Şimdi Ara

Harici HDD kullanımı (ANLATIM) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.462
Cevap
45
Favori
324.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: eyoruk

Philips 2,5" 120 / 160GB USB HARİCİ DİSK almaya karar verdim...

aklıma takılanlar var yalnız ..
    1-) Kullanmaya başlamadan önce biçimlendirmem mi gerek ? Ntfs olarak mı geliyor ?
    2-) USB 1.1 kullanıyorum. 2.0 olduğundan dolayı yavaşlaması dışında sorun çıkartır mı ?
    3-) Vista ve Mac desteklemiyormuş Philips ler ? doğru mudur

1) Bazı diskler fat32 olarak geliyor. Bazısı da ntfs. Markaya göre değişiyor.
    2)Yavaş aktarım dışında bir soruna yol açmaz.
    3) Tak kullan aygıtları xp ve vista destekliyor. Çalışmama gibi bir durum söz konusu değil. Mac de de çalıştığını özellikler kısmından da görebilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Behken

Zaman zaman hdd ,güvenli kaldırma olmuyor uyarı veriyor "genel birim aygıtı şu anda durdulamıyor "diye.

Bu sorunla ilgili çözüm için .dejaay'un ilk sayfada yazdığı bilgileri uyguladım ama nafile ..Bu sorunun tek çözümü şimdi bilgisayarı kapatıp açmak mı ? Başka bir yolu yok mu?

HDD yi güvenli kaldırmadan önce tüm proğramları kapatıyorum virüs proğramı dahil yine olmuyor acaba virüsten kaynaklanabilir mi bu sorun?

Virüsden kaynaklanmıyor. Zaman zaman bu tür sorunlar olabiliyor. Bunun için bir program vardı ama şu an hatırlayamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

1-) Kullanmaya başlamadan önce biçimlendirmem mi gerek ? Ntfs olarak mı geliyor ?
    2-) USB 1.1 kullanıyorum. 2.0 olduğundan dolayı yavaşlaması dışında sorun çıkartır mı ?

3) Tak kullan aygıtları xp ve vista destekliyor. Çalışmama gibi bir durum söz konusu değil. Mac de de çalıştığını özellikler kısmından da görebilirsiniz.

Tşk ederim..Yavaş aktarım'ı tahmin ettim ve göze aldım
    Peki son soru aklıma takıldı kararsız kaldım da ;Philips SPE2010CC 160 gb mi yoksa SMARTDISK SPORT 160 gb ?

• quote:

quote:

quote:

Tşk ederim..Yavaş aktarım'ı tahmin ettim ve göze aldım
    Peki son soru aklıma takıldı kararsız kaldım da ;Philips SPE2010CC 160 gb mi yoksa SMARTDISK SPORT 160 gb ?

Smardisk kullandığım için Smartdisk derim. Philips de iyidir ancak tecrübem olmadı. Kullanan arkadaşlar var, memnunlar. İkisi de güzel bir seçim olur.

• Çok güzel bir rehber olmuş.Eline sağlı dejaay Özellikle şu Genel birim aygıtı durdurulamıyor sorununu aşamamıştım.Teşekkürler
  • SMARTDISK SPORT mu kullandığınız model acaba ? Aklıma yattı valla..1 adım öne geçti
  • quote:

SMARTDISK SPORT mu kullandığınız model acaba ? Aklıma yattı valla..1 adım öne geçti

http://www.sanalmarketim.com/urun/5ff4875ec5e9892cc49eb83960f94729/SMARTDISK-160GB-5400Rpm-Backup-2.5#34;-Harddisk-Gumus

Bu modeldi.

• Bu gün şunu fark ettim : HDD açık iken,bsplayer proğramını çalıştırırsam (film izlersem) ,kesinlikle HDD güvenli olarak kaldırılamıyor ..Ama film izleme proğramları kapalıysa bir sorun olmadı ..

Sayın dejaay,bahsettiğiniz proğramı epey araştırdım ama bulamadım ..Adı aklınıza gelirse yazarsanız sevinirim ..
  • merhaba, bi sorunum var.
    teknik yardım kısmına bununla ilgili konu açtım ama pek cevap alamadım. o yüzden burada da sormak istiyorum

hepsiburada.com'dan 160gb Mikrobox harici hdd aldım.
    ürün geldi, usb kablosunu kullanarak bilgisayara taktım. kırmızı ışığı yandı ve içindeki diskler dönmeye başladı (en azından hafif titreşimlerden ve sesten onu anladım) ancak bilgisayarımda bi hareket yok. yeni donanımla ilgili bişey çıkmadı.
    usb kablosunun diğer ucunu da bağladım ancak değişen bir şey olmadı.

disk yönetimi penceresinde de gözükmüyor.

sizce sorun nedir ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Crosshair

merhaba, bi sorunum var.
    teknik yardım kısmına bununla ilgili konu açtım ama pek cevap alamadım. o yüzden burada da sormak istiyorum

hepsiburada.com'dan 160gb Mikrobox harici hdd aldım.
    ürün geldi, usb kablosunu kullanarak bilgisayara taktım. kırmızı ışığı yandı ve içindeki diskler dönmeye başladı (en azından hafif titreşimlerden ve sesten onu anladım) ancak bilgisayarımda bi hareket yok. yeni donanımla ilgili bişey çıkmadı.
    usb kablosunun diğer ucunu da bağladım ancak değişen bir şey olmadı.

disk yönetimi penceresinde de gözükmüyor.

sizce sorun nedir ?

