Şimdi Ara

HAVA ER EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI - KÜTAHYA (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.748
Cevap
13
Favori
734.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet bende okudum teslim olurken işlemlerin uzun sürdüğünü hatta o yüzden yarın traşımı olupta gidicem orada traş olmayın diye uyarıyorlar hem zaman kaybı hem banyo derdi falan bende kahvaltımı yapıp sigaramı içip gazetemi okuyup birde kütahya havası alıp teslim olmayı düşünüyorum....
  • birde orada acemilik yapan bir arkadaşımdan aldığım bilgiyi paylaşayım sizlerle bende ona göre alışveriş yaptım zaten...

4-5 paket sigara (en önemli şeymiş ama açılmamış paket)
    diş macunu
    diş fırçası
    nakit para
    yeşil yada mavi iç çamaşırı
    cüzdan (boyundan asmalı)
    şampuan
    telefon kartı(ben 100*2 tane alıcam)

birde bu saydıklarımın çoğunu veriyorlarmış zaten 38 tl karşılığında almak mecburi değil zorunlu :)
    birde 20 tl ye mehmetçik sigortası olacakmışız kantinleri öğrendikten sonra herşey varmış orada nakit parayı akbank bankasına adımıza açılmış hesaba yatırıyorlarmış bu hesap çoktan açılmıştır dediler. hepimize şimdiden hayırlı teskereler....
  • selamın aleyküm arkadaşlar.bende ankdan çarsamba gübü sabahdan cıkıcam yola
  • Acemiliği Burda Yapdım bende Şuan Dağıtım iznindeyim Taze taze öğrenmek istedikleriniz varsa sorun yardımcı olurum seve seve.
  • hacı don olayına girsen bi taze taze..
    mavi mi yeşil mi.. kısa dönemler gidince direk onbaşı mı olyuor bi de?
    çetlis mi ne varmış bi de.
  • bankamatik ne var dede
  • quote:

Orijinalden alıntı: KOR.ER

bankamatik ne var dede

Akbank var, Girişte Adınıza Hazır Kart Oluyor, Onları veriyorlar üzerinizdeki parayı onlara yatırıyorsunuz , Tugay içinde her yerde bankamatik kullanıyorsunuz.
  • Az anlatsana nasıl bi yere gidiyoruz.genelde nette okuduklarım hep iyi şöle harika böle harika gibi şeler,inanası gelmiyo insanın
  • Erbaş , İnzibat,Muhafız Bunlardan biri olmassanız Rahat denilebilir, tabi askerde rahat kelimesi sivildekiyle aynı anlama gelmiyor, Küfür , Dayak Yasak O yönden rahat olun (çok büyük bi salaklık yapmazsanız)Hergün Duş alma imkanınız var , yemekleri güzel 4-5 Çeşit geliyor , cuma-cumartesi 23:00 Yat 07 :00 kalk saatlari , diğer günler 22.00/06:00 iç çamaşırı falan götürmeyin ordakiler yeterde artar , çorap almanızı tavsiye ederim ordan verilenler aşırı uzun vede kalın (yünlü) götürenlerde Mavi götürsün.
    Diş Fırçası ,Macun 1 hafta sonra verdiler bize sizede aynısı olucakdır ondan götürün , Tugay çantası alıcaksınız, İçinde Mach 3 , Eşofman ,Boya,dikiş kutusu ,Arko Krem,nefte falan var almak zorunda deilsiniz almanızı tavsiye ediyorum.
    Aklıma gelenler bunlar öğrenmek istedikleriniz varsa sorun cvplarım.

