Şimdi Ara

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] (211. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.537
Cevap
57
Favori
147.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim değerler nasıl acaba bi türlü anlayamadım, saha dolabı apartmanın önünde ,en iyi, stabil baglantı için modemden snr margin ne yapmalıyım, şu an 8db seçili?
    Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu kadar crc normal mi nasıl çözeriz?

• Hattın kaldırdığı max hıza yaklaştıkça crc artması normal

@Naperva58

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MustafaC5 -- 29 Temmuz 2022; 19:46:13 >
  • Paket sözde 35/6 alınan 33/5-6 aylık 120-125 TL

Daha fazlasını zorlarsam sanırım sıkıntılar yaşamaya başlarım yıllardır daha yeni son 2-3 aydır vdsl e geçtim

Değerler sizce nasıl

Bu arada modem değiştirmeyi düşünüyorum Wi-Fi 6 5 ghz falan ama bu internete fazla abartı olur diye şimdilik erteliyorum karar veremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A94FA7CCA -- 5 Ağustos 2022; 22:36:44 >

• Herkese selamlar ben de 2 gün önce TTnet'ten Netspeed'e geçtim. Altyapım max 83 destekliyor. TTnette iken 75-78 arası hızı sabit alabiliyorken Netspeed'e geçtikten sonra hız düşüklüğü yaşıyorum.Bağlantı hızım özellikle günün bazı saatlerinde 30-50 arası dalgalanıyor ve çok kararsız seyrediyor. Hız testi yaparken gözlemlediğim kadarıyla her zaman değil ama bazen hız daha yüksek başlayıp sonra düşüyor. Arıza kaydı bıraktım hemen döndüler, dönüş yapan arkadaş bağlantımı resetledikten sonra hız olması gerektiği seviyeye döndü ancak akşam saatlerinde hız yeniden 30-50 mbit arasına düştü. Bilinen tüm basit yöntemleri denedim düzelmiyor. Hat değerlerimi aşağı bırakıyorum,

şunu da belirteyim hat değerlerim ttnette iken de aşağı yukarı aynıydı. Sizce sorun neden olabilir daha önce böyle bir sorun yaşayan arkadaşlar nasıl çözdüklerini paylaşırsa çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmes -- 5 Ağustos 2022; 23:21:30 >

• Kablonet den anlayan varsa hat değerlerini yorumlayabilir mi? Köprü modunda kullanıyorum qos ayarladım keenetic de ama yinede download da patlıyorum.

• cmes C kullanıcısına yanıt
    Hat değerlerinde afaki bir problem göremedim ancak belirli saatlerde hız düşüşü olması issinin çıkışlarda darboğaz yaşadığı anlamına geliyor.

Aslında bu yüzden birçok kişi bas bas bağırıyor küçük ve henüz gelişme aşamasındaki firmalara mevcut isse kızıp geçmeyin diye. Tabii netspeed yıllardır hizmet veriyor ama dediğim gibi darboğaz yaşıyor yoğun saatlerde.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • BerkantEser kullanıcısına yanıt

İşte nihayet aynı şeyleri söyleyen birisini buldum iss konusunda Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] 

ttnet ne kadar pahalı olsa da ne kadar hız konusunda düşük olsa da ama net kopacak mı Ping olacak mı vs endişesine düşürmüyor takıntı hale getirmiyor kullanıcıyı

yıllardır ttnet kullanırım son 2-3 önce daha yeni vdsl e geçtim malum ondan öncesinde ADSL vardı gün içerisinde hatırlamıyorum netsiz kaldığımı geceleri hariç saat 4-6 arası max 1 saatten kısa süren bakımlar oluyor bu bile sayılı 5 kere falan olmuştur kullanımda denk geldiğim

diğer iss da yüksek hız düşük fiyat ama her an bir şey olacak endişesi var hem görüyoruz okuyoruz diğer iss kullanıcıların yorumlarını Ping ara ara düşük hız veya bağlantı sorunları vs

trnete aldığı hız 70-75 miş ama 83 falan alabilir miş sırf 83 falan almak için iss değiştirmiş arkasından sorunlar eksik olmamış Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] 

