Şimdi Ara

Hat değerleri sürekli değişiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Dostlar vdsl altyapısı geldi dolap 98m ileride. Geldiği an denemeler yaparlar iken adamlar ss aldım 100e kadar alabileceğim gözüküyordu ilk resimde anlaşılacağı gibi hat değerlerinden. adslden millenicom 100lük pakete başvurdum tt ekipleri geldi işte port vs değişti ve max 65mbps alabileceğim gözüküyordu hat değerleri değişti 61e sabitlendi işte hız gayet güzel 100 olmasada olur dedik. yalnız diğer resimlerde görmüş olduğunuz gibi hat değerleri sürekli değişiyor max 60 65 max 50 oluyor ve kopma yaşıyorum. Ne yapmam gerekli, hat değerleri sürekli oynuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyinoylumlu -- 10 Mayıs 2020; 14:15:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hat zayıflamanız artmış, iç tesisatı kontrol edin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • NT2L kullanıcısına yanıt
    Müstakil evde oturuyorum şöyle bir kutudan geliyor İnternet o Telekom sorumluluğunda değil mi
    Not: Resmi internetden aldım kutu bunun benzeri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyinoylumlu -- 20 Mayıs 2020; 22:30:40 >
  • huseyinoylumlu H kullanıcısına yanıt
    Tam olarak sayılmaz, kısmen diyelim. O kutudan size gelen kablodan siz sorumlusunuz.
    Kablom yeni ya anlamadım gitti.

101Mbps kapasite olan hat sizin değil mi?
    Tam olarak şöyle o 101 olanı şu zamanda ss aldım. Yıllardır adsl kullanıyorum lakin 98 m ileriye kabin konuldu sonra İnternet komple gitti yeni altyapıya geçiriyorlardı biliyordum o sıra adsl kullandığım halde modem değerleri 101 gösterdi yani test ediyorlardı ss aldım lazım olur diye. Daha sonra ise millenicom 80 destekliyor altyapınız dedi Telekom aboneliğimi başkasına devredip 0dan kurulum yaptırdım diğer resimler kurulum sonrası hat değerleri resimleri sürekli değişiyor. Telekom geldi kabloyu vs hazırdı zaten sadece yuvasını çıkartıp başka yuvaya taktı o kutuda. Acaba o mu fark ettiriyor

Telekom kutuya gelen hatta sağlam diyorsa, ya iç tesisat ya da bahsettiğiniz reglette oksitlenme vardır.
    100 metre için hat değerlerinin bundan daha iyi olması gerekli.
    Arıza kaydınıza telekom ne yanıt vermiş sordunuz mu?
    Şuan millenicom kullanıyorum söylediğim gibi ama Telekom dan bir tanıdığa sordum bana şunu söyledi : sokagindaki kutu dusuruyor degeri dolap porta 150 mgbt geliyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyinoylumlu -- 20 Mayıs 2020; 22:48:22 >
    O kutuya (ankastre) telekom bakmaz maalesef. Muhtemelen regletler oksitlendi veya paslandı.
    Siz yine de tanıdığınıza sorun ama bi faydası olmayacaktır.

• Peki bu durumda benim yapmam gereken ne olucak ? o kutudaki port değişimi fark ettirirmi birde hızı?
    O kutudaki portlara reglet diyorum ben.
    Şöyle yapalım, teknik bilginiz varsa size ait devreyi regletten çıkarın. Evinize giden kablo ile devreyi yak konnektörle bağlayın.
    Bu şekilde ankastredeki regleti es geçmiş olursunuz, sorununuz çözülür. (Ekiplerin dediği gibi hız ankastre de düşüyorsa)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NT2L -- 21 Mayıs 2020; 0:36:17 >
  • Aynı durumu bende yaşıyorum. 11mb olarak gördüğüm upload değerlerini artık göremiyorum. Benim bu sıkıntım telekomun upload hızlarını artırma çalışmalarından sonra oldu. Ondan öncesine kadar herşey çok güzel bir şekilde ilerliyordu. Bugünler de İnterneti çok sıkı bir şekilde kopmalara başladı. Arıza kaydı falan bıraktım ama hiç birşey olmadı. Düzeldi diye mesaj geliyor kontrol ediyorum hala eski şekilde kalmaya devam ediyor. Şuan ki aldığım upload değeri ise 1 şaka gibi bazen resim göndermek bile işkence oluyor. Upload hızlarının düşürmelerini bekliyorum. Eğer sorun hala devam ederse tesisatı yenilesinler.

• Aynı durum bende de var. Kutu binanın önünde 10m yakınımızda.

Yıllarca Türk Telekom da bu değerlerde kullandım.

Millenicom böyle başladı 15 gün önceye kadar. Her gün değişiyor.

Şuan böyle

millenicom kaynaklı kablolarda falan sıkıntı yok.

• @millenicom bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyinoylumlu -- 21 Mayıs 2020; 15:5:22 >
    Bir şey düşünemezler sizden kaynaklı diyecekler geçiştirecekler.
  • Hortlatıyorum ama dostum ne yaptın bir çözüm bulabildin mi?

Bende son 6-7 aydır aynı sorunu yaşıyorum.

@TurkNetDestek Hizmeti da buradan alıyorum onlardan da konuya bir açıklama bekliyorum neden böyle oluyor?

• 50 Mbps sabitleyin yoksa çok sorun olur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.