Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.436
Cevap
88
Favori
471.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

allianz firması ağır hasarlı olarak aracımı belirledi ve bana bir mutabakatname gönderdi. mutabakatnamede 19000 tl sovtaj bedeli üzerinde mutabık olduğumu ve hasarlı aracımın üzerindeki tasarruf hakkı tarafıma ait olmak kaydıyla yukarıda belirtilen piyasa rayiç bedelinden sovtaj bedelinin düşülmesi ile hesaplanan 12000 sigorta tazminatı olarak tarafıma ödenmesi halinde allianzdan başkaca bir talebimiz olmayacağını ve söz konusu hasardan diye devam eden bir cümle var. Sorum şu:

Bu mutabakatnameye göre aracı bana bırakıp sen yaptır deme hakkı yok mudur?
  • Hayırlı olsun yeni sistemde kasko fiyat aldım yüzde 40 indirim hakkım var geçen seneden pahalı çıkıyor kaskom(astra h cdti 2007 model 80 plaka aracıma)
    1-Anadolu sigorta 1180
    2-Alianz 1130
    3-AXA 880
    4-Ak 870
    Öncelikle hala tüketiciyi keriz sanan bazı sigorta şirket çalışanlarını kınıyorum neredeyse tüm sorduklarım değişen birsey yok dedi ve hiçbiri kasko çeşitlerinden bahsetmiyor.hepsi kendi çalıştıkları frimayı kayıtsız şartsız övüyor...Fiyatlara bakın bu ne saçma sapan fiyatlar teminatlar hepsinde neredeyse aynı, dr poliçeme kadar anadolu da yaptırıyorum verdiği fiyata bakın ,HANGİSİNİ TERCİH EDEYİM ?? ön cam hasarını hasarsızlık bozmadan ekstra ücret talep etmeden orjinaliyle değişitiren bir firma varmı bunların arasında??? Mini onarımı anadolu hasar göstermiyor diğerlerinden mini onarımı hasar gösteren üçkagıtçısı varmı??? Başka tavsiyesi olan varmı???

• Selam;
    Ankara'da yaşanan dolu sonrası aracımın tavanı yapılmıştı.(daha önce bunu size sormuştum, fiyatı etkilemez demiştiniz.) Yapılan işlem el işçiliği ile boyasız tavan tamiri idi.Yetkili serviste yapıldı.Bu olayı iki kez yaşadım.Ve bu işlem tramer kayıtlarında Sel:1.900TL ve Sel:1.100 TL biçiminde kayıtlara geçmiş.
    Sorunum şu:aracımı şuan satışa çıkardım.Sıkıntı yaşatır mı bana? Bu ibareyi (Sel) kasko şirketine başvurarak değiştirtmelimiyim ve ne şekilde değiştirtmeliyim? (Gerçi değiştirip değiştirmeyeceklerini de bilmiyorum.)
  • Merhaba,
    Arkadaşım bir araç aldı ve sorunsuzca kasko yaptırdı. Bir yıl sonra aracın pert olduğu anlaşıldı ve kasko firmaları ya kasko yapmıyor, ya da fahiş fiyat çıkartıyorlar. Merak ettiğim nokta aracı alırken ve ilk kaskoyu yaptırırken bu durum nasıl ortaya çıkmaz? Bu durumda aldığımız aracın pert kayıtlı olup olmadığına kesin olarak emin olamayacak mıyız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s0ft -- 2 Nisan 2013; 19:02:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

Merhaba,
    Arkadaşım bir araç aldı ve sorunsuzca kasko yaptırdı. Bir yıl sonra aracın pert olduğu anlaşıldı ve kasko firmaları ya kasko yapmıyor, ya da fahiş fiyat çıkartıyorlar. Merak ettiğim nokta aracı alırken ve ilk kaskoyu yaptırırken bu durum nasıl ortaya çıkmaz? Bu durumda aldığımız aracın pert kayıtlı olup olmadığına kesin olarak emin olamayacak mıyız?

ortada bir yanlışlık var, ilk kasko yapılırken de gözükürdü
    anlam veremedim, çok garip _?

belki o anda tramer sisteminde sorun problem aksaklık vb vardır...

geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: n_medya

Selam;
    Ankara'da yaşanan dolu sonrası aracımın tavanı yapılmıştı.(daha önce bunu size sormuştum, fiyatı etkilemez demiştiniz.) Yapılan işlem el işçiliği ile boyasız tavan tamiri idi.Yetkili serviste yapıldı.Bu olayı iki kez yaşadım.Ve bu işlem tramer kayıtlarında Sel:1.900TL ve Sel:1.100 TL biçiminde kayıtlara geçmiş.
    Sorunum şu:aracımı şuan satışa çıkardım.Sıkıntı yaşatır mı bana? Bu ibareyi (Sel) kasko şirketine başvurarak değiştirtmelimiyim ve ne şekilde değiştirtmeliyim? (Gerçi değiştirip değiştirmeyeceklerini de bilmiyorum.)

