Şimdi Ara

HAT DEVİR ÜCRETİ 10.75 TL OLDU (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
544
Cevap
64
Favori
184.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu 10 TL gerçek değil herhalde. 150 civarında bir devir ücreti çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wakanda

Bu 10 TL gerçek değil herhalde. 150 civarında bir devir ücreti çıkıyor.
    Turkcell e sordum faturalıya geçerseniz ücretsiz yapalım dediler,yoksa 130 tl civarı dedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: YUVARLAĞIMTIRAK

Turkcell e sordum faturalıya geçerseniz ücretsiz yapalım dediler,yoksa 130 tl civarı dedi

Alıntıları Göster
    Hocam faturalı geçerseniz ücretsiz yapalım lafı gerçek değil o durumda da ücreti faturaya yansıtıyorlar. Bayiden işlem yapmak o durumda ücretsiz doğru ama ücretini fatura ile ödüyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wakanda

Hocam faturalı geçerseniz ücretsiz yapalım lafı gerçek değil o durumda da ücreti faturaya yansıtıyorlar. Bayiden işlem yapmak o durumda ücretsiz doğru ama ücretini fatura ile ödüyorsunuz.

Alıntıları Göster
    hocam işlemi yapmadım o yüzden bir şey söyleyemem bayi bana öyle dedi.hat devir ücreti yüzünden üzerime almıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YUVARLAĞIMTIRAK

hocam işlemi yapmadım o yüzden bir şey söyleyemem bayi bana öyle dedi.hat devir ücreti yüzünden üzerime almıyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam onların dediklerine pek inanmayın. Bana ana bayi başka operatörde hattınız faturalı ise bizde de faturalı olmak zorunda yoksa taşıma olmaz dedi, bunu diyen ana bayi. İtiraz ettim sonunda yöneticisi geldi o ayrı itiraz etti, ben şöyle uzmanım böyle uzmanım şunu okudum bunu okudum diye saymaya başladı.

Bende yıllarca servisçilik yaptım, çok küçük yaşlarda iş hayatına atıldım ve en pis yerlere de daldım, sonrasında okudum ettim ama şunu okudum bunu okudum demeyi hiç sevmem, arkadaş ısrarla dediğinin doğru olduğunu, bu işi en iyi kendisinin bildiğini iddia etmekte ısrar edince e-devletten açıp diplomaları gösterdim en sonunda pes edip faturasıza taşıyınca prim çok düşüyor kusura bakma abi diyerek özür diledi ve işlemi yaptı.

Siz o bayilerin söylediklerine inanmayın hocam, benden iyi bilen yoktur, en iyi ben bilirim, sadece benim dediğim doğrudur diyen insanlardan her alanda uzak durmak gerekiyor başta böyle davranan operatör bayilerinden. Televizyon, telefon, bulaşık makinesi, kombi, bilgisayar, server, notebook, radyo kısaca ne varsa söküp toplarım ve bunu bilmedikleri için nereden hizmet almaya kalksam önce işten anlamadığımı sanıp kandırmaya çalışıyorlar, işten anladığımı fark ettiklerinde de olması gerektiği gibi davranıyorlar. Vatandaş bunların hepsinden anlamak zorunda değil, bu arkadaşlarda Allah korkusu da olmadığı için para için her şeyi söyler her şeyi yaparlar.

• Hat devri için hangi operatörde isek o şekilde o operatör üzerinden devir yapılabiliyor. O zaman hangi operatörde devir yaptırmak akıllıca an itibariyle?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önce Turkcell bayisine gittim ayda 10 TL ücret ile 120 TL'ye bana hat devir maliyeti olduğunu söylediler Ayrıca Eğer faturasız istersem 170 TL devir ücreti olduğu söylenildi

yani faturalı daha uygun dite oazarlsnaktanda geri kalmadılar

faturalı bir tarife seçersem ayda 10 TL yani 120 lira masraf olduğu söylenildi

Bugün de Vodafone bayisine gittim aynı şekilde 50 TL bay ücreti aldıklarını ve 10 TL'de aylık ücret yansıyacağı söylenildi faturalı veya faturasız fark etmez Biz 50 lira mı zı hatta bir ara atmış gibi rakamda çıktı ağızlarından üzerinden alırız Ayriyeten de sizi 10 TL ücret yansır denildi aylık

TürkTelekomAvea ta soramadım.

Çok fahiş olmuş. Bim de yeni hat 85 TL ve 8Gb ve sms hrditeside cabası dedim . TÜRKCELL pişkin idi. VODaFONE da aynen .

Hat deviri fahiş yapmışlar.

