Şimdi Ara

HAVA ER EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI - KÜTAHYA (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.748
Cevap
13
Favori
734.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yeşil don götürseniz sorun olmaz ben mavi bulamamıştım 1 er adet yeşilk atlet 1 tane yeşil sort 1 tane corap alıp gittim gittiğim gün hepsinden 10 tane ye yakın veriyolar saymadım bile:Dsizi en cok sıkacak şeyler orada çetlis denilen kitap,kantine gidersiniz ama o uzun uzadıya uzayan kuyruklar ve uygun adım yürüyüş bize artık illallah dedirtmişti o yürüyüş hiçbirşey terletmiyordu o yürüyüş terletiyordu:Derbaş ve muhafız taburuna düşerseniz eğer acemilik 128 gün ki en zor olanlarda bunlar 90 gün boyunca eğitime devam ve 35 günde onbaşılık yapıyorlar erbaşlar muhafızlar ise 8 saat civarı nöbet tutuyorlardı.sıkamayın kardeşlerim kendinizi fazla ilk 10 günü atlatırsanız alışırsınız zaten ama ilk gittiğinizde nereye düştüm ben diyebilirsiniz bağırıp çağırırlar sebepte asker olduğunuzu anlamanız içindir küfür olayı kesinlikle yok buna emin olun fakat dayak olayı ise sık değil küfredene doğru durmayana yapılıyor arada gerçekçi olmak lazım...70 gün kalırsanız eğer ikinci 35 te yani yemini ettikten sonra rahatlıyorsunuz cetlis vs kalmıyor

çetlis okutmalarının sebebide askerliğinizin yaklaşık 30. gününde denetçiler geliyor bölükleri denetlemeye eğitimden ve çetlisten bölüğü toplayıp adam seciyorlar kurayla onları sınava sokuyorlar hepsi bölüğün başarılı olması için yapılıyor...

bi sorusu olan olursa yarına kadar cvp yazarım yarın bende usta birliğim olan konyaya gidiyorum hepinize başarılar diliyorum

• Cumartesi günü acemiliğimi bitirip dağıtıma geldim.(Muhafız 70 gün)

Girişte işlemler çok uzun sürüyor erken gidin.Her şeyi devlet veriyor.Hiç bir şey götürmeyin gelirken zorluk çekersiniz.

1 veya 2 tane traş bıçağı
    Para
    İçi boş ve mümkünse çek çekli valiz
    Sigara ne kadar çok olursa o kadar iyi
    100lük telefon kartı en az 2 tane

Bunları götürmeniz yeterli.Ben yarım dolu sırt çantası götürdüm gelirken 3 tane full dolu valizle geldim kollarım koptu.Devlet herşeyi veriyor.

Muhafız İnzibat Erbaş bunlardan biri olursanız.Astsubay ve kıdemlilerden saygı görürsünüz.Ama eğitimi zordur.

Hizmet eri Meslekçi vs olursanız.Eğitimi tatil gibidir.Ama saygı görmezsiniz (usta birliğinde de )Nerede pis iş var sizi oraya yollarlar.Bir tür amelelik

İlk 2 hafta çok zor geçer takmayın.Evi her gün aramayın gün geçtikçe azaltın aramaları.Alışana kadar zorlanacaksınız alıştıktan sonra süper gelicek.Hele son günlerde ayrılırken ağlayanlar bile olacak.Eve geleceğinize bile sevinemeyeceksiniz.Askerde hep ön planda olun ama vukaat ile değil.Sessiz olun.Her şeye atlmayın.Çok sevilirsiniz.Şafak saymayın hafta sayın.
    Gittiğiniz gün botlarınızdaki bot numarasını bir kağıda yazın.Alan olursa anında bulunur.Kantine gidince tugay eşortmanı ve çantası alın lazım olan herşey çantada mevcut...

