Şimdi Ara

Hatalı Sollama Sonucu Kaza Yapan 3008 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
2
Favori
15.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: rst78

O zaman tabela hatalı, taktım ben illa bir şeye kusur bulacağım  

Atarsız gidersiz, artistlik içermeyen açıklamanız için de ayrıca teşekkürler  

Kardeş hatalı olan sensin bence. Muhtemelen araban yok. Varsa da bu kafayla sürme, çok can yakarsin Allah korusun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efsanelerölmezunutmayın -- 9 Ocak 2021; 1:50:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende yeni olmuş sanıyorum 2 yıl olmuş kazayı yapan adam bile unutmuştur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efsanelerölmezunutmayın

Kardeş hatalı olan sensin bence. Muhtemelen araban yok. Varsa da bu kafayla sürme, çok can yakarsin Allah korusun.

Alıntıları Göster

He kardeş he... Ne araba sahibi olması, ben hiç araba bile görmedim, ne diyorsun. Tüm mesajları okudun da mı bu yorumu yaptın? 3008’in hatalı olduğunu, hatasının ne olduğunu elli kere yazdım da, çıkmış geyik amaçlı mesajdan alıntı yapıp aklınca laf çarpıp ego tatmini yapıyorsun... Pehh...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 9 Ocak 2021; 12:50:42 >

• Tabela okuyalım..

• Ülkede ki zeka seviyesi düşünüldüğünde böyle yollarda haklı bile olsan gelip beyinsizin bir tarafından ölebilirsiniz. O yüzden %100 emin değilsek sollamaya çıkmayalım. İki üç araba öne geçince kupa vermeyecekler bize.

• quote:

Orijinalden alıntı: mvn_

Ülkede ki zeka seviyesi düşünüldüğünde böyle yollarda haklı bile olsan gelip beyinsizin bir tarafından ölebilirsiniz. O yüzden %100 emin değilsek sollamaya çıkmayalım. İki üç araba öne geçince kupa vermeyecekler bize.

Aynen öyle, bu gibi yollarda arkası görülemeyen virajda karşı taraf çift çizgi, bizim taraf kesikli şeritlerle yol bize verilmiş dahi olsa güvenip de orta şeritten sollamaya çıkılmaz. Konudaki video gibi ne sürpriz çıkacağı belli değil çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 9 Ocak 2021; 17:11:46 >
  • Adam yol çizgilerinin ne anlama geldiğini bilse kendi şeridi gibi orta şeritten gitmezdi.
    Geçen gün yanıp sönen kırmızı ışığı normal kırmızı ışık sanıp duranı gördüm.Kornaya basıyorum yol müsait olduğu halde halen gitmiyor.
    Eğitim seviyemiz bu kadar işte .

• quote:

Orijinalden alıntı: rst78

Sollamaya çıkmış aracın dibinden gidip önündeki araç sağa çekilince karşı yönden gelenle burun buruna gelmiş muhtemelen yolun ilerisine değil sadece önündeki arabaya odaklanmış.

Bir de şu gariplik dikkatimi çekti, yolda işaretleme hatası da var. Sağdaki tabelada yol gidişe tek şerit, karşı yöne iki şerit verilmiş gösterirken şerit çizgileri her iki yönde de kesikli. Tabelaya göre gidiş yönünde kesintisiz iki çizgi olmalı ve bu sollamaya çıkanların da bu durumda çıkmaması gerekirdi.

Tabelada ve yol çizgilerinde problem yok. Yol gidiş yönü tek şerit, karşı yön iki şerit planlanmış tabelada net. Asfalttaki kesikli çizgi yol müsaitse yani karşıdan gelen yoksa sollama için geçebileceğini ifade eder. Gayet uygun işaretleme yapılmış.

• Bölünmüş yol dışında araç kullanmayan ve en basit trafik işaretlemelerinin mantığını bilmeyen ne çok kişi varmış. Anlatıldığı halde çizgiler hatalı diyenler, lütfen otoyol dışına çıkmayın.

• ısrarla yol çizgileri hatalı diyen çok kişi var garip

• çizgide levhada hiç bir hata yok. hata çizgi okumayanı bilmeyenle bu yolda orta kimin hakkı tahmin bile edemeyende. beyaz araçtakilere inşallah bir şey olmamıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: sssemih24

Adam yol çizgilerinin ne anlama geldiğini bilse kendi şeridi gibi orta şeritten gitmezdi.
    Geçen gün yanıp sönen kırmızı ışığı normal kırmızı ışık sanıp duranı gördüm.Kornaya basıyorum yol müsait olduğu halde halen gitmiyor.
    Eğitim seviyemiz bu kadar işte .

ne yazıkki 10 yılda bir sınava girmeli aslında yazılı.

• Bütün dünyayı sollaması lazım çünkü o tabakhaneye yetişecek. Tabakhanede atomu parçlayacak aman hız sınırında gitmesin.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.