Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (170. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.436
Cevap
88
Favori
471.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçmiş olsun ,
    Hayır yaptırmaz. Siz yaptırıp çocukların yasal vasilerinden alabilirsiniz faturayla birlikte.
  • 2018 yılında Ankara'da trafik kazası yaptım Sonra aracımı kaportacıya bıraktım Exper geldi dosyayı açtı akabinde kaza kusur oranı açıklandığında bütün kusuru bana verdiler bende aracımı o kaportacı dan alarak başka bir yere götürdüm ve aracımı orada yaptırdım aradan 1 sene geçtikten sonra aracımda 7000 liralık hasar kaydı çıktı. Sormak istediğim konu araç hiçbir şekilde sigorta şirketi tarafından yapılmamış olmasına rağmen çıkan Hasar kaydını sildire bilme olasılığı var mı Ya da bu konuda yetkili olan kişi kimdir sigortayı arıyorum tramere yönlendiriyor trameri arıyorum sigortaya yönlendiriyor tekrar sigortayı arıyorum ekspertize yönlendiriyor Bu durumda benim muhatabım kimdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • roselover R kullanıcısına yanıt
    Gelen eksperin raporunda ki rakam tramer de gözükür o silinmez,
  • roselover R kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun ,
    Muhattabınız sbm ,sigortacılık genel müdürlüğü ve sigorta şirketidir.
    Acenteniz ile görüşerek bir dilekçe verin , dilekçenizi acenteniz işleme alacak ve sizin yerinize kurumlara bu dilekçeleri kendi yazısıyla birlikte , evrakları da ekleyerek gönderecek.
    180 İş günü içerisinde de bu hasar kaydınız muallak olarak belirlenecektir. Ardından itirazınız haklı görülürse silinecektir.

Ben sigortalılarım için direkt bir sayfa açtım bu konuda. Hazine bakanlığının yanında ofisim olması da bazı işleri kolaylaştırıyor. Acenteniz işi biliyorsa biraz daha kısa yolu var o zaman da 92 gün içerisinde itiraz değerlendiriliyor.
  • Mutabakatsızlık durumunda tramer kaza yapılan alanda bulunan Mobese kamera kayıtlarını inceler mi yoksa orada yazılan tutanağa bakarak mı karar veriyorlar. Eğer itiraz durumu olursa mobese kayıtlarının incelenmesi diyerek itirazda bulunabiliyor muyuz.
  • kadir_trabzon K kullanıcısına yanıt
    tutanak ve fotolara göre karar verir.
    mobese kamera kayıtlarına komisyon ulaşamaz yetkileri yok, ancak savcı veya hakim talep ederse mobese görüntüsünü verirler onun haricinde görüntüleri alamazlar.
    Hayır incelemez, siz yazılı talep ile Emniyete başvurursunuz , emniyet durumu kendilerine sorar , emniyete onay verilirse kısıtlı erişim diye bir yetki verilir. Öyle incelenir.
    Suçlu taraf sizden bir ödeme alamaz. Kaskosu ikame araç verir zaten.

Bu süreçlerde 2 firma hariç tüm firmalar ikame araç vermemekte ne yazık ki. Pert kararı çıkarsa aracı geri talep edebilirler ancak hazine bakanlığına yazarsınız korkutma durumları özür durumuna dönüşür.
    Pert veya onarım ile alakalı olan probleminiz çözüldü mü acaba? Çözülmedi ise yardımcı olabilirim.

• Arkadaşlar ayın 18inde açılan ve experin 19unda geldiği kaza hasar dosyam hala exper kesin raporu bekliyor. Arıyorum fiyat alıyoruz diyor benim servisime alternatif.
    Yemin ederim illallah ettim ne yapabilirim bu durumda?
  • torrentfilm T kullanıcısına yanıt
    Merhaba , sigortacınıza söyleyin eksper ile görüşsün hemen çözülür hocam.
  • 50 kere söyledim. Biz talep ettik eksper bekliyor diyorlar. Eksperide 50 kere aradım. Ağır hasarlı diye dosya uzuyor sanırım.

Merhaba hocam,

eğer ağır hasar işlemi uygulanacaksa şuan bilgi vermezler, nihayet sonuçlanır ondan sonra bilgi verilir size.
  • Eksperin dediği benim arabayı boraktıgım servisin teklifine alternattif bi servisten teklif bekliyolarmış. 18inden beri gelmezmi teklif ya. Öyle ağır hasarlıkta bi durum yok aşırı. Arkadan orta seviye bir hasar var sadece o kadar. Önden yok bile

Taleple olmaz konferans görüşmeye alıp son güncellemeleri size anlattırabilir.

Ağır hasar durumu varsa 2 hafta içinde dönüş yaparlar size.
  • Eylül ayında park halinde aracima çarptılar pert mi olacak onarım mı derken uzun bir sürenin sonunda onarım yapıldı.tamirat 45 gün sürdü ve aracı teslim aldım karşı taraf sigortasına değer kaybı başvurusu yaptık ve sonuç olarak 8 bin tl gibi bir değer kaybı tarafıma yattı.
    Bilen arkadaşlara sorum ben bu değer kaybını kabul etmeyip sigorta tahkime başvuru yapsam sonuç elde edebilir miyim? Tramerde 26500 tl gözüküyor ayrıca arka sasede işlem var bagaj havuzu bagaj değişti iki çamurluk boyanıp işlem gördü

• spacewolf kullanıcısına yanıt
    Hocam peki aracım 2000 model ve 180binde, değer kaybı talep edebiliyomuyum. Arabamda bi tane değişen yoktu. Arbaanın yarı fiyatı neredeyse hassr cıkacak.

Maalesef hocam.

Ancak başka şeyler talep edebilrisiniz. Avukat aracılığı ile bazı alt başlıklarda ödeme alabilirsiniz.
  • spacewolf kullanıcısına yanıt
    Dosya sigortaya verildikten ve eksper kontrolunu yaptıktan sonra bir süre varmıdır tamire başlanması için.
    18 kasımda verilen dosya bugun 10 aralık hala bekliyor. 50 kere aramamıza ragmen hem şirketi hem eksperi hala eksper kesin raporu bekleniyor deniliyor.

Edit: Şimdide sorguladığımda, dosya danışmanınız tarafından incelenmektedir, kısa süre içerisinde sonuçlanacaktır yazmakta. Eksper kesin raporu teslim edilmiş demek ki. Şimdi ne oluyor hocam. Senide yorduk k.bakma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torrentfilm -- 10 Aralık 2019; 12:7:49 >
  • 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.