Şimdiden sizlere kolay gelsin.İş kafada bitiyor takmayın kafaya.Günler zor geçiyor gibi olsada bir gün baktığınızda bitmiş oluyor.Üzülüyorsunuz.(Cehennem bölüğünde böyle)

• Hürgeneral olaraktan sesleniyorum sizlere :D
    Her nerede ne durumda olursaniz olun en iyi askerlik bile 460 gündür.
    Askerlik heryerde askerliktir.Askere gitmeden yazmistim bu basliga ve bitirdim geldim tekrar yaziyorum.
    Ögrenicek oldugunuz tek sey SABIRRRRR.... :D

AYRICAAAA....

quote:

Orijinalden alıntı: Astirek

Hizmet eri Meslekçi vs olursanız.Eğitimi tatil gibidir.Ama saygı görmezsiniz (usta birliğinde de )Nerede pis iş var sizi oraya yollarlar.Bir tür amelelik

Sana hic katilmiyorum.Ben askerde Tümgeneral postasiydim ve isim gayet iyidi ve rahatti ve bulundugum üs'te hic bi askere amele muamelesi yapilmiyordu aksine herkesin keyfi,sagligi ve sihhati yerindeydi.
    Unutma en zor görevde calisan asker ile en rahat görevde calisan asker arasinda fark yoktur sende ve o da bi ana evladi ikinizde ayni amac icin evinizden uzaktasiniz.
    Adamakilli edepli konus!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FunkyGroove -- 13 Ağustos 2009; 22:51:23 >

• arkadaslar benimde kütahyaya çıktı acemilik ilha_n_ouma kardes bulusalım demıssın bende salı günü gidiyorum sabahtan orda olurum msn adresını ekledım eğer msn acarsan konusuruz orda bulusuruz hiç olmassa arkadas oluruz. emın ol orda arkadasa cok ohtıyacımız olcak bu arada forumlarda okuyorum hep mılletı korkutmaya calısıyorlar bu benı cok gulduruyor bence yanlıs yapıyorlar bence korkutmak yerıne teselle vermelerı gerekır gercı ben cok takmıyorum ama herkes benım gıbı dusunmeye bılır ve arkadasa katılıyorum...saygılarımla 89/3 grup toproc hard rock efsanevi grup

• slm arkadaslar benimde acemi birlik KÜTAHYA ER HAVA EGİTİM TUG.KOMUTANLIGI silüsde ulastırma yazıyor bunun hakkında bilgisi olan varmı acemilik kac gün sürüyor iyi günler serdarr_18@hotmail.com yeni gitcek arkadasları beklerim
  • Hadi bakalım ben bugün silüs aldım ayın 21'inde orada olmam gerekiyormuş gidelim ve görelim ne stres var nede başka birşey moralim gayet yüksek arkadaşlar birgün zaten yapıcaktık bu görevi oda bu zamana kısmetmiş bakalım ben neler görüp neler yaşıyacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiNaN33

gece 12 ye kadar işlemleriniz sürer sonra bölüğe gidersiniz orada sizi onbaşılar çavuşlar bekler sonra kimsinnnnnnnnnnnn demeye başlarlar iğrenç bir duygudur

askeriye orası heran herşey olabilir ama ben biliyorum şimdiden ileriyi görebiliyorum benim başım çok belalara girecek askerde cünki ben çok sinirli bir insanım bazı şeyleri kaldıramam. ama mecbur kendimi tutmak zorundayım. inş kazasız belasız atlatırım ama şunuda söylemek istiyorum birgün bende acemi birliğini atlattığımda öteki arkadaşlar gibi bu topicte alt tertiplerime tiolar vermekten sakınmayacağımı biliniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GalacticHope -- 14 Ağustos 2009; 22:56:42 >

• dante bende 21 inde teslim oluyorum serdarr_18@hotmail.com ekle tanısalım
  • Haydin tertipler askere ne kaldı şurda zaten
  • ark slmlar ben 22 sabah çikcam ekleyin ttanişalim orda yardimci oluruz bir birimize moltes19@
  • bu gece saat 1 de kütahya otobüsüne binicem sanırım yarın sabaha karşı orada olurum biraz kütahya havası alıp gezerim yemek yerim sonra birliğime teslim olurum simdiden tüm tertiplerime hayırlı teskereler.
  • arkadaşlar bnm nişanlımda kütahya hava erde acemliğini yapıyo 70 günmüş acemiliği santralde sizce iyimi bide yemin törenine gidicem nasıl gidebilirim bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler
  • otogarda indiğinde dolmuşlar var otogardan çıktığında şöfre sorarsın tugaya gider mi diye sorarsın oda olmadı dolmuşları kenarlarında yazar tugay diye binersin gidersin
  • merhaba herkese

bende 307.dönem yapmıştım.

