Şimdi Ara

Harici Harddiski görmüyor.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
2
Favori
144.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: monsaret

quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: baristas95

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: sbasol1981

Alet görmüyor.Kafayı yicem.Flash bellek takıyom görüyo. Harici diski takıyom hiç tepki vermiyo bilgisayar..
    Sinir oldum.Format atıyom gene..

harici diski taktığın sırada diskin ışığı yanıyor mu? donanım tanındı simgesi çıkıyor mu? herhangi bir uyarı msjı çıkıyor mu? Harici diski taktığın zaman bilgisayarında işlemler yavaşlıyor ya da bilgisayar takılıyor mu?

pardon konuyu hortlatıyorum ama bendede aynı sorun var ve harici harddiskinin ışığı yanıyor ama hiçbir şekilde uyarı mesajı gelmiyor

Aygıtınızı disk yönetiminde görebiliyor musunuz?

Merhaba,
    Bende de WD 2TB 3,5" hard disk var ve aynı sorun bende de var. Işık yanıyor haliyle ama ne uyarı geliyor ne de disk yönetimin de görünüyor. Kaç gündür araştırıyorum ama bir çözüm bulamadım. Başka bir bilgisayara takınca görünüyor bu arada. Sorun benim dizüstünden kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Nasıl çözebilirim.

Peki sizin bilgisayarınızda diğer usb aygıtları denediniz mi, çalışıyor mu?

Diğerlerini denedim şimdi şöyle bir uyarı çıkıyor resimdeki gibi.

Harici Harddiski görmüyor..

ayrıca aşağıdaki uyarıyı veriyor yukarıdaki balona tıklayınca. USB 3.0 bağlantısı olduğu için mi tanımıyor diyeceğim ama başka XP'de tanıyor.

No drivers are installed for this device.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: baristas95

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: sbasol1981

Alet görmüyor.Kafayı yicem.Flash bellek takıyom görüyo. Harici diski takıyom hiç tepki vermiyo bilgisayar..
    Sinir oldum.Format atıyom gene..

harici diski taktığın sırada diskin ışığı yanıyor mu? donanım tanındı simgesi çıkıyor mu? herhangi bir uyarı msjı çıkıyor mu? Harici diski taktığın zaman bilgisayarında işlemler yavaşlıyor ya da bilgisayar takılıyor mu?

pardon konuyu hortlatıyorum ama bendede aynı sorun var ve harici harddiskinin ışığı yanıyor ama hiçbir şekilde uyarı mesajı gelmiyor

Aygıtınızı disk yönetiminde görebiliyor musunuz?

Merhaba,
    Bende de WD 2TB 3,5" hard disk var ve aynı sorun bende de var. Işık yanıyor haliyle ama ne uyarı geliyor ne de disk yönetimin de görünüyor. Kaç gündür araştırıyorum ama bir çözüm bulamadım. Başka bir bilgisayara takınca görünüyor bu arada. Sorun benim dizüstünden kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Nasıl çözebilirim.

Peki sizin bilgisayarınızda diğer usb aygıtları denediniz mi, çalışıyor mu?

Diğerlerini denedim şimdi şöyle bir uyarı çıkıyor resimdeki gibi.

ayrıca aşağıdaki uyarıyı veriyor yukarıdaki balona tıklayınca. USB 3.0 bağlantısı olduğu için mi tanımıyor diyeceğim ama başka XP'de tanıyor.

No drivers are installed for this device.

Sorunu şu şekilde çözebildim. Hard diskin driverlarını silip tekrar yükledim ve artık görür hale geldi. İlginiz için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar herkese merhabalar, benim ciddi bir sorunum var ve umarım burada birileri bana yardımcı olabilir... Şimdi arkadaşlar benim laptop bozuldu, windowsu açamıyor, servisle görüştüm (markası laptopun HP) bir kaçt test neyim yaptırdılar vs ve sorunun harddiskte olduğuna karar verdiler ve aleti servise yollamam gerekttiğini söylediler.. Ben şuan yurtdışındayım temmuzdan önce de türkiyeye dönmeyeceğim, harddiskimdede birçok kurtarmam gereken belge mevcut.. malum servise giderse hiç uraşmazlar butür şeylerle... direk siliyorlar :( herneyse... bende servise budurumu bildirdim ve yedekleme işlemimi sadece harddiski söküp usb den başka bir bilgisayara takarak yapabileceğimi bildirdim ve buna onay verdiler, garantiden düşmez dediler...

