Şimdi Ara

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] (209. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.544
Cevap
58
Favori
147.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birkaç gün önce anlık bir kesinti olmuştu, baktığımda değerler iyileşmişti. Şimdi ise daha da iyi. Ne dersiniz 100 kaldırır mı hat?

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

@AMC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoIcu -- 20 Haziran 2022; 23:46:31 >
  • Daha önce 100 mbps türknette iken sürekli modem arayüzünde kopma ve yeniden bağlanmalar oluyordu. 35 mbps vdsl ye comnete geçtim,memnunum.Alt yapıları 2 sininde türk telekom ama sunucuları farklı sanırım.1 ay hiç kopma olmadı.Sinyal gücü,seviyesi vs hat değerlerim nasıl? Resim olarak ekledim.Siteye yükledim.Hangisi gözükürse bakabilirmisiniz?

https://www.hizliresim.com/odx6k0r

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 16 Haziran 2022; 11:25:31 >

• cimbom38 kullanıcısına yanıt

En fazla 50-55

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMC A kullanıcısına yanıt

Türknette 100 lük pakette alt yapı sınırlaması nedeni ile en fazla 64 mbps alıyordum.Ama dediğim gibi modem arayüzde sürekli kopma ve yeniden bağlanma oluyordu.Onun için 100 lük yerine 35 mbps vdsl aldım.35 kopma olmasın günlük kullanımda fazlasıyla yetiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 16 Haziran 2022; 11:8:27 >

Yetlyorsa hic ses cikarma hocam el atarlar daha kotu olurHat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] 

• AMC A kullanıcısına yanıt

Haklısınız hocam binada türk telekom fiber yok.Süperonlinede taahhüt var ve pahalı.Daha önce 100 mbps 100 mbps dedim.Herkes 100 e geçti sanırım.35 den 100 çıktım stabilite kayboldu.Deatek kaydı açınca klasik bina içi tesisat sorunu diyorlar.Ama paket hızı düşünce aynı alt yapı ile kopma gidiyor.Fiber gelene kadar şimdilik 35 e devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 16 Haziran 2022; 11:52:31 >
  • Türk Telekom kullanıyorum.16 Mbit (Türknet 45 Mbit) tarife çıkıyor ve geçiş işlemi yaptım geçişin gerçekleşmesini bekliyorum. 45 Mbit hızla hızda düşme ve bağlantı kopma sorunları yaşar mıyım arkadaşlar. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyt51 -- 17 Haziran 2022; 9:17:49 >

• Konuya bayadır mesaj atmıyorum yaklaşık 4-5 sene önce yan binada ki fiber kutuya cat 6 çekmemle birlikte bütün sorunlarımı çözmüştüm o günden beri hat değerlerim bu şekilde. Türk telekom alt yapısıyla Superonline kullanıyorum Rize gibi bir yerde yaşamama rağmen hat değerlerim ve pingim çoğu arkadaşımdan iyi.

Hocam senin hat zaten 100 mb kaldırmıyor ki? Adamlar sana 100 mb veriyor ama hattın maximum 64 aldığı için SNR değerin 7'in altına falan düşüyor belli bir seviye altına düşerse sürekli internetin gider. Arayüz değerlerinize baktım eğer 24-35-50 mb pakete geçerseniz internetiniz gitmez. Eğer 50'de de internetiniz gidiyorsa bina içi kablolarınız baya kötü demektir.

• YoIcu Y kullanıcısına yanıt

100mb kaldırmaz ufak bir şeyde internetinizin gideceğini düşünüyorum çünkü çok sınırda duruyorsunuz. Eğer 80-90 gibi özel değerlere sabitletebilirseniz sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum hat zayıflamanız güzel.

• Kopma olmasın diye bende vdsl 35 mbps ye geçtim.Sorun yok.Fiber gelene kadar şimdilik 35 e devam.

• 24 lük paket kullanıyorum şu an müşteri hizmetlerinden 35 liğe geçir desem sıkıntı çıkar mı ?

• Kopma olmasın diye bende vdsl 35 mbps ye geçtim.Sorun yok.Fiber gelene kadar şimdilik 35 e devamdı.

Bugün hızım 35 den 20 lere düştü.Keenetic mh leri ile görüştüm uzaktan bağlantı ile bir kaç farklı sürüm yükledi ama değişen bir şey olmadı.Hat değerlerinizde zayıf büyük ihtimal hattınızda sorun var kontrol ettirin dedi.Online desteğe yazdım.

Kablolamanızı ic tesisatınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Tarafımızca yapılacak bir islem bulunmamaktadır. diye cevap geldi.Bugüne kadar düzgün çalışan hatta ne oldu.

eski hızım

şimdiki düşen hızım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 17 Haziran 2022; 18:38:15 >

Hattınız çok kötü 2. görsele göre en fazla 25mb hız alabilirsiniz oda en iyi ihtimalle. Bu kadar oynak bağlantınız varsa dediğim gibi kablolarınızda sorun var. Sinyal zayıflamanız ve Gürültü Marjı çok kötü.

• Jutdxx kullanıcısına yanıt

Çıkar hocam geçmeyin.

• buda benim değerler ttnet 24 ten geçtim hız 50-65 arası ölçümlerde farklı farklı çıkıyor

https://www.hizliresim.com/ayykglc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huduhudu -- 18 Haziran 2022; 20:7:34 >
  • huduhudu H kullanıcısına yanıt

Hattınız 73 mb kaldırmaz.İnternetinizin ara ara kopuyor olması lazım bu şekilde kullanıyorsanız.

• yani şu ana kadar anlayamadım kopma olduğunu ama şöyle bir sorunum var pc den dns değiştiremiyorum artık hata veriyor acaba ttnetten kalan modemi kullandığım içinmidir?

Bugün telekom ekibi geldi bütün kontrolleri yaptı.Ölçüm cihazı ile eve gelen inteneti ölçtü,sinyal geç,zayıf, kararsız geliyor,portu değişelim dedi internet düzeldi.Modem arayüzde sinyal zayıflamasının karşısında 11.5/1,5 dB yazıyor sizler hattı iyi/kötü diye değerlendiiriken hangisine göre yapıyorsunuz?

https://www.hizliresim.com/aauxsmn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 19 Haziran 2022; 23:53:7 >

• huduhudu H kullanıcısına yanıt

Fikrim yok hocam DNS ile pek uğraşan biri değilim.

• 
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.