Şimdi Ara

Harici HDD kullanımı (ANLATIM) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.462
Cevap
45
Favori
324.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Orjinalden alıntı: mrtgkce

Arkadaşlar bugün Seagate FreeAgent Desktop 500GB aldım. Ürünü notebooka taktım, içine sadece boş bir yeni klasör açtım; ama "Donanımı Güvenle Kaldır" işe yaramıyor. "Kullanılıyor" diyor. Ne yapabilirim bu durumda? Neden oldu böyle? Bir daha karşılaşmamak için yapılabileceklerr var mı?

Güvenle kaldıramama sorunu ile ilgili açıklamayı ve sorunun çözümü ile ilgili yazıyı konuya ekledim. Ordan bakabilirsiniz.

Teşekkür ederim ekleme için.

Ama yine de yazma önbelleğini iptal etsem de direk USB den çekebileceğimi zannetmiyorum. :)

Ayrıca oturum kapatıp açma sorunumu çözdü demin. Sağol.

• Ben Pardus kullanıyorum ve Pardus'ta kaldırmaya çalıştığımda eğer bir program tarafından kullanılıyorsa hangi program olduğunu söylüyor. Bu programı Ctrl +Esc tuş kombinasyonuyla çıkan KDE sistem izleyiciden (sizdeki ctrl + alt +del) programı sonlandırıyorum. Böylece kaldırabiliyorum.
  • 500GB.lik HDD.nin bir kısmını FAT32, diğer kalanını NTFS yaptığımızda, DivX Player'a taktığımızda, FAT32.deki dosyaları divXPlayer görür mü?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Galthor

500GB.lik HDD.nin bir kısmını FAT32, diğer kalanını NTFS yaptığımızda, DivX Player'a taktığımızda, FAT32.deki dosyaları divXPlayer görür mü?

Birçok arkadaşımız harici hddlerini bu şeklilde kullanıyor ancak bazen sorun çıkabiliyor. (görmeme falan)
  • gerçekten harika bir yazı olmuş ellerinize sağlık...
    bu hafta yada önümüzdeki hafta içinde bir tane harici harddisk almak isityorum.

fiyat performans olarak şuan için önerebilceğiniz bi 500 GB lık harici hard disk war mı...?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dfdtmh

gerçekten harika bir yazı olmuş ellerinize sağlık...
    bu hafta yada önümüzdeki hafta içinde bir tane harici harddisk almak isityorum.

fiyat performans olarak şuan için önerebilceğiniz bi 500 GB lık harici hard disk war mı...?

Teşekkür ederim.

Marka olarak Seagate Model olrak da bağlantı şekillerine göre(usb, firewall, esata..vs) tercihinizi yapabilirsiniz..
  • Merhaba arkadaşlar
    codegen 250 GB 2,5" taşınabilir disk aldım. ofisdeki windows XP kurulu PC de sorunsuz çalışıyor. ancak notebook'umda ise bağlanıyor, diskin içini görüyorum ama 15 saniye sonra bağlantı kesiliyor ve birden disk aşırı ısınmaya başlıyor. 7-8 kere tak çıkardan sonra tekrar çalışmaya başlıyor ama çoğu zaman bağlandıktan hemen sonra sorun oluşuyor. Bu sorunun çözümünde bana yardımcı olacak biri varsa şimdiden teşekkür ediyorum.

Kullandığım notebook vista sistemli asus f3jr.
  • Bilgiler için teşekkürler. Ben de size PM atmıştım. Western Digital 2.5'' 250 GB Passport Taşınabilir Diskimi forumda ve internette okuduklarıma göre FAT32'den NTFS'ye hızlı biçimlendirdim. Daha sonra da tekrar okuduklarıma göre, sağ tıklayıp hızlı biçimlendir seçeneğini kullanmadan biçimlendirdim:

Harici HDD kullanımı (ANLATIM)

Şu anda disk hazır. Bir sorun olmaz değil mi arkadaşlar? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orjinalden alıntı: ulasersin

Merhaba arkadaşlar
    codegen 250 GB 2,5" taşınabilir disk aldım. ofisdeki windows XP kurulu PC de sorunsuz çalışıyor. ancak notebook'umda ise bağlanıyor, diskin içini görüyorum ama 15 saniye sonra bağlantı kesiliyor ve birden disk aşırı ısınmaya başlıyor. 7-8 kere tak çıkardan sonra tekrar çalışmaya başlıyor ama çoğu zaman bağlandıktan hemen sonra sorun oluşuyor. Bu sorunun çözümünde bana yardımcı olacak biri varsa şimdiden teşekkür ediyorum.

Kullandığım notebook vista sistemli asus f3jr.

Diğer bilgisayarda sorunsuz çalıştığına göre dizüstünüzde sorun olabilir. Başak USB yuvalarını deneyiniz. Bir de çift başlı USB kablosunun iki ucunu takıp bir de o şekil kullanın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fernsehn

Bilgiler için teşekkürler. Ben de size PM atmıştım. Western Digital 2.5'' 250 GB Passport Taşınabilir Diskimi forumda ve internette okuduklarıma göre FAT32'den NTFS'ye hızlı biçimlendirdim. Daha sonra da tekrar okuduklarıma göre, sağ tıklayıp hızlı biçimlendir seçeneğini kullanmadan biçimlendirdim:

Harici HDD kullanımı (ANLATIM)

Şu anda disk hazır. Bir sorun olmaz değil mi arkadaşlar? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sorun olmaz. Güle güle kullanınız.

