Şimdi Ara

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] (171. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.542
Cevap
57
Favori
147.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
85. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    30 mbps upload tanımlı tt alyapısında böyle bir şey mümkün olamaz türknetin kendi altyapısı mı

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • EyuphanKundakci kullanıcısına yanıt

Evet TürkNet yapa. Benim hatta olamaz denilenler gerçek oluyor🤣 Bu değerler TürkNete göre 700 metredenmiş. 200 metrede bu hızları göremeyenler var nasıl ilginç bir hattım var anlamadım. Keşke o upload 15 olsaydı download 100 tam gelseydi. Nerde...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim eski evde apartman girişi rutubetliydi bina girişine kadar sıfır ayarında kablo geliyordu bina girişinde el ile iç hatta bağlantı yapmıştım yani bildiğin iki kabloyu birleştirip üzerine bant çekmiştim. 2-3 senede bir korozyon nedeniyle buradaki açık teller oksitlenirdi ve hat değerleri düşerdi , kopmalar başlardı . 3 cm kablo kesip yeni bağlantı yapınca internet düzelirdi. Yani hat zayıflaması varsa ilk önce bina girişindeki bağlantıya bakın derim.

• Değerler nasıl acaba daha fazla hız tanımlanabilir mi ?

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

• Soickan S kullanıcısına yanıt

Bana da benzeri bir şey söylediler benim için de aynı şeyi önerir misiniz?

50 mbps paketim var 40-45 alıyordum 4-5 ay önce bir anda kendi kendine böyle oldu, diğer servis sağlayıcıların sitelerinden girip baktığımda hattım 81 mbps destekliyor diyor;

• quote:

Orijinalden alıntı: hueaq123

Bana da benzeri bir şey söylediler benim için de aynı şeyi önerir misiniz?

50 mbps paketim var 40-45 alıyordum 4-5 ay önce bir anda kendi kendine böyle oldu, diğer servis sağlayıcıların sitelerinden girip baktığımda hattım 81 mbps destekliyor diyor;

Aynen sizde iç tesisatınızı bir gözden geçirin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• hueaq123 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, eğer TurkNet' ten hizmet alıyorsanız online işlem merkezi üzerinden destek kaydı oluşturur musunuz? Net uzmanlarımız kontrol ederek dönüş sağlayacaklardır.
  • Soickan S kullanıcısına yanıt

Elektrikçi çağırmam gerek değil mi cat6 kablo çekilecek desem konu çözülür mü?

Öncelikle girişte sizin bağlantınızı ölçtürün. Ondan sonra kablo çektirin. Cat6 sağlıklı olur tabi. Zaten içinden yine 2 kablo kullanılacak o yüzden cat5 de yeterli olur. Önemli olan kablonun kalitesi ona dikkat edin yeter.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Açıkçası şu kafama takılıyor, paketi ilk değiştirdiğimde bu alanda 50 mbps civarı bir değer yazıyordu ve 45-48 arası hızım da değişiyordu, sonradan herhangi fiziksel bir değişim olmadığı halde sinyal nasıl oldu da zayıfladı?

Adsl kullanırken felaket derecede ping giriyordu online oyunlarda. Sadece instagram ana sayfayı açtığınızda pingin 20 den 100 e çıkmasını düşünün, durum buydu(en alttaki fotoğraf). Sonra vdsle geçtim maksimum hızım 39 civarıydı sürekli kopmalar oluyordu. Sonra modemi tesisatın ilk başladığı odanın prizine taktık, kopmalar düzeldi ancak hız düşüktü ortadaki fotoğrafta görülüyor. Birkaç ay böyle kullanmak durumunda kaldım, sonra canıma tak etti ve önceden aldığım cat6 kabloyu telefon kutusundan direkt modeme kendim çektim. Telefon kutusu evime sabit ve sadece 2 hat dolu olup kendi hattımı rahatlıkla bulabildiğim için kolayca halledebildim. Tabii telefon kutusu için reglet bıçağı almıştım yoksa bağlantıyı yapamazdım. Cat6 yı çektikten sonraki değerlerim de bu şekilde. Yani ilk başta hızım daha yüksekti vdsl e geçtiğimde. Sonra yavaş yavaş düştü. Hızın yavaş olmasının sebebi de hatta 4 tane ek olması ve kablonun dandik olmasıymış :D. Sözün özü iç tesisatın sağlam olduğundan emin olmak gerekiyor, sonrası issnin işi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoIcu -- 7 Eylül 2021; 16:43:40 >

• 81 mbps alt yapı var bu değerler normal mi?