Başka bir bilgisayarda denediniz mi? Disk yönetiminde ayrılmamış alanda mı gözükmüyor?
  • benim de bir sorunum var..
    aldığım diski FAT32'ye çevirip 2 ayrı bölüme ayıramadan içine 10 GB dosya kopyalamışım..
    şimdi o dosyaları silip NTFS olan diskimi FAT32'ye çevirmek istiyorum..
    Bunu nasıl yapabilirim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: jorel

benim de bir sorunum var..
    aldığım diski FAT32'ye çevirip 2 ayrı bölüme ayıramadan içine 10 GB dosya kopyalamışım..
    şimdi o dosyaları silip NTFS olan diskimi FAT32'ye çevirmek istiyorum..
    Bunu nasıl yapabilirim?

1.sayfada format programları var. Onları kullanarak dosya sistemini fat32 yapabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: fernsehn

Bilgiler için teşekkürler. Ben de size PM atmıştım. Western Digital 2.5'' 250 GB Passport Taşınabilir Diskimi forumda ve internette okuduklarıma göre FAT32'den NTFS'ye hızlı biçimlendirdim. Daha sonra da tekrar okuduklarıma göre, sağ tıklayıp hızlı biçimlendir seçeneğini kullanmadan biçimlendirdim:

Harici HDD kullanımı (ANLATIM)

Şu anda disk hazır. Bir sorun olmaz değil mi arkadaşlar? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sorun olmaz. Güle güle kullanınız.

Ben de bu şekilde yaptım.İlk işlem olarak..Yapmadan önce sistem olarak RAW diyordu ? Şimdi de resimde anlatıldığı gibi 160 GB ı 60-100 ayıracağm

• öncelikle yazınız gercewkten cok aydınlatıcı cook tessekkurler
    bnm bi sorum olcak laptobuma format attıktan sora hdd tanımıo onun yanı sıra 2 tane 2.5 inç war onları tanıo ama 3.5 inç olanı tanımıo masaüstünde tanımasına rağmen laptopta tanımıo acaba problem ne olalir??
    çıkan uyarı
    usb aygıtı tanınmadı
    şimdiden tessrkkurler
    umarım doğru yere yazmısımdır:D
  • teşekkürler özellikle bu güvenle kaldır muhabbetini öğrendiğim iyi oldu
  • quote:

Orjinalden alıntı: gps87

öncelikle yazınız gercewkten cok aydınlatıcı cook tessekkurler
    bnm bi sorum olcak laptobuma format attıktan sora hdd tanımıo onun yanı sıra 2 tane 2.5 inç war onları tanıo ama 3.5 inç olanı tanımıo masaüstünde tanımasına rağmen laptopta tanımıo acaba problem ne olalir??
    çıkan uyarı
    usb aygıtı tanınmadı
    şimdiden tessrkkurler
    umarım doğru yere yazmısımdır:D

Başka girişlerde de aynı sorunu veriyor mu?
    Şunu bi deneyiniz.
    C:/Windows klasörüne geçin ve Araçlar / Klasör Seçenekleri'nden Görünüm sekmesini, akabinde Gizli dosya ve klasörleri göster'i işaretleyin. Önce Uygula'ya ardından Tamam'a tıklayın.

Artık görünür hale gelen "Inf" klasörüne girerek "Infcache.1" dosyasına ulaşabilirsiniz. Bu dosyayı silin ve Geri dönüşüm Kutusu'nu boşalttıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Cihazı bilgisayara bağlayın. "Donanım ekle" sihirbazı yeni bileşeni tanıyacak ve uygun sürücüleri seçmenizi isteyecek. Kaynak olarak "C:WindowsInf" klasörünü girin ve yüklemeyi tamamlayın.

• Ben 160 gb lik hdd aldım.. Bölümlendirmesini yaptım.. Ama içinde olan dosyaları yedeklemeyi unuttum.. Kendi içinde olan 17 mb'lık dosyalar vardı onlar silindi.. O dosyalar gerekli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.chaLi -- 12 Ağustos 2008; 20:16:53 >
  • hocam bende harici diskleri araştırıyordumki buraya ulaştım, gerçekten aydınlatıcı bir başlık olmuş çok teşekkürler.
  • Yararlı br bilgi olmuş çok teşekkurler...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.