• @dejaay, teşekkür ederim.
  • Teşekkurler , Ellerine Sağlık.. Cok Yararlı Bir Topic Olmus..
  • Bu bilgiler için çok teşkkrler...

Uzun süredir araştırdığım harici harddisklerden en sonunda 4 seçeneğe kadar indirebildim.Aşağıda linklerini verdiğim hardisklerden sizce hangisini almalıyım bu konuda

bana yardımcı olabilecek arkadaşlardan ricam bir an önce cvp yazmaları...Mümkünse artıları ve eksilerini belrtmenizi istiyorum.Daha sağlıklı bir karar vermemde bana yardımcı

olacağınız için şimdiden teşekkrler....

WESTERN DIGITAL PASSPORT ESSENTIAL 250GB 2.5" 5400 RPM USB TAŞINABİLİR DİSK (WDME2500TE)

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd850193

(MAXTOR ONE TOUCH4 MINI 250 GB 5400 RPM 2.5" USB2.0 TAŞINABİLİR DISK STM902503OTD3E1-RK)

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd850494

SEAGATE 250GB USB2.0 8MB 5400RPM 2.5 FREEAGENT-GO EXTERNAL TAŞINABİLİR DISK ST902503FGD1E1-RK

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd850325

STORMAX 320GB 8MB CACHE 2.5" USB 2.0 TAŞINABİLİR DİSK

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd850236

• quote:

Orjinalden alıntı: Bitti_rüya

Bu bilgiler için çok teşkkrler...

Uzun süredir araştırdığım harici harddisklerden en sonunda 4 seçeneğe kadar indirebildim.Aşağıda linklerini verdiğim hardisklerden sizce hangisini almalıyım bu konuda

bana yardımcı olabilecek arkadaşlardan ricam bir an önce cvp yazmaları...Mümkünse artıları ve eksilerini belrtmenizi istiyorum.Daha sağlıklı bir karar vermemde bana yardımcı

olacağınız için şimdiden teşekkrler....

WESTERN DIGITAL PASSPORT ESSENTIAL 250GB 2.5" 5400 RPM USB TAŞINABİLİR DİSK (WDME2500TE)

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd850193

(MAXTOR ONE TOUCH4 MINI 250 GB 5400 RPM 2.5" USB2.0 TAŞINABİLİR DISK STM902503OTD3E1-RK)

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd850494

SEAGATE 250GB USB2.0 8MB 5400RPM 2.5 FREEAGENT-GO EXTERNAL TAŞINABİLİR DISK ST902503FGD1E1-RK

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd850325

STORMAX 320GB 8MB CACHE 2.5" USB 2.0 TAŞINABİLİR DİSK

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd850236

Uzun uzadıya cevap veremeyecem ama HDD konusunda piyasanın önde giden 2 markası vardır. Biri seagate ikincisi de wd. Bu iki marka iyidir. Bu iki markayı tercih edenlerde fazladır. Diğerleri kötü mü, hayır diğil. Ancak ben olsam ya WD alırım ya da Seagate. İkisi de tanınmış markalar. İkisinin de dahili HDD leri iyidir. WD yi ön plana çıkaran, tasarımı. Gerçekten çok şık bir alet yapmışlar. Seagate diskleri çok iyi hele barracuda(sabit disk) serileri müthiş. O nedenle seagateye sempatim var ayrıca sitesinde Türkçe dil desteği de mevcut. Satış sonrası için destek alabilirsiniz. O nedenle Seagate diyorum.

• Bilgiler için teşekkürler.
  • Güvenle kaldıramadığımız durumlarda, eğer yazma ön belleğini iptal etmişsek, direk USB den çekebiliriz. demişsiniz peki yazma önbelliğini iptal etmek hdd nin performansınıun düşmesine neden olmaz mı yada dezavantajları nelerdir...?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dfdtmh

Güvenle kaldıramadığımız durumlarda, eğer yazma ön belleğini iptal etmişsek, direk USB den çekebiliriz. demişsiniz peki yazma önbelliğini iptal etmek hdd nin performansınıun düşmesine neden olmaz mı yada dezavantajları nelerdir...?

Herhangi bir zararı yok. Sadece kopyalama işlemlerinde işemciye daha çokyük biniyor, o kadar.
  • Harici harddiskleri yatayda kullanmak sorun oluşturmaz değil mi?
    Dahili HDD'lerde yatay olduğundan bana kullanabilirmişiz gibi geliyor.
  • Güzel yazı olmuş teşekkürler
  • benim de bir sorum olacak,
    wd my book essential edition 500 gb harddiskim var.

bilgisayarı açtığım zaman wdde açılıyor haliyle yani bilgisayara sürekli bağlı. fakat problem
    taskbarın sağında. normalde bilgisayar açıldığında buradaki programlar da devreye giriyor (mesela: antivirus prog, ses ayarı gibi) ve orda gözüküyor fakat wdyi bağladıktan sonra bu proglar orda gözükmüyor. ama task manegerdan baktığım zaman hepsi çalışıyor gözüküyor. bunun nedeni ne olabilir acaba?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.