Şimdi Ara

Hava değişiminde kilo değişimi , çok acil !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
2.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ciddi anlamda bir problemim var.

Ben Acemi birliğim olan amasya'da 50 günlük askerken kilo yüzünden hava değişimi aldım.

Boy:164
    Kilo:100

3 ay smklı hava değişimi aldım ve ilk 2 ayı bitti.
    1 ay sonra kontrole gideceğim ve şuan da kilom 96-97 civarında.

Bu kiloda tartılırsam tekrar askere alınır mıyım?
    Alınma/Alınmama kilo sınırım nedir?

Vaktim çok az olduğu için acil öğrenmem gerekiyor bu mevzuyu,umarım cevap alabilirim.
    İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

• up!
    durum acil beyler
  • 1.64 boya üst sınır 94 kilo olarak belirlenmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

1.64 boya üst sınır 94 kilo olarak belirlenmiş

Yani ilk hava değişimini almamı sağlayan kilodan düşsem de,94'den yukarı olduğum için tekrar hava değişimi alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biloogle -- 5 Mart 2013; 19:29:41 >
  • hava değişimi sınırı 94 olduğuna göre maksimum 93 kilo olmak gerekli gibi görünüyor.Doktor yönetmeliğe uyarsa hava değişimine devam diyebilir ama doktorun inisiyatifinde olan birşey kararı verecek olan o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 5 Mart 2013; 19:40:41 >
  • Teşekkür ederim X kare
  • UP
  • aldığın ilk 3 aylık süre hava değişimi olarak askerlik sürenden düşer. Diğer alacağın hava dğeişimi askerliğine eklenir. Yani aldığın izin kadar askerlik yaparsın. İkinci bir hava değişiminden sonra muaf tutulabiliyorsun diye hatırlıyorum tam fikrim yok ama 90-3 yaparken bu yüzden muaf olan 2 kişi görmüştüm.
  • odiyus,bu konuda sıkıntı yok,biliyorum bu söylediklerini eyvallah.
    Benim merak ettiğim,ikinci kontrolde yine boy kilo arasındaki 30+ farka mı bakacaklar?
  • boy 188 185 çivarı kilom 100 nasıl sıkıntı olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarjinaL_Kedi

boy 188 185 çivarı kilom 100 nasıl sıkıntı olurmu

100 kiloysan o boya neden sorun olsun.
  • merhaba ;

"barışta ve seferde askerliğe elverişli değildir " raporumu 1 ay önce almış biri olarak deneyimlerimden kısa da olsa bahsedeyim ,boyunuz 1.64 kilonuz 100 iken hava değişimi almışsınız öncelikle kısa dönemmisiniz uzun dönem mi ?

hesaplamaya gelirsek 1.64-0,03 =1.61 ,100 -161 =39 35+ olduğu için hava değişimi aldınız (normalde ne alaka diyebilirsiniz ama +35 ve üzeri obeziteye giriyor ve askeriyedeki doktorlar başınıza sağlıkla alakalı bir şey geldiğinde risk almamak adına size hava değişimi veriyorlar )
    öncelikle siz askerliğe devam mı etmek istiyorsunuz muaf raporumu almak istiyorsunuz onun kararını verirseniz yazışmaya o aşamadan devam ederiz
  • 2. bir 3 ay daha hava değişimi verebilirler. Fakat unutma bu sonraki verilen 3 ay hava değişimi askerliği uzatıyor. Yani olursa 2. 3 ay verildikten sonraki kontrolde 94 ün altına inersen son verilen 3 ay uzar. Yani bastonu bile görürsün :)
  • ACCİİİLLLLL SORU

BU AY SONU 100 GÜNÜM KALIYOR VE 90 GÜN HAVA DEĞİŞİMİ ALMAK İÇİN DOKTORA GİDİCEM BU SÜRENİN TAMAMINI ASKERLİĞİMDEN DÜŞERLERMİ KANUN DEĞİŞTİ DİYOLAR ACİİLLL
    quote:

• arkadaşlar benım sizlere bir sorum olucak benım nişanlım şuan askerde ve bugün konuştugumuzda hava değişimi almak istiyorum dedi,şaşırdım tabi,henüz usta birliğine gideli 2 hafta olmadı,kilo ve boy sınırından yaranlanmak istiyor sizce artık geç degilmi yararlanması için,boy 187 kilosu 69 zayıf kategorisine giriyor sizce ne olur bu kilo ile muaf olma durumu yada başka ne durumlar olabilir bilgi verirmisiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.