Varmı bu işin ucyz yollu halledilme yöntemi yoluyordamı

• GoGoBaBa kullanıcısına yanıt
    Hocam turkcell faturali hatta taahhut yokken hat devir islemi yapıp sonra numara taşıma islemi yapabilir miyiz yoksa taahhut vermemiz gerekiyor?

• double or nothing kullanıcısına yanıt
    Benim anladığım istanbul kadıköy Acıbadem Tütkcell şengüller bayisindeki hem bayan hem erkek görevli sorularıma birlikte cevap verdi.

Dediğiniz lekilde yapılır. Sma fiyat 10x12ay 120 tl
    Yeribe 170 TL oluyor muhtemelen siz numara raşıma yaparsınız ardından.

Taahhğt verirsenlz cayma bedeli tansıtırlar doğal olarak.

Bu arada fahiş fiyat bu ne çüşşş dedim savunma ydni hat 225 tl ye geliyor falan diye gevelediler.

Bende yahu yansaki bim de 85 TL hemde 9 gb interbet ve sakkaya veya sms de hedite vetiyor. Alırım ordan yeni hat hediyeyi ister kullanır bştinceoperatör deltşririm size %300 fahiş para vermem dedim.

Klasik cevaplar diğer operatörde aylık 10 TL x12 ay alıyor. Zart zurt bşzde interbet hızlı. Mh muhteşem onlarda muhatap yok. Hatta bulunmZ hintkumaşıyıx ... yersen

Şu hat sahibi değiltlrmeyi ucuz yollu halledebiksem eski numara ve valide numara değişnesi istemiyor. Hatta başkadı adına.

Yoksa bimcell den alıcam cillop gibi yeni hat yeni numara. En mantıklısı o ama ellerine dğştğk.

Basıl bir ucuz yol yöntem açılklık bulsam derdibdeyim

Burada birileri bir öneri getirşr diye bekliyorum

• Vodafone olan hat TT Mobil taşındı, hattı üzerime devir almak istiyorum.
    Şimdi TT mi gidicem yoksa Vodafone geçip oradan mı halletmem gerekiyor.
    Yakın zamanda bu şekilde devir işlemi yapan var mı?
  • Turk Telekom üzerinden hat devri yapmak istiyorum. Hattı devir aldığımda yeni hat tesisi olarak mı nitelendiriyorum yeni hat tesisi yoluyla gelen müşteriler için geçerli kampanyalardan faydalanabilir miyim bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Spooky21

Turk Telekom üzerinden hat devri yapmak istiyorum. Hattı devir aldığımda yeni hat tesisi olarak mı nitelendiriyorum yeni hat tesisi yoluyla gelen müşteriler için geçerli kampanyalardan faydalanabilir miyim bilgisi olan var mı?
    Yeni tesis vergisi aldığına göre evet.

• quote:

Orijinalden alıntı: NewsTR

Yeni tesis vergisi aldığına göre evet.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler

• Arkadaşlar merhaba.
    Numaram Turkcell numarası,yıllardır Türk Telekom faturalı kullanıyorum.
    Hat sahibi akrabam ile Türk Telekom bayisine gidip hattı üzerime aldırmak istiyorum.Süreç ve ücret hakkında bilgisi olan var mı ?
    Taahhüdüm 1 ay sonra bitiyor,hattı üzerime alıp Vodafone'a geçmeyi düşünüyorum..

• Rorschach-db kullanıcısına yanıt
    TürkTelekom bayisine hat sahibi ve kimlik kartı ile gidecek , hattı devir alacak kişide orda olucak kimliği ile.

İşlemler için en az 10.50TL x12 ay gibi bir ücret çıkıyor. Ayrıca bazı bayiler artı 50 veya 60 TL ücret var diyor.

Türkcell Faturalı hattı devir ederken illa faturalı tarifeye devir ediyor. size en az 80 TL civarı bir tar,ifeye geçiriyor.
    Siz deviri o gün yapsanız dahi işlem gece yarısından sonraya hatta dahada uzayabiliyor. işlem bittiğinde ister vodafone ister Türktelekom gidip NUMARATAŞIMA yapmak istediğinizde bazı işi kanunu bilmeyen bayiler hatta benden daha mı iyi bileceksin 22 yıllık tecrübem var derse benim gibi yasnında BTK yı arayıp durumu anlatın sizi ilgilisine aktarıp kanunun maddesini söyleyip siz işlemi yapın der. Başıma geldi sabah kavga ettik olmaz dediler 1 saat tartışma ardından BTK yı aradım teli kadına verdim dinledi işlemi ipe ipe yaptı . Aynı gün akşam Operatör değilşikliği numara taşıma bitti.