Bende de XS portatif hdd vardı, içindede samsung hdd ama o hdd bozulmuşdu, düşürmüşdüm aleti hdd çalışıyordu fiziksel bozukluk aldı attım çöpe... XS den 2 ayrı bilgisayara takdım laptopumun hdd sini söküp, ancak ilk taktığım Netbookumda W7 yüklü olan, aleti gördü, drvierını yükledi, kurulum başarılı dedi fakat bilgisayarımda çıkmadı... Bende XP yüklü olan masa üstüne takdım, oda gördü... Ancak 0 mb olarak görüyor hdd yi... internetde az araştırdım XS biçimlendir düzelir diyor hdd yi... Format at diyor yani... ama ben bunu yapamam.. kurtarmam gereken önemli belgelerim var.. projeler vs gibi...

birde ilginçtir hdd den şuan müzik dinleyebiliyor, resimlerime bakabiliyorum... Nasıl oluyor bu şimdi dersenizde şöyle, dv6 Hp Pavilion marka laptopum, artık birçok bilgisayarda olduğu gibi daha işletim sistemi açılmadan müzik dinlememize, internete girmemize vs ye yarayan programlar var... Hp dede splashtop diğer adıyla HP QuickWeb mevcut... Buradan ben hdd deki bütün klasörlerimi görebiliyorum.. ancak sadece müzik ve resim belgelerini desteklediği için program mp3 ve jpeg uzantıları gösteriyor bana...

Şimdi, eğer hdd çalışıyorsa, ben bu hdd üzerinden müzik dinliye biliyorsam neden usb den başka pc de görmüyo ki? yada bilgisayar neden açılmıyorki? Varmıdır fikri olan? yardımcı olabilecek olan?

• bende 750gblık WD hardiskimi göremiyordum bu konuya baktım ama biçimlendirmeye gözüm yemedi tüm verilerim silinecek diye disk yönetimini açtım ve hardiskin bölümü üzerine gelip sağ tıkladım ve sürüc harfi veya yolu değiştir dedim ve oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: uthgue

bende 750gblık WD hardiskimi göremiyordum bu konuya baktım ama biçimlendirmeye gözüm yemedi tüm verilerim silinecek diye disk yönetimini açtım ve hardiskin bölümü üzerine gelip sağ tıkladım ve sürüc harfi veya yolu değiştir dedim ve oldu

Hocam ben kurtaramadim.. bu dediginiz yoluda deneyemedim =) garantiye yolladim artik hdd yi.. artik gecmis lsdu bana =\\
  • Merhaba arkadaşlar,

Benimde bu sorunlara yakın bir problemim var. Aldığım Seagate 500 gb portable hdd'em bilgisayarım da gözükmüyor. Aletin ışığı yanıyor ve disk sürücülerinde görünüyor. Yorumlarınızı okudum ve denedim ama bir sonuca ulaşamadım. Anladığım kadarıyla label yüzünden sorun. Bilgisayar Yönetimi - Disk yönetimine geldiğimde Disk 1 olarak görüyorum fakat başlatılmamış olarak yazıyor. Diski başlat dediğim zamanda hata veriyor ' Sürücü, istenen kesimi bulamıyor '. Bu yüzden de labeli değiştiremiyorum.

Bana yardım edebilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ederim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Boboski

Merhaba arkadaşlar,

Benimde bu sorunlara yakın bir problemim var. Aldığım Seagate 500 gb portable hdd'em bilgisayarım da gözükmüyor. Aletin ışığı yanıyor ve disk sürücülerinde görünüyor. Yorumlarınızı okudum ve denedim ama bir sonuca ulaşamadım. Anladığım kadarıyla label yüzünden sorun. Bilgisayar Yönetimi - Disk yönetimine geldiğimde Disk 1 olarak görüyorum fakat başlatılmamış olarak yazıyor. Diski başlat dediğim zamanda hata veriyor ' Sürücü, istenen kesimi bulamıyor '. Bu yüzden de labeli değiştiremiyorum.

Ayrılmamış alana sağ tık yapıp bölüm oluştur diyin ve ileri ileri diyerek işlemi (biçimlendirmeyi) tamamlayınız.

