Şimdi Ara

HAVA ER EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI - KÜTAHYA (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.748
Cevap
13
Favori
734.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarın sabah 9 da İzmir'den gidiyorum. Son günümü çeşme'de denize girerek geçirdim. Çok özleyeceğim İzmir'i hemde çok.. :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lod0ss -- 29 Mayıs 2009; 22:58:19 >
  • kütahyadayım şimdi gezdim baya bir yoruldum kendimi cafeye attım öğlen 2 gibi teslim olucam
  • hiçbirşey götürmeseniz daha iyi olur orada veriyorlar zaten
  • Lanet biryer. Anlatıldığı gibi değil. Hiç rahat değil.
  • hemde ne lanet biryer :D çetlist çetlist ömrümü yediler 35 gün zehir oldu 2. 35 iyi geçicek gibi ama görücez , heleki 14. bölük cehennem yaf of
  • 89/2 tertip acemilik yeni bitti. 15, bölükte idim ben ama 3. erbaş 4. binada kaliyordum. Allah var yukarida bir çok bölüğe göre biz çok rahattik. Fazla basma zorlu eğitim yoktu klasik acemilik eğitimleri. Akşamlari cennet gibi idi valla bizim kaldigimiz yer. Benim cok rahat gecti. birde sansimiz cok kalabalık olusumuz 970 kişi idik sanirim ki, bu sayi diger bölük sayilarina göre 3 kat fazla idi. USTA birligim Hava teknik okullar komutanlıgı gaziemir izmir.. :) herkeze hayırlı tezkereler..
  • bende askerliğimi kütahya hava er eğitim tugayı 15. bölük komutanlığında yaptım 4. takımdaydım inzibat ta kalıyordum ne kadara yer yere zor gelsede askerliği rahattı chatlisti okudun mu komutanların dediğini yaptın mı çok güzel bir yer benim beklediğimden kolay geldi arkadaşlıklar zaten süper kuvvetli dostluklar kuruluyo vatani görevi buraya düşeni en çok hasret zorlar zaten eğitimler basit temel eğitimler bizim ibrahim astsubay ile okan çavuş eğitim yaptırmayı :) çok sevdiği halde çok rahattı
    ha şunuda söyleyeyim ilk 1 hafta cehenneme düştüğünüz sanırsınız ama geriisi rahat
  • öncelikle geldik gördük ilk 35 bitti şükür... basmanın alası oldu bizde ama işe de yaradı 14 bölük tugay birincisi oldu...bu durum bizim ikinci 35 imizde rahat etmemize neden oldu çif çarşı aldık..:)cehennem gibi ilk 35 şimdi şükür rahat. USTA BİRLİGİM İMZAMDA DA YAZDIĞI GİBİ İZMİR Gaziemir,,,hayırlı ugurlu olsun :DŞİMDİ 89/3 Olan alt devrelerime sesleniyorum siz siz olun 14 üncü bölüğe düşmeyin :D biz birinci olduk bu celp,,size daha çok basacaklar birinci olmanız için... tavsiyem gayrı olmayın. egitimin hakkını verin,disiplinli olun,sırada sakın konusmayın verilen emre uyun,fazla göze batmayın...en önemliside cetlis denilen havacı er er bilgi klavuzunu bi yerden bulun ve ezberlemeye başlayın :Dyoksa piskolojiniz hepsini kaldırmayabilir :D
  • Vay bee :) 89/3'lerden bahsediliyor:) Daha dün 88/4 olarak acemibirliğimi yapıyordum Kütahya'da. Zaman çok çabuk mu akıyor ya da akan zaman geride kaldığı için midir bize çabuk geçmiş gibi geliyor anlayamadım :) Ama şurası bir gerçek, Allah yar ve yardımcısı olsun 15 ay gibi bir süre askerlik yapacak olan arkadaşların. Bunu moral bozmak için değil hep beraber amin dersek belki dua yerine geçer diye diyorum.