Şimdi Türktelekom için bence taşıma yapacaksanız. Mutlaka FATURASIZ TARİFE ye devir yapın. Yada FATURALI TARİFEDEN Türkcell gibi illa sistem faturalı gtarife derse diye önceden Türktelekom faturalı tarifeyi Fatusarız köntürlü tarifeye geçirin. 30TL ücret alınıyordu bazı operatörlerde eskiden.

Ayrıca hem Türktelekom hemde Türktelekom 120 TL kaba fiyat faturalı hat devri için. 170TL faturasız hat devri için fiyat vermişti. Birkaç bayiye sormakta fayda var.

Ama 1 ay önce Vodafone , Türktelekom , Türkcell hangi bayiye gitsem 10kuüsr TL x 12 ay işlem hep sabit kabaca 122 TL gibi bir rakam devirde yansıyor. Yeni hat alımında en ucuz BimCell 60/65 TL idi ama şimdi 85 TL ücret ile 9GB internet ve 100 sms 100 dakka gibi promasyonları vardı . Ordan alıp operatör değiştirmek isteyen 3 3AY beklemek zorunda ama. Siz DEVİR yapacağınız için aynı gün bile numara taşıyabilirsiniz o kural yok.

Türktelekom abuk subuk ücretler isterse Hattın sahibine Vodafone Faturasıza taşlıtıp 2-4 gün sürer en az 1 gün sonra geçsede tekrar devreden ve alıcı Vodafondayken devir de alabilirsiniz. Mutlaka bayülerden fiyat alkuın. En ucuz hangisi ise o operatörden yaparsınız.

• Merhvalar, hat devir ücretleri çok pahalı olduğu için yeni hat çıkarma kararı aldım. Şuan kullandığım faturalı hattaki tarife bittikten sonra hattı nasıl kapatabilirim. Kapatma ücretleri çok yüksek, kullanmasam kapalı sayılır mı?

• gurbeyza G kullanıcısına yanıt
    en uygun faturasız kontürlğü YENİ HAT almaak BİMCELL de .
    https://www.bimcell.com.tr/Content/230/sikca-sorulan-sorular.aspx

burda hat kapanması ile ilgili detay var.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/destek/sayfalar/duyurular/hat-iptali-ve-gecerlilik-sureleri.aspx
    burda türktelekom kapanma süreci var.

türkcell ve vodafone da benzerdir.

Bence faturalı taahhüt bitince FATUARSIZ KONTÜRLÜ ye geçin. eğer sizden geçişiçin 30 TL ücret isterlerse. Mutlaka numaraa taşıma operatör değişikliği yapın. Mesela Bim lere gidip faturasıza taşıyın. ücretsiz şekişlde. Yükleme yapmayın. 1 TL ,ç,nde bakiye veriliyor. Onu bitirmediğiniz sürece zaten çaldırıp kapar sizi aramalarını sağlarsınız. yada onuda bititip kullanmayın vakti gelince para yğüklemediğinizden sözleşme ve abonelik .şptal olucak. SİZE HERHANGİ BİR ÖDENME ÇIKARTAMAZLAR ÖNMÖDEMELİ OLDUĞU İÇİN.

diğeroperatörlerde FATURASIZ KONTĞÜRSÜZ lerede durum aynı olabilir ama BİMCELL de bu işlemi yapan arkjadaşım bunu uygulayıp bedelsiz zahme4tsiz kapattığını söylemişti. Ama geçmiş yılların bilgisi belki prosedür değişmiştir.

• Teşekkür ederim bim e gittiğimde bilgi alıcam duruma göre dediğinizi yaparım oldukça mantıklı

• Bu konuyu ara ara takip ediyordum, sonunda hat devrini gerçekleştirdim. Tecrübemi paylaşayım

Hat Vodafone Faturasız
    Bayiye gittiğimde paketim bitmiş lira yüklemem gerekiyordu. Eğer yüksek fiyat söylerlerse de başka operatöre geçecektim.
    Bayi 50 TL dedi. Ben de tamam dedim. 10 dk. içerisinde işlemler tamamlandı. Ödemeyi yapınca hattıma aynı zamanda 28 günlük 750 dk.250 sms ve 25 GB tanımlandığını söylediler. Ben zaten tl yükleyip 30 liralık paket alacaktım. Dolayısıyla hat devri 20 tlye mâl olmuş oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: absfr

Merhaba,

Annem üzerindeki hattımı vodafonedan devir almak istiyorum aynı soyadda ek devir ücreti olmadığını duymuştum btk yasal devir ücreti 10.5 tl fazlasını ödersek ilerde alabilir miyiz?
    Devir yaptırdınız mı acaba? Sonucu ne oldu?
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.