hayır kesinlikle yapmaz, benim aracımın bir farı 750 tl önden az tıklasam 2500 tl tutar eee ne şimdi ağır hasarlı mı oldu_?
    sıkıntı olmaz, aslında bunu belgelerseniz en azından tamir servisinde yapılan işlemin bi faturası ve varsa fotoları bulunsun
    bizim insanlarımız çok garip gidip motora bakmazlar giderler 100 gr boyanın derdine düşerler

• quote:

Orijinalden alıntı: drmelihx

Hayırlı olsun yeni sistemde kasko fiyat aldım yüzde 40 indirim hakkım var geçen seneden pahalı çıkıyor kaskom(astra h cdti 2007 model 80 plaka aracıma)
    1-Anadolu sigorta 1180
    2-Alianz 1130
    3-AXA 880
    4-Ak 870
    Öncelikle hala tüketiciyi keriz sanan bazı sigorta şirket çalışanlarını kınıyorum neredeyse tüm sorduklarım değişen birsey yok dedi ve hiçbiri kasko çeşitlerinden bahsetmiyor.hepsi kendi çalıştıkları frimayı kayıtsız şartsız övüyor...Fiyatlara bakın bu ne saçma sapan fiyatlar teminatlar hepsinde neredeyse aynı, dr poliçeme kadar anadolu da yaptırıyorum verdiği fiyata bakın ,HANGİSİNİ TERCİH EDEYİM ?? ön cam hasarını hasarsızlık bozmadan ekstra ücret talep etmeden orjinaliyle değişitiren bir firma varmı bunların arasında??? Mini onarımı anadolu hasar göstermiyor diğerlerinden mini onarımı hasar gösteren üçkagıtçısı varmı??? Başka tavsiyesi olan varmı???

ak sigortaya yaptırın en ucuzu ve biz yetkili servisler çalışıyoruz
    tek sorun en küçük hasarda rapor tutanak zabıt vb. isterler

• quote:

Orijinalden alıntı: isqwild

Arkadaşlar A aracı benim ve istikametim kırmızı ok şeklinde. Sinyal verdim B aracı önümdeki sinyal veren aracın geçmesine izin verdi bende benim sinyalimi gördü deyip o tarafa doğru manevra yaptım ve sol arka teker kısmıdan bana sağ ön kısmı ile çarptı acaba burda suçlu kimdir.
     HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...

kardeş ben b arabasının ordaki sokaktan cıktım tam o ok işareti yönünden a arabası olarak karşı yola gececem b arabası yandan vurdu arka kapı teker hizasına kim sucludur ?

• büyük geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 8 Nisan 2013; 14:08:00 >
  • Selamlar.

Bir markanın yetkili servisiyiz. Hasar araç girişlerimizle ilgili ciddi sıkıntı yaşamaktayız. Alternatif onarım merkezi olarak diğer marka araçlarında dış tedraik vs ile araç girişlerimizi arttırmak istiyorum.

Alteratif onarım merkezi olabilmek için gerekli şartlar hususunda bildiklerinizi ve avantaj ve dezavantajları ile ilgili görüşlerinizi bildirebilir misiniz ?

Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grayfox35

Selamlar.

Bir markanın yetkili servisiyiz. Hasar araç girişlerimizle ilgili ciddi sıkıntı yaşamaktayız. Alternatif onarım merkezi olarak diğer marka araçlarında dış tedraik vs ile araç girişlerimizi arttırmak istiyorum.

Alteratif onarım merkezi olabilmek için gerekli şartlar hususunda bildiklerinizi ve avantaj ve dezavantajları ile ilgili görüşlerinizi bildirebilir misiniz ?

Teşekkürler..

Biz de yetkili servisiz, çok şükür işlerimiz iyi.
    Ben sizin yerinizde olsam sigortalarla konusurum.
    Biliyorsun en iyi müşteri sigorta firmaları.
    Onların dakendilerie göre istekleri şartlar oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uslanmaz06

quote:

Orijinalden alıntı: isqwild

Arkadaşlar A aracı benim ve istikametim kırmızı ok şeklinde. Sinyal verdim B aracı önümdeki sinyal veren aracın geçmesine izin verdi bende benim sinyalimi gördü deyip o tarafa doğru manevra yaptım ve sol arka teker kısmıdan bana sağ ön kısmı ile çarptı acaba burda suçlu kimdir.

kardeş ben b arabasının ordaki sokaktan cıktım tam o ok işareti yönünden a arabası olarak karşı yola gececem b arabası yandan vurdu arka kapı teker hizasına kim sucludur ?

B aracı kusurludur. Çünkü arkadan çarpmış.

•  HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...

Aracımın sağ arka teker kısmına vurdu, sokağı geçtikten sonra. Hızlıydı, aracım kaza anında çok savruldu.( Bravo-Gri olan benim aracım.)
    Bu durumda hata oranları nedir acaba. Sigortam bozulsun istemiyorum sigorta bozulur mu acaba bir de? Kaza tutanağı ve gerekli belgeler elimde, başvurmalı mıyım? Adamda başvurmazsa sorun olur mu?

Emeğiniz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sispanzer -- 13 Nisan 2013; 21:41:23 >

• bir kaç sorum olacaktı.

kazayı 21martta yaptım tutanak tuttum ve özel servis arkadaşıma verdim dosya açtı karşı taraf %100 kusurlu bulundu .. benim kaskom yok trafik sigortam var ..