• merhaba arkadaşlar benimde 500 gb usb hdd diskim var.Hardiski yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum.herhangi bir yere düşme çarpma olayı olmadı.Disk ilk açldıgında çalışıyor usb algılıyor ve 20-30 sn sonra disk çalışmayı durduruyor.Kutusundan çıkartıp hatta kartını da alkolle bi güzel temizledim ve direk sata girişlerden pc ye bagladım ve yine aynı sorun devam ediyorum.Bios açılış ekrarnında my book diye görüyor ama altta hdd eror gibi bir yazı çıkıyor.Diskten vazgeçtim ama içindeki verileri kurtarmam gerekiyor.Bu konuda ne yapabilirim.???
  • quote:

Orijinalden alıntı: adamgibiadam

merhaba arkadaşlar benimde 500 gb usb hdd diskim var.Hardiski yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum.herhangi bir yere düşme çarpma olayı olmadı.Disk ilk açldıgında çalışıyor usb algılıyor ve 20-30 sn sonra disk çalışmayı durduruyor.Kutusundan çıkartıp hatta kartını da alkolle bi güzel temizledim ve direk sata girişlerden pc ye bagladım ve yine aynı sorun devam ediyorum.Bios açılış ekrarnında my book diye görüyor ama altta hdd eror gibi bir yazı çıkıyor.Diskten vazgeçtim ama içindeki verileri kurtarmam gerekiyor.Bu konuda ne yapabilirim.???

Veri kurtarma programları diyeceğim ancak hddnizdeki sorun donanımsal gibi duruyor. Bilgisayar tanısa sorun yok ancak anladığım kadarıyla hdd tanındıktan sonra geri gidiyor. Yine de bi veri kurtarma programlarını deneyin derim.

• Evet Hdd 20-40 saniye çalışıp duruyor.:(
  • quote:

Evet Hdd 20-40 saniye çalışıp duruyor.:(

Şu aşamada yapacak birşey yok gibi duruyor..
  • Bende iomega'nin hd'si mevcut, yillardir biriktirdigim el emegi goz nuru resimler videolar maalesef su an Zero KB olarak gozukuyor,
    lakin hd'nin tam olarak yarisini okuyor ( bu okumayi xp'de basaramadi, fakat sadece simdi isyerinde kullandigim mac os x ve benim evdeki usb'li lcd becerebiliyor ),
    evet yarisi var yarisi yok iste ama beni esas ilgilendiren resimlerin ve vidolarin oldugu klasor onlarin icini bosaltmislar gibi 0KB,
    birde xp'ye takilinca bana format at diyor, fakat bicimlendirme basarisiz oluyor?
    birde bir not gecen hafta of durumdayken elimden kayip parkeye dusurmustum kafa ustu.
    mac'te kurtarabildiklerim sinirli sayida jpeg ve bir kac avi oldu (disk drill programiyla) acaba bu durumda ne yapmam gerekiyor,
    oglumun ve tum ailemin resimleri benim icin cok onemli.... please.
  • yaklaşık 2 ay önce bilgisayarıma birşey oldu. arkada 4 önde 3 toplam 7 tane usb girişim vardı. arkadaki 4 ü çalışmaz oldu. HHITACHI marka 500 gb 2,5 inçlik hd arkadaki girişlerde takılıydı. girişler bozulunca bilgisayar hddyi görmemeye başladı. öndeki usb girişleri çalışıyor. hdd yi takınca ışığı yanıyor ama bilgisayar görmüyor. kabloda sorun yok. garantiyede götürdüm adamın bilgisayarında çalıştı. bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. içinde 450 gb verim var. biçimlendirmeden halletmek istiyorum. şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeNaR_ -- 19 Mayıs 2012; 18:47:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KontPlus

Bende iomega'nin hd'si mevcut, yillardir biriktirdigim el emegi goz nuru resimler videolar maalesef su an Zero KB olarak gozukuyor,
    lakin hd'nin tam olarak yarisini okuyor ( bu okumayi xp'de basaramadi, fakat sadece simdi isyerinde kullandigim mac os x ve benim evdeki usb'li lcd becerebiliyor ),
    evet yarisi var yarisi yok iste ama beni esas ilgilendiren resimlerin ve vidolarin oldugu klasor onlarin icini bosaltmislar gibi 0KB,
    birde xp'ye takilinca bana format at diyor, fakat bicimlendirme basarisiz oluyor?
    birde bir not gecen hafta of durumdayken elimden kayip parkeye dusurmustum kafa ustu.
    mac'te kurtarabildiklerim sinirli sayida jpeg ve bir kac avi oldu (disk drill programiyla) acaba bu durumda ne yapmam gerekiyor,
    oglumun ve tum ailemin resimleri benim icin cok onemli.... please.