Vakit geçiyor beee :) Yalnız 15 ayı bitirmeye odaklanmamak lazım. Ne bileyim hani acemi birliğindeyken yemin töreni, sonrasında mehtap, derken ustabirliğinde çarşıları sayarak bu şekilde daha çabuk şafak atar diye düşünüyorum. :)))

Acemi birliği zor. Usta birliğinde de çömezlik problemi var ama emin olun ondan sonrası çok rahat oluyor önceki aylara göre :)

SONUÇ OLARAK: Her şey VATAN için... Ya seve seve :))))) [Ya da zorla]

NOT: KİŞİLERE TAKILMAMAK LAZIM. HERKESİN YAPTIĞI KENDİ AHLAKI...
    SÖZ KONUSU OLAN VATANSA, BİZLER TEFERRUATIZ...

• 88/4 tertip bende 15 bölükte idim
  • 89/3 kütahya hava er egitim tugayı... (acemılık)
    verdiğiniz bilgiler ıcın saolun arkadaslar hepsını tek tek okudum ve baya bi tecrube edındım desem yerı....
    beım amca ogluda orada yaptı 88/2 olarak oradan eskısehire dustu 7 agustostada gelıyo biz gitmeden :))
    onunla konustum rahat yer deı ama bakalım bazı seylerı okuduktan sonra dusunmeye basladım biraz:))

89/ 3 18 agustosta bot baglamaya baslıyacagız simdiden butun tertıplerıme hayırlıteskereler
  • seloca55 inde dediği gibi günler çok çabuk geçiyor valla daha 8 ay önce yazıyodum buraya Kütahya nasıl bir yerdir otogardan askeriyeye nasıl gidebilirim diye...bunları düşündükçe günlerin nasıl geçtiğini anlıyorum Nese lafı fazla uzatmayım bot bağlayacak torunlara şimdiden hayırlı teskereler diliyorum
  • arkadaşlar bende bu gün öğrendim kütahya havacı...
    antalya/alanya/mahmutlar
    turgut uyar
    turgutuyar07@hotmail.com...
  • arkadaşlar bende bu gün öğrendim kütahya havacı...
    antalya/alanya/mahmutlar
    turgut uyar
    turgutuyar07@hotmail.com...
  • selam arkadaşlar bende bugün ögrendim kütahya muhabere dediler bu konu hakkında biligisi olan varsa bilgi vere bilirmi nasıldır.ÇÖMEZİZ naparsınız.89/3 19 bot baglıcaz:D
  • blackshade4 nerden..?
  • kocaeli /gölcük
  • 89/3 tertip arkadaşlar görüşelim be :D bilal_dal@hotmail.com msn adresım
    muhabereci olarak gidiyorum.
  • BİKAÇ SAYFA GERİDE BENİMDE ASKERE GİTMEDEN ÖNCE YAZDIKLARIMI OKUYABİLİRSİNİZ ARKADAŞLAR VE NİHAYETİNDE MESLEKÇİ OLDUĞUMUZ İÇİN 75 GÜNÜ BİTİRDİK VE DAĞITIMA GELDİK
    ACEMİ BİRLİĞİ KÜTAHYAYA DÜŞEN ARKADAŞLARA ÖNEMLİ HUSUSLARDA BİRAZ BİLGİ VERMEK İSTİYORUM.

ilk gittiğinizde etrafınızdan seyyar satıcılar eksik olmayacak saat,kilit vs satmak için başınıza üşüsüp sizi kazıklamaya calışacaklar bunlardan sakın birşey almayın kilitleri atıyorlar çöpe zaten askeriyede ilk kütahyaya vardığınızda gercekten dikkat edin ogün herşey ateş pahası

