Şimdi Ara

have to/ get to

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, youtube'da ingilizce eğitim videoları izlerken eğitmenin ''I get to spend not have to I get to spend 20 minutes....'' get'i vurgulayarak söylüyordu. I get to spend/ vs. , I have to spend/ vs. arasındaki fark nedir? Teşekkürler.

• I have to sing a song. = Bir şarkı söylemek zorundayım. --> Burada istemediği halde yapmak zorundaymış anlamı var.
    I get to sing a song. = Bir şarkı söyleyeceğim. --> Burada yapmak istediği bir eylemi gerçekleştireceğini bildiriyor.
    I didn't get to sing a song. = Bir şarkı söyleyemedim. --> Burada yapmak istediği bir eylemi kendi kontrolü dışındaki sebeplerden dolayı gerçekleştiremediğini bildiriyor.
    I couldn't sing a song. = Bir şarkı söyleyemedim. --> Burada yapmak istediği bir eylemi kendi kontrolü dışındaki veya kendine bağlı sebeplerden dolayı gerçekleştiremediğini bildiriyor.

Umarım açıklayıcı olmuştur.
  • Çok teşekkür ederim. ''Will'' den farksız göründü bana acaba bir farkı var mı?
  • uydayls U kullanıcısına yanıt
    will den farkı var. will sadece bir eylemi yapmak istediğini veya bir eylemi gelecekte yapacağını düşündüğünü bildirir. bu anlatımlarda eylemi yapacağından emin olma anlamı yoktur.

get to kalıbı ise yapmayı istediği bir eylemi başarıyla yapacağından emin olduğunu bildirir.
  • Anladım, çok teşekkür ederim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.