Diğer veri kurtarma programlarını deneyin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MeNaR_

yaklaşık 2 ay önce bilgisayarıma birşey oldu. arkada 4 önde 3 toplam 7 tane usb girişim vardı. arkadaki 4 ü çalışmaz oldu. HHITACHI marka 500 gb 2,5 inçlik hd arkadaki girişlerde takılıydı. girişler bozulunca bilgisayar hddyi görmemeye başladı. öndeki usb girişleri çalışıyor. hdd yi takınca ışığı yanıyor ama bilgisayar görmüyor. kabloda sorun yok. garantiyede götürdüm adamın bilgisayarında çalıştı. bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. içinde 450 gb verim var. biçimlendirmeden halletmek istiyorum. şimdiden teşekkürler.

Biosu resetlemeyi deneyiniz.
  • bios pilini çıkarıp taktım ama bilgisayar açılmadı. şöyle bir uyarı geliyor
    floppy disk(s) fail(40)
    CMOS ckecksum error-defaults loaded
    bu yazıların üstünde bilgisayarın özellikleri yazıyor. birde
    IDE channel 0 master: none
    IDE channe 0 slave : none
    birde
    press f8 to enable system configuration
    press f9 to select booting device after post
    press f1 to countinue, del to enter setup

bilgisayarda windows 7 64 bit yüklü

Acil Yardım Lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Bilgi için teşekkürler. Yazdım bir yere...

herşey için teşekkürler hocam, konunun açılma tarihi 5 sene önce ama hala aynı sorun var, 500gb h.disk almıştım harici 3.5 kutuya takınca görmedi bilgisayarcıya götürdüm oda baktı bu bozuk dedi garantiye gitti garantiden yenisi geldi baktım gene aynı sorun var harici kutuda görmüyor h.diski tam senin anlattığın gibi acaba jumper danmı felan oluyo derken araştırınca senin yazıyı buldum aynen senin tarifini yaptım artık h. diski görüyor ve çalışıyor, ben önceki hdiskide boşuna garantiye göndermişim o da çalışıyomuş ben çalıştıramamışım. bilgi için teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Boboski

Merhaba arkadaşlar,

Ayrılmamış alana sağ tık yapıp bölüm oluştur diyin ve ileri ileri diyerek işlemi (biçimlendirmeyi) tamamlayınız.

dostum aynı sorun bende de var hdd 500 gb resimdekinni aynısı gözüküyor önceki sayfada da başka bi arkadaşın diski yine aynen gözüküyordu, ilginc 2048,00 GB neden acaba? ama dostum o diske hic bir şey yapılamıyor bicimlendir yada yeni bölüm diyorsun ama arkadaş resimde sağ tıklamış ne o dediklerin var nede olanlara tıklanabiliyor başka bi cözümü varmı HDD'ler cöpmü yoksa ??

• quote:

Orijinalden alıntı: rakı buzu
    dostum aynı sorun bende de var hdd 500 gb resimdekinni aynısı gözüküyor önceki sayfada da başka bi arkadaşın diski yine aynen gözüküyordu, ilginc 2048,00 GB neden acaba? ama dostum o diske hic bir şey yapılamıyor bicimlendir yada yeni bölüm diyorsun ama arkadaş resimde sağ tıklamış ne o dediklerin var nede olanlara tıklanabiliyor başka bi cözümü varmı HDD'ler cöpmü yoksa ??

İşletim sisteminiz nedir?
    Başka bir bilgisayarda denilenleri uygulama imkanınız oldu mu?

Eğer bunlara rağmen sonuç olumsuz ise evet o hddler çöp. Tabi garantisi varsa garantiye gönderilmeli. Garantisi bitmiş ise, harici hddnizin kutusunu açarak içinden diski çıkarıp direk bilgisayara takmayı deneyiniz. Zira sorun disk kutusunda ise hdd niz çalışacaktır. Sorun hdd ise bilgisayar görmeyecektir.

• quote:

quote:

Evet Hdd 20-40 saniye çalışıp duruyor.:(

Şu aşamada yapacak birşey yok gibi duruyor..

hddsinin ