Şimdi Ara

Harici Hdd mi Bulut Hizmeti mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 100-110gb boyutlarında yedeklemem gereken veri var. Bunlar önemli benim için, güvenilir bir şekilde yedeklemem lazım ve kimsenin ulaşamaması lazım. Ben birkaç çözüm düşündüm

1-) Harici Hdd 500gb
    2-) Flash Bellek (128 gb)
    3-) Bulut depolama hizmetleri (google drive gibi)

Bu verilerin en azından 1-1.5 sene başlarına bir şey gelmemesi lazım. Daha önemlisi kimsenin ulaşamaması lazım. En mantıklı seçenek hangisi?

• Harici hard disk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bynoname

Harici hard disk.
    https://urun.n11.com/tasinabilir-disk/seagate-1tb-25-expansion-stea1000400-tasinabilir-disk-P160309985

linkteki ürün nasıldır bilginiz var mı? ya da başka markaya mı yönelmeliyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: imperial93

https://urun.n11.com/tasinabilir-disk/seagate-1tb-25-expansion-stea1000400-tasinabilir-disk-P160309985

linkteki ürün nasıldır bilginiz var mı? ya da başka markaya mı yönelmeliyim

Alıntıları Göster
    Kullandığım hdd şu bi incele derim. Ben iki seneden beri kullanıyorum oldukça kaliteli, üstelik içinde Seagate marka hdd kullanıyor Samsung.

https://www.hepsiburada.com/samsung-m3-1tb-2-5-usb-3-0-tasinabilir-disk-stshx-m101tcb-pm-bd500506

• Bu bilgiler sizin için çok kıymetliyse SAS disk kullanmanızı öneririm. Bilinen daha güvenilir bir yöntem yok. Ayrıca bu diski bir banka kasasında muhafaza ederseniz kimsenin ulaşamadığından da emin olursunuz. Asıl soru ne kadar harcamaya hazırsınız?

• WD My Cloud iyi bir çözüm olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rokie T

Bu bilgiler sizin için çok kıymetliyse SAS disk kullanmanızı öneririm. Bilinen daha güvenilir bir yöntem yok. Ayrıca bu diski bir banka kasasında muhafaza ederseniz kimsenin ulaşamadığından da emin olursunuz. Asıl soru ne kadar harcamaya hazırsınız?
    Bu iş için ayırdığım maksimum bütçe 1000 lira civarı idi. Hatta pahalı ve şifreli bir bulut hizmeti bulup onunla da görüşmüştüm, bana 1.5 yıllık 180 dolar fiyat çıkardılar. Son planım bu şifreli bulut hizmeti + 2 adet harici hdd ile bu işi yürütmekti fakat nedense bir türlü kanım ısınmadı şu bulut hizmetine her ne kadar güvenlik önlemleri tatmin edici olsa da. Şu an kararım 2 adet harici hdd

SAS diski siz deyince araştırdım okudum biraz. Gerek var mı bilmiyorum. Sonuçta 2 tane harici harddisk kullanacağım ve bunlar internete bağlı olmayan bir bilgisayarda kullanılacak. Yeterince güvenli olmaz mı?

• O kadar düşünme al hddye depola.

• bynoname kullanıcısına yanıt
    İki tane hdd siparişi verdim az önce :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: imperial93

İki tane hdd siparişi verdim az önce :)
    İyi yapmışsın. Eskiden bulut mu vardı hep hddye yedekliyoruz.

• imperial93 kullanıcısına yanıt
    Boşverin bulut sistemini. Hassas bilgiler için saçma bir depolama yöntemi o. Madem bütçe seviyesi bu şekilde, bir harici hdd, bir dahili hdd ve bir ssd disk alarak yedeğin, yedeğinin, yedeğini de alarak riski minimize etmek en mantıklısı. Hatta bu disklere yedekleme yaptıktan sonra rutubetsiz ve oda sıcaklığında muhafaza edilirse kafalar rahat olur. Ayrıca işiniz bitene kadar bu diskleri başka bir işte kullanmamak önemli.

• Rokie T kullanıcısına yanıt
    Evet sonuç olarak bulut benim de içime sinmedi. İki adet harici hdd aldım. Bir adet de dahili hdd (laptop) var. İnternete bağlı değilken kullanılacak hepsi. Hariciler için ayrıca kılıf da aldım. Daha da yapacağım bir şey kalmadı heralde :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.