neyse gelelim tugaya;birliğe ulaştığınızda çadırlarda size domuz gribiyle ilgili sorular soracaklar...daha sonra üstünüz başınız aranıp içeriye alınacaksınız... saatlerce sürecek işlemler bu saatten sonra bizi bekliyor tam sırasını hatırlamadan biraz bilgi vereceğim..mehmetçik sigortanız yapılacak 20tl karşılığında..köpeklere valizleriniz aratılacak...yanınında yüklü miktarda nakit bulundurmamanız için sizin adınıza düzenlenmiş akbanka paranızı yatıracaksınız fakat 38 tl tugay cantası 20 tl sigorta parasını ve biraz harclık almayı unutmayın...gerisini yatırın bankaya alacaklar zaten sizden tugaydan su alırken bile o kartı kullanabileceksin ...daha sonra üzerinizde sadece kilot kalacak sekilde soyunup banyoya sokulacaksınız ve daha sonra 3 aşı yapılacak size birde hap verilecek 3 gün büyük abdest yapamazsınbızı gerçekciyim bu konuda:Dsiz siz olun erken gidin işinizi akşama bırakmayın yoksa işlemleriniz geceye kadar sürer size valiz bot elbise verilecek ve orada hemen onları giyeceksiniz daha sonra bölüklenizin belirlenmesi için mülakata alınacaksınız yalan söylemeyin mesleğiniz hakkında erbaş yani çavuşlar 128 gün askerlik yapıyor muhafızlarda o şekilde meslekçiler 70 gün hizmet erleri yani mesleği olmayanlar 35 gün şöförler ise 35 gün acemilik 35 günde kurs görüyor meslkekçilerde ikinci 35 i kursla geciriyorlar bölükleriniz belirlenince sizi sürü halinde yemekhaneye götürüp karnınızı doyuruyorlar yemekleri çok güzel özel şirket tarafından yapılıyor memnun kalacaksınız zaten birliğe gelince yemekten sonra odalarınız vs belirleniyor kaydınız işleniyor...
    sakın bolca sigara götürmeyi unutmayın sigara götürün başka birşey götürmeyin aman diyim bolca elbise götürmeyin giyemeyeceksiniz çünki 35 gün çarşı yok..size yük olur sadece çetlis denilen askerin bilgi kitabını cebinizden düşürtmeyecekler istirahatta cetlis yemekhanede cetlis heryerde cetlis acıkcası onbaşılar sürekli size soru soracak ezberleyenlerin işi iyi ama ezberlemeyenlere mıntıka cezası:Dezberlersen yarım saat banyoyu hakedersin küçümsemeyin normalde 5 dk zor banyo yapabiliyoruz akşamları..
    derken takımlara ayrılacaksınız tüfekleriniz verilecek eğitim sahasına boılca gideceksiniz 15 günden sonra uygun adım sizi baya zorlayacak yaz olduğu için acemilik bitene kadar topluca gittiğiniz heryere uygun adımda gideceksiniz yürüyüşe önem verililiyor gün gelecek akşamları yemeklerden önce 45 dk yürüyüş çalışacaksınız kötü ise eğer ilk 35 in son haftası yemin töreni provasıyla gececek.

ikinci 35 günde meslekçiler 4 gün dersaneye gidecek 1 gün eğitim sahasına hafta sonu ise kimi bölüklere çift carsı verilecek kimisi tek carşı cıkacak yarı yarıya tabi yarısı cumartesi yarısı pazar..

ben 8.bölükteydim iyi kötü günlerimiz geçti yeri geldi ceza aldık yeri geld hep beraber eğlendik sunuda unutmayın bir kişinin hatasını bütün bölük çeker ve de künyenizi bağıra bağıra okuyun ilk başlarda.. örnek ali veli kırklareli emret komutanım adınız soyadınız memleketiniz ve emret komutanım diyeceksiniz... konuları onbaşılara arz edeceksiniz onlarda tek çizgi var çavuşlara sakın konu arz etmeyin fırca yersiniz önemli bişeyse onbaşı cavuşa iletecek silsile olayı diyorlar buna...onbaşıya konu arzederken ise adınızı soyadınızı memleketinizi ve son olarakta bir konu arzedebilirmiyim komutanım diyeceksiniz evet dediğinizde normal sesle konuyu arzedeceksiniz herkese başarılar

• arkadaşlar 89/3 Kütahya merkez de askerlik yapacağım, bu merkez dedikleri neresi oluyor?
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.