Şimdi Ara

HAVELSAN, İletee adında WhatsApp benzeri bir platform geliştiriyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
4.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AFK_is_now_AFK

Whatsapptan tek farkının hükümete anlık istihbarat sağlayacak olduğunu bilmeyen var mı

Dogrunun da dogrusu be

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: king56

hatta uygulamayı kullanmayanlar tespit edilip ceza uygulanmalı

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katalikitci -- 12 Ocak 2021; 8:15:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: king56

hatta uygulamayı kullanmayanlar tespit edilip ceza uygulanmalı

Whatsapp ve facemassenger kullananlar uber gibi hain ilan edilsin.

• İlk once havelsanin ne uretmesi gerektigine dair kucuk bir not
    Havelsan A.Ş., 1982 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Yazılım Mühendisliği alanındaki ihtiyaçlarının giderilmesi amacı ile kurulmuş olan bir şirkettir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafaaydemir

Abd rusya itrail izlerken sorun olmuyor ama senin devletin izlerken sorun olacak he zihniyetinizede size yaziklar olsun
    Ki havelsan guvenli olacağını söylerken inanmamazlık falan yazıklar olsun size utanıyorum sizlerden hani kapıyı açalım suriyeliler gitsin diyordunuz ya o kapilari sizin icin acacagiz bilet paranizida verecegiz arkanızdan el sallayacağız bari bir faydanız olsun avrupayida karistirirsiniz belki

Yuru git 2001 li seni

• mustafaaydemir kullanıcısına yanıt
    Bilet parasını ve vatandaşlık verebiliyorsan(Amerika, Kanada, Yeni Zellanda yada Avusturalya) ben giderim, Sen ve senin gibiler burada kalmaya devam edebilir.

• king56 K kullanıcısına yanıt
    bence az, dikine giden organından sallandırılmalı.

• Bu ne yav Metin2 de ki EdiLee gibi olmuş, olmaz değişin bunu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hiç bir yerli chat uygulaması kullanmayı düşünmüyorum

• quote:

Bu mesaj silindi.
    yeterki yol göstersinler, ben mübadil olmaya da razıyım defolup gitmeye de..

Kendimizi kovdurtmak için reis'e parmak mı atalım, FAŞO mu diyelim.
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Vallaha hekim bey, ne yaptıysam kendimi kovdurtamamışam, Ağa inadı engin çıkmıştır hakim bey :)
  • Bu tarz gelişmelerde olumsuz yorum yapanları görmekten daha çok üzen şey onlara diyecek bir şey bulamamamdır. Çünkü çok fazla kere haklı oldular ve bu haklılığın getirdiği rahatlıkla istediklerini söyleyebiliyorlar. Söyleyebilirler de tabi ki. Ancak, bu tip söylemler biz ne kazandırdı bunu düşünmek gerekir. Bu uygulama yüzünden devlet eli ile takip edileceğini düşünen bir bireyin, hali hazırda zaten internet alt yapısını kullandığı her an takipte olduğunu bilmesi gerekir. Daha sana o interneti sağlayan alt yapıdan tut üçüncü parti uygulamalardaki açıklara, isteyerek bırakılmış arka kapılara (ör: Bütün dev şirketler) kadar..

Ülke olarak nasıl başarısız olabileceğimize dair 50 belkide 80 yıllık tecrübeye sahibiz. Artık yapmadığımız şeyleri denememiz gerek. Güvenmek gibi.

Aksi halde bu şekilde davranmaya devam ettiğimiz sürece gerçek anlamda ortaya birşeyler çıkaracak olan insanların en önemli sorunu; projenin hayata geçmesinden ve başarıya ulaşmasından çok, acaba bize güvenirler mi? olacak. Bu da demek oluyor ki daha projeyi düşünme aşamasındayken bile ciddi bir sorunumuz var.

En azından insanların ortaya birşeyler çıkarmasına izin verin. Bırakın bi başarsınlar. Sonra sen bi açık bul, bu zamana kadar şüphelendiğin şeylerde haklı çık ve ağızlarına s*ç.