önce tampon tamir edilecek dedikleri için aslında yetkili servise götürmedim küçük iş diye ancak şimdi tampon değişecek dediler ve karşı tarafın sigortasının opel astra 2001 hb aracımın tamponunu orijinal takmama durumu varmış ..

orijinal takılması için şimdi acaba yetkili servise gitsem orada orjinalini taktırsam olur mu .. şu durumda zor gibi de ..

ayrıca kazadan bir kaç gün sonra sol arka cam otomatiği bozuldu acaba kazadan dolayı olmuş olabilir mi .. (kaza benim ön soldan karşı tarafın sağ arka lastiğine çarpmam idi ) ve bu mümkün ise ne yapmak lazımdır..

tşk ler ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khan_ -- 15 Nisan 2013; 22:27:09 >
  • Bugün ara sokaktan ana caddeye çıkış sırasında cadde kenarında duraklama yapan araca sürttüm. aracımda kasko yok. onun stop kırıldı, tampon çatladı ama benim sağ taraf komple çizildi ve biraz göçtü. trafik sigortası benim hasarımı da karşılar mı yoksa suçun büyük kısmı bende olduğu için sadece karşı tarafın hasarını mı karşılar?@hasanyy
  • Merhabalar,

Geçen haftabaşı kırmızı ışıkta beklerken arka tamponuma arkadan bir araç orta hızla çarptı. İnip hemen fotoğraf çektim, karşı taraf da özür diledi. Tutanak tuttuk, fotokopisini çektirdik fakat tam ayrılırken cep telefonumun yanımda olmadığını farkettim. En son bana çarpan aracın içerisinde tutanak tutarken yanımdaydı. Ayrıldıktan sonra adamlara arkadan yetiştim arabayla, arka koltuklarına baktık fakat bulamadık. Telef Numaramı çaldırdıklarında da açık olan telefonumun çoktan kapalıya geçmiş olduğunu farkettim. Emin olmadan kimseyi suçlayamayacağım için telefon mevzusunu ertesi gün polise kayıp dilekçesi vererek kapattım.

Malesef telefonla beraber kaza fotoğrafları da gitti. Kendi servisime gittiğimde tamponu orjinaliyle değiştirip karşı tarafın sigortasından rücu ederiz dediler, sigortalar kimsede parasını bırakmaz sen merak etme dediler. Ben de tutanağa güvenerek tamam dedim, yaptırdım.

Fakat şimdi düşünüce hata mı yaptım emin olamıyorum. Karşı tarafın sigortası sorun çıkarabilir mi?
    Karşı taraf hasarını oto sanayide yaptırmış(2000 model bir araç) ve kazaya ilişkin fotoğraf yok. Oto sanayide de fatura verdiklerini pek sanmıyorum.

• Benim arabam yetkili serviste debriyaj alt merkezi debriyaj ust pompasi degisti debriyajlaalakali baya bi bakim yapildi anliyacaginiz 2 hafta sonra debriyaj pedal ara sira takili kalmaya basladi ama tekrardan yerine geliyo ozellikle araba calisirken yapiyo bunu diger turlu yapmiyo viteslere rahat geciyo yanliz park yaparken ileri geri cok yapinca sebriyaja uzun sureli basinca viteste takili kaliyo araba titremeye basliyo sinra stop ediyor. Ben yetkili servise tekrar goturdum baktilar bizim onceki yaptigimiz islerlebilgili sorun yok sanzimanla ilgili dediler acip bakmak lazim dedilet 1000 tl tahmini bir seyi tutar dediler.sizce ne yapmaliyim.debriyaj sisteminde yag kacirma azalma gibi seyler yok
    benim arabanin degisen aksamlarini yaxiyorum. Bunlar yetkili serviste yapildi. Yağsogutucusu
    -2 yakit hortumu
    -Debriyaj alt merkez
    -Debriyaj pedal ust pompa
    - Yag pompasi suzgeci yapildi
    -Turbo yapoldi
    Bosaltma- doldurma-hava al sogutma d
    Mazot hortumlari
    Katalizor-fap degisini
    Alici besleme borusu
    Hava alma hidrolik devre
    Debriyaj alici merkez degisimi
    -----Bu yazduklarim faturada yazdigi gibi.benim bahsettim sorun bu yapilanlardan herhangi birinin duzgun yapilmamasi olabilir mi.benim asil derdim servisten kaynakli bi hataysa onlara yaptirtmaak bunu. Ama her gittigimde bu bizim yaptiklarimizdan degil diyip baska sorun cikartiyorlar. Bu olayda da sanzimani acacaklardi actirtmadim sorun sanziman dediler. Kendilerinde sorun bulmamak icin mi yapiyorlar bunu anlayamadim. arabam peugeot 208 dizel

• Uzman yok mu yaaaa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirza72

Uzman yok mu yaaaa

Uzmanlar diğer konuya gitti burda yoklar. :) Burası hasar servisi. Hatta kalın sizi bağlayalım. :)
  • BURDAYIM
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.