Bu arada benim değerler nasıl ve modem önerisi alabilirim fatura ek seçenekler arasında ama sorunlu kronik arızalı modem olmasın lütfen Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A94FA7CCA -- 7 Ağustos 2022; 20:3:58 >

• bkmçvş B kullanıcısına yanıt

Değerli forum üyeleri;

Hattımı dün 24 Mbps e yükseltince maximum veri oranı da aşağıdaki gibi artmış oldu.

SNR Margin değerinde ise çok az bir düşüş oldu.

Bunu yorumlayabilecek bir arkadaş?

35 veya 50 Mbps e çıkarmak istediğimde durum ne olur?

VDSL abonesiyim ve hattımın 76Mbps ı desteklediği söylendi. Saha dolabına mesafe 136 mt.

50 kaldırır da 75 zor

• Türknet de bence iyi. 3 senedir kullanıyorum, pek kesinti yaşamadım, hiç ping sorunum da olmadı

• Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

91 gündür dsl hattı hiç düşmemiş, internet kesilmemiş durumda. Şansa elektrikler de hiç kesilmedi.

Çok şaşırdım altyapı telekoma ait, operatör netspeed. Bu durumda kime teşekkür etmek lazım bilemedim.

• BerkantEser kullanıcısına yanıt

Genel olarak yorumlar olumlu olduğu ve taahhütsüz olduğu için denemek istedim. Ancak dediğiniz gibi ucuz etin yahnisi oldu.

• Hat değerlerim bu şekilde. 47 megabit civarı hız alabiliyorum. apartmana gelen hat 47 megabit civarı destekliyor.

1254D593 arkadaşını getir kodunu kullanarak https://www.milleni.com.tr 'den veya 08503330333 cagri merkezinden basvurunuzu yapıp tamamlarsaniz bir ay ücretsiz kullanma hakkınız olur.

Üyelik oluştururken mutlaka arkadaşını getir kampanyasından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

• crawlers kullanıcısına yanıt
    Elektrik idaresine 😂, bizim burada günde 2 kere gidiyor

• miskindvd kullanıcısına yanıt

evet hocam, aslında merak ettiğim 35 Mbps a çıkarsam telekom max hızı da artırıp noise margin mi bir miktar düşecek?

16Mbps iken max ulaşılabilir hız 40.000 civarı iken SNR Margin 21 dB

24 Mbps a çıkınca max ulaşılabilir hız 65.000 civarı iken SNR Margin 19 dB oldu...

bu arada 24 Mbps 24 ay yeni taahhütlü 131 tl ye kullannıyorum, her üst hız da 10 tl fark ediyor...141/151 diye gidiyor paketler...

evde bağlanan telefon/pc/tablet sayısı anlık ortalama en az 4 cihaz...

Ulaşılabilir hız ve snr türk Telekomun ayarladığı bir şey değil. Bu değerler modemin kurduğu bağlantıya göre değişir. Zaten ulaşılabilir hız var olan (snr-8)*3+bağlıolduğunuzhız benzeri bir formülle hesaplanır. Düşük hızlarda snr üst sırına dayandığı için hesaplama doğru yapılamaz ve ulaşılabilir hız düşük çıkar.

• Bu durum nasıl yaşanmış olabiliyor aylarca 75'ten fazla alamazsınız diyen türknet yanlışlıkla 90k vermiş ve hiçbir sıkıntı olmadan kullanabiliyorum.

• Katates Pızartması kullanıcısına yanıt

hatta kkopma yaşamıyorsanız iyi ....snr margin değeriniz çok düşük...

SNR değeri düştükçe hız yükselir. Bu yapıda o SNR değeri kısmen normal, biraz iyi bir modemi varsa sorun yaratmıyordur.

• 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.