Şimdi Ara

Harici HDD Disk 1 Bilinmiyor, Başlatılmamış Hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
3.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu konu üzerine çok araştırma yaptım, yabancı sitelerde bile araştırdım. Benzer problemler için çözümler var ama hiçbiri bende bir işe yaramıyor.

HDD yi usb ile taktığımda ses geliyor ama bilgisayarımda herhangi bir harici hdd görünmüyor (farklı bilgisayarlarda da denedim). Disk yöneticisine gittiğimde harddisk Disk 1 Bilinmiyor, Başlatılamamış olarak görünüyor. Disk Başlatılmamış başlatmanız gerekir MBR ve GPT olarak iki seçenek sunuyor. Ama hangisini seçsem " Önemli bir cihaz donanım hatası nedeniyle istek başarısız oldu" diyor. HDD nin kablosu falan herşeyini değiştirdim ama hala sorun devam ediyor.

İnternetteki her türlü CMD komutunu denedim olmadı. Çözüm yok. Konu ile ilgili olarak bu hdd nin tekrar çalışabilme ihtimali var mıdır, çalışır mı? Net bir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

• Diskin elektronik kartı ile iletişim var. ama içindeki plakalardan veri gelmiyor.

PCB nin arka tarafındaki kontaklarda oksitlenmeden olabilir.

kontakları temizleyerek şansınızı deneyebilirsiniz.

Diğer ihtimal ise diskte donanınmsal / fiziksel hasar olması. Bununla ilgili profosyonel veri kurtarma işlemi gerekiyor.

veri kurtarma ihtiyacınız var ise özelden iletişime geçebilirsiniz

• aynı sorun bendede mevcut çözüm bulabildinmi bu geçen sürede ?

• Bende de benzer bir sorun var bende disk alanı gözüküyor ama bi işlem yapamıyorum nasıl çözüm bulabilirim yardımcı olursanır sevinirim.

WD 1 TB HDD de yaşıyorum bu sorunu..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.