı atmak bunun için yeterli olur. Gerisi zaten kendiliğinden gelir.

-9 ADIM UYGULAMA REHBERİ-

1- Her gün en az 30 dk tek başınıza dışarı çıkıp yürüyeceksiniz:

Amaç: Kendimize düşünmek için zaman ayırmak ve bu arada bedenimizin kondisyonunu arttırmak. 1 taşla 2 kuş.
    Nasıl Yapılır? : Çok basit, sadece kendinize belirli bir zaman ayarlayın. Sonra bulabildiğiniz uzun ve düz bir yolda yürümeye başlayın. Eğimsiz bir yol tercih edin. Birde güzel bir şarkı ya da müzik açıp dinleyebilirsiniz.

2- Daha fazla kişiyle arkadaş olmaya çalışacaksınız.

Amaç: Tabii ki sosyal seviyemizi arttırmak. Daha geniş arkadaş çevresinin artılarını teker teker saymak mümkün değil.
    Nasıl Yapılır? : Her şey bir merhaba ile başlar. Tanışma, ortak konular filan derken bir bakmışsınız o insan yakın bir arkadaşınız olmuştur.
    Dikkat: Arkadaşlarınızı seçin. İstemeyeceğiniz arkadaşlıklar sizi daha kötü yapar.

Devamını yazıcam arkadaşlar. Şimdilik ilk iki adımı yazıyorum. Yapmam gereken işler var. İlgi olursa konuyu baya büyültmeyi düşünüyorum. Ama konuyu tamamlamadan da bırakmıyacağım.

Konunun aslında temel mantığı, yapılması gereken birkaç temel şeyi bir araya getirip özet bir halde sunmak. Asıl olay ise bu forumda bitiyor. Yardım almak isteyen insanlar istediği konuyu konu altında paylaşıyor, gerek ben gerek forumdan normal bir kullanıcı arkadaşa yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ya da problemimiz var bizim ve yardım istiyoruz. O arkadaşın bu konuyla ilgili tavsiyesi, düşüncesi ya da yardım etmek için yapabileceği bir şey var. Problemimizi anlatıyoruz ve o arkadaş bize yardımcı oluyor. Tabi bu sadece birkaç kişi için geçerli değil. Ortak sosyal bir ağ üzerinde herkes birbirine yardımcı olabilir. Ya da birden fazla kişiye. Umarım konunun açılma amacını anlatabilmişimdir.

Bu arada konuda gerçekten yardıma ihtiyacı olup tavsiye isteyenlerin ya da başkalarına yardımcı olmak isteyenlerin nicklerini mesaj altında paylaşıcam. Bu sayede yardım almak isteyenle yardım etmek isteyen arasında daha hızlı bir iletişim sağlanabilir.

Yardım Almak İsteyenler:

Yardım Etmek İsteyenler:

nasıl ülerim hic gülemiyorum

Ağzını iki yana doğru sessizce ger. İșe yarıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende de şu problem var ki bunu problem olarak görmüyorum çevremdekiler görüyor. Pek kimseyle konuşmuyorum. Tek tük muhabbet ettiğim kişiler var. Bunun sebebi o insanların karakterlerini sevmemem. Sürekli bizimle neden konuşmuyorsun neden bizimle takılmıyorsun falan diyorlar ve sinir oluyorum. Geçen birine küfür ettim az kalsın kavga edecektik. Konuşmak takılmak istemiyorum sanane. Çekingen biri değilimdir. Konuştuğum anlaştığım insanlar var ama ben bu insanlarla konuşmak takılmak istemiyorum. Bu aslında bir sorun değil bana göre ama çok baskı yapıyorlar. İstemiyorum sanane de diyemiyorum. Tamam diyorum yine takılmıyorum. Çok az samimi iyi olduğum insanlar var. Hayatımdan memnun sayılırım. Ama işte dediğim gibi bu durumdan çok sıkıldım.
  • Rezz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.