Msn adresimi Verim daha iyi olur:
    Sentenced@phpkurdu.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eths -- 11 Ağustos 2009; 0:24:34 >

• arkadaslar bılgılerınız ıcın tesekkur ederım.ben carsamba sabah ızmırden bınecegım ogleden sonra teslım olacagım.
    bende bugun bırcok kısıye sordum kı bunlardan bırıde kutahyada askerlık yapmıs bır abım di.yesıl de mavı de farketmez dedıler bende yesıl aldım umarım sorun olmaz umarım yasak degıldır bılgı verebılırmısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nexen

arkadaslar bılgılerınız ıcın tesekkur ederım.ben carsamba sabah ızmırden bınecegım ogleden sonra teslım olacagım.
    bende bugun bırcok kısıye sordum kı bunlardan bırıde kutahyada askerlık yapmıs bır abım di.yesıl de mavı de farketmez dedıler bende yesıl aldım umarım sorun olmaz umarım yasak degıldır bılgı verebılırmısınız?

bölüğe girince alıcaklar senden büyük ihtimal valizinde kalıcak usta olunca giyersin ama.
  • ya ben şimdi bavulu hazırladım havlu mavlu traş takımı ıslak mendiller pijama terlik şampuan fln koydum çok mu abarttım acaba bu bavulun akıbeti ne oluyo sonra kirli temiz çamaşır torbası lazm mı mesela ETHS ??
  • valla bende doldurdum bavulu.çamasır torbasıda aldım.bavul dolu geliyom gümbür gümbür
  • arkadaşlar ben çarşamba sabahı orada olacağım salı gecesi 1 de biniyorum 7 gibi oradayım isterseniz orada tanışıp kaynaşıp hep beraber girelim...

msn=ilha_n_ouma2126@hotmail.com

şimdiden hayırlı teskereler....
  • yeşil mi mavi mi bu don ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: axilaz

yeşil mi mavi mi bu don ya

Mavi.
  • ey kütahya yolcuları şimdiden hayırlı teskereler.....
  • kütahya ya gidecek arkadaşlar orda bi şekilde buluşalım, tanışalım.. içerde ya da dışarda farketmez..

bi formülü olan varsa belirtsin
  • Öncelikle size "bilet"lerimiz diye hitap etmek istiyorum, alınmaca gücenmece yok.. Bu şafaktan sonra ben mi "bilet" olayım?

Çetlis (Uzun dönem tabiri)
    Check list (Genelde kısa dönem tabiri)

Beyler Kütahya'ya giderken yanınıza şahsi temizlik ürünlerinizden başka bişey almayın gereksiz. Aradığınız ihtiyacınız olan herşeyi bulabilirsiniz. Biraz para alın yanınıza, eğer özel sigara içiyorsanız ondanda bolce alın çünkü bazı sigaralar yok. Gerisi teferruat..

En önemlisi yaşayacağınız ilk şok.. Bir "band" a gireceksiniz sivil olarak, ve çıktığınızda kamuflajlı birer asker olacaksınız.. Ayağınızda postallar olacak ve siz nasıl bağlayacağınızı bile bilmeyecek yardım isteyeceksiniz.. birileri size acele edin acele edin diye bağıracak. İğne olacak haplanacaksınız ama bunlar çok seri bir şekilde olacağı için hiçbirşey anlamayacaksınız.

Sabahın köründe gitmeyin yada bir gün önce gidip "kütük çakmayın" (bu tabiri yemin töreni provalarında ve yemin töreninde anlarsınız)

Uzun uzadıya yazmak isterdim fakat askerlik işte.. vaktim yok. Aranızdan 50-60 kişi şu an bizimde bulunduğumuz usta birliğine gelecek (Erdek Özel Eğitimi Merkezi Komutanlığı Erdek/Balıkesir) elimizden gelen desteği vereceğimizden emin olabilirsiniz. (Astb Kantin - unutmayın)

Ahh ahh yazacak anlatacak çok şey varda hem bizim yazacak hemde sizin okuyacak zamanınız yok şu anda.

Hadi bekliyoruz.. Özletmeyin gelin biletlerimizzz..

(Şafak sıkıştırmaya başladı bizi)

quote:

Orijinalden alıntı: ankaraa_06

hacı don olayına girsen bi taze taze..
    mavi mi yeşil mi.. kısa dönemler gidince direk onbaşı mı olyuor bi de?
    çetlis mi ne varmış bi de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Met5n1k -- 11 Ağustos 2009; 18:55:18 >

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.