• senneanlarsindumbelek kullanıcısına yanıt

Hocam 81 mbps telekomcuların ölçtüğü mü yoksa sorgulama sitelerindeki sonuç mu ?

Genelde çıkan sonuçtan daha iyi değerler alınabilir melesa bende 67 yazıyor ama 100 alıyorum ucundan

Siz yazanı bile alamıyorsunuz yüksek ihtimal iç tesisatınız kötü veya eklerde bir sıkıntı olabilir 3. İhtimal ise modem olabilir.

• iCrush kullanıcısına yanıt

Tt yetkilileri baktılar, en fazla 50 mbit olabiliyor dedi, kablolar bakır çünkü dedi, bir de bu bölgede yoğun dedi internet.Eger 50 mbit dusururseniz hızınızı daha randıman alırsınız dedi de kabul etmedim, boyle devam etsin bakalim

• Selamlar. Ttnet adsl kullanıyorum ve hat değerlerim bu şekilde. Netspeed vdsle geçmeyi düşünüyorum. Orada port var ve alabileceğim hız 81 mbps olarak görünüyor. Telekom 70 gibi alabileceğimi söylemişti. Bu değerlerle netspeed hangi hız daha uygun olur?
    100-75-50mbps?

• Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

• Selamlar arkadaşlar ttnet adsl kullanıyorum çok uzun süredir hat değerleri resimdeki gibi. ISS sitelerinden sorgulayınca altyapı 80mbps vdsl görünüyor. Olabildiğince upload lazım olduğu için VDSL e geçmeyi planlıyorum ne diyorsunuz bu değerlere. Sizce tahminen ne kadar upload ve download hızı alabilirim. Ayrıca bir konu açmıştım linki burada ekstra bir iki sorum daha var buna da bakarsanız sevinirim https://forum.donanimhaber.com/turk-telekom-vdsl-altyapi-ve-upload-hizi-hakkinda-sorularim--150472641

Ben çalışıyorum diye kardeşimi gönderdim ilçe Telekom a ordaki memur biz buradan upload hızını göremiyoruz falan demiş. Ben en garanti yoldan altyapı ne var bizim hat max ne kapasitede çalışır nasıl öğrenebilirim sizce

Yine ilçe Telekom a gidip orda varsa müdür veya teknik elemanları mı bulmak lazım? 

Yoksa arıza uydurup telekomcuları eve çağırsam onlar bakar mı altyapıya veya ölçüm yaparlar mı? 

Son seçenek bizim eve 2 km uzaklıkta bunların bi santral binası var. Bizim ev buraya mı bağlı bilmiyorum ama buradakilerle çözebilir miyim bu işi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aziz istifa -- 9 Eylül 2021; 12:10:40 >

• Buradan adresini yazıp sorgulayın santral mesafesini gösteriyor

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]netspeed.com.tr
    Netspeed - Limitsiz Mutluluk
    https://netspeed.com.tr/altyapi-sorgula

• Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

• Arkadaşlar merhaba, AC52U kullanıyorum ve 3 gün önce telekom hızımı 50mbps den 100mbps ye çıkardı fakat o günden sonra gün içerisinde kopmalar yaşamaya başladım. Modem üzerindeki tüm ışıklar yanmasına, bağlı görünmesine rağmen sitelere girmiyor fakat küçük miktarlarda veri alışverişi yapılıyor. Modemi kapatıp açınca düzeliyor. Hız artmadan önce böyle bir sorun yaşamıyordum. Bina altında kadar fiber ankastre geliyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda sinyalde herhangi bir sorun olmadığını belirttiler. Sorun modemde olabilir mi modemde ise 50deyken hiç böyle bir sorun yaşamıyordum. Modemde bakacağım herhangi bir ayar vs var mı? Nelere bakmamı tavsiye edersiniz?

Hat değerleri bu şekilde

• 
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.