Diğer yandan uygulamaya verilecek isme gelecek olursak; bence tek sorun ilk harfinin "İ" olması. Onun dışında herhangi bir sıkıntısı yok Tamam "Geliyoo","Yanii" bunlar da rezalet isimlerdi ama gel gelelim WhatsApp, Facebook, Telegram gibi isimlerde İngilizce düşünüldüğünde çokta büyük şirket ismi gibi durmuyor ama şirketlerin büyüklüğü isimleri yüceltiyor. Yani bir iş hanı, bir mobilyacı, bir mağaza açıyormuş gibi isim koymaya gerek yok.

Son olarak ülkemizden çıkmış ve başarıyı yakalamış Edelkrone markasının arkasındaki isim olan Kadir Bey'in bu videosuyla bitiriyorum.

https://youtu.be/Q5saQ-FmW5A

Ekleme:

Aklıma gelmişken şunu da eklemek istiyorum. Belki de çok iyi bir yazılımcı, mühendis, düşünür yada başka yeteneklere sahipsin. Sana ihtiyaç duyulması için şu an birşeyler yapmaya kalkışmış olanlara izin vermelisin. Belki sen de o "olmaz" dediğin projenin önemli bir parçası olacaksın. Belki o projenin başarısından ilham alıp gelişecek başka firmalarda iş sahibi olacaksın ya da o ilhamı sen alıp "Evet olabiliyormuş" diyip kendin şirket kuracaksın. Sadece izin verin.

Gerçi şunu da merak ediyorum. Eğer gerçekten senin düşüncelerine senin değerlerine ters bir iş yapılıyorsa o projede ve sana iş teklif ediliyorsa kabul etmez misin? Umarım etmezsin!

Bu yorumum sadece bu proje için değildir. Eğer bu proje benden farklı düşünenlerin dediği gibi fiyaskoyla sonuçlansa da dediklerimin arkasındayım. İnanmak zorundayız. Yine inanıp yine hayal kırıklığına uğrayacağım. Daha çok hayal kırıklığına uğrayacağım.

Tabi bunun bir başka versiyonu daha anlamlı:
    Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil. -Samuel Beckett

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thinkwithbrain -- 20 Nisan 2018; 15:53:16 >

• Yerli telefon üreticisinin donanımını kullanıp içine entegre bir güvenlik sistemini düşünerek beni şaşırtmayı başarabildiler. Eğer iphone, samsung veya herhangi bir yabancı üretim telefon kullanıpta İletee’yi yükleseydik zaten telefondan o ülkenin üreticisi verileri depolayabilirdi. Buna binaen ben iphone kullansam da Çin chat uygulamasında ki verilerim yine de Apple’a, oradan da Nsa merkezine gider örnek olarak...

• thinkwithbrain kullanıcısına yanıt
    Yorumlarina katiliyorum.Ama neden guvenmiyorsun diye sormuyorsunuz hic.Ya havelsan da fetocu ise?.Bu uygulamayi kullananlari iceri almayacaklari ne malum?.Ben daha bu devletin polisine,yargisina,secimine guvenemiyorum.Nasil guvenip kullanayim aciklasin birileri

• muhalifler yine panik olmuş.
    üretilmeye çalışana çamur atmak dışında zerre aksiyonu olmayanlara güzel haberi vereyim.
    kullanmak zorunlu değil.
  • Boyle uygulamalari devlet yapmamali. İnsanin aklina hemen fislenir miyiz acaba fikri gelmiyor degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devlet memurları arasındaki iletişim için böyle bir platforma ihitiyaç var. Çalıştığım okulda kullandığımız wahtsap grubu yerine bunu kullanmayı tercih ederim.

• Gerek yok biz böyle iyiyiz...

• Acilen şirket isminin değişmesi gerek :/

• Adam amerikaya israile WhatsApp la facebook la twitter la her türlü istihbaratı sağlıyor bilerek isteyerek( kullandığı için) havelsan yapınca auuv hükümeğt dövlet bizi ele geçircek. Ulan içimizde ne çok kendini bilmez vatansever görünümlü ama kendi benliğini kişiliğini o çökmüş zihniyetini her yere empoze etmek isteyen insan var. Yazık.. bi bak uygulamaya nasıl olacak mı kullanışlı mı ondan sonra karar ver zihniyeti bulanıklık kuduz gibi herşeye saldırıyorsunuz.. az kaldı ama..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.