Hiç kafanıza takmayın. Askerliğin tadını çıkarın. Vakit gelip geçiyor.
  • Ben Kütahya’da yaşıyorum ama kütüğüm Malatya… Acaba Kütahya Hava Eğitim Tugayına düşer miyim diye düşünmeden edemiyorum. Askerde yaşadığın şehirde olma avantajlıdır ama Kütahya’yı iyi biliyorum. :) Hava Tugayındaki hastaneye gitmiştim. Sıkıntılı bir ortam değil… Bol miktarda asker muayene olabiliyordu. Ama dışarıda sert bir eğitim vardı. Cavuşlar bir taraflarını yırtıyordu. Yemin törenine hazırlık vardı sanırım… Büyük bir tugaydır. Kütahya’nın en güzel yeri diyebiliriz aslında…. Sert bir iklimi vardır Kütahya’nın ama ben gayet alışkınım. Kışları evimde soğuk odamda don atlet yatarım… Benim için tek sıkıntı ise sanırım bulunduğum şehirde askerlik yapmak adama kor be… Ne biliyim nasıl olsa acı çekeceğiz bari başka bir şehir olsun. En azından haritadan silerim bir daha uğramam oraya :D Ama acılarımın şehri Kütahya’da askerlik yapmak acı verici olacaktır. Umarım düşmem diyorum :D
  • Hadi torunlar nerdesiniz yawww dedeniz yoruldu gelin artık

Şafak:60 Saygılar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeaceofMind

Ben Kütahya�da yaşıyorum ama kütüğüm Malatya� Acaba Kütahya Hava Eğitim Tugayına düşer miyim diye düşünmeden edemiyorum. Askerde yaşadığın şehirde olma avantajlıdır ama Kütahya�yı iyi biliyorum. :) Hava Tugayındaki hastaneye gitmiştim. Sıkıntılı bir ortam değil� Bol miktarda asker muayene olabiliyordu. Ama dışarıda sert bir eğitim vardı. Cavuşlar bir taraflarını yırtıyordu. Yemin törenine hazırlık vardı sanırım� Büyük bir tugaydır. Kütahya�nın en güzel yeri diyebiliriz aslında�. Sert bir iklimi vardır Kütahya�nın ama ben gayet alışkınım. Kışları evimde soğuk odamda don atlet yatarım� Benim için tek sıkıntı ise sanırım bulunduğum şehirde askerlik yapmak adama kor be� Ne biliyim nasıl olsa acı çekeceğiz bari başka bir şehir olsun. En azından haritadan silerim bir daha uğramam oraya :D Ama acılarımın şehri Kütahya�da askerlik yapmak acı verici olacaktır. Umarım düşmem diyorum :D

Çok yanlış düşünüyorsun bence sana kütahya düşse varya kral askerlik yaparsın, her haftasonu evci çıkarsın, avantajları anlatmakla bitmez... Ben üstüne neler vermezdim aynı şehirde askerlik yapmak için...

• arkadaşlar bugün saat 10 gibi yemin ettik ve çarşıdayım şu an salak gibiyim şuan çarşıya cıktım ve bana bi haller oldu arkadaşlar bi 35 gün daha buradayım umarım biran önce kurtulurum bu lanet yerden. 89/4 tertipler eğer buraya gelicekseniz Welcome to heLL.. bana bu lafı söylediler bölüğe girdigim zaman Çavusun biri yaklaş dedi baktım merdivenin başında duruyordu bana baktı ve cehenneme hoşgeldin dedi... 1 ay boyunca eziyet cekmiş gibi hissettim kendimi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante*

arkadaşlar bugün saat 10 gibi yemin ettik ve çarşıdayım şu an salak gibiyim şuan çarşıya cıktım ve bana bi haller oldu arkadaşlar bi 35 gün daha buradayım umarım biran önce kurtulurum bu lanet yerden. 89/4 tertipler eğer buraya gelicekseniz Welcome to heLL.. bana bu lafı söylediler bölüğe girdigim zaman Çavusun biri yaklaş dedi baktım merdivenin başında duruyordu bana baktı ve cehenneme hoşgeldin dedi... 1 ay boyunca eziyet cekmiş gibi hissettim kendimi.

çavuş cehenneme hoşgeldin demişmiş yok artık daha neler. yalan şeyler yazmayalım lütfen!
  • yalan mı ? kardeşim yalan malan yok bana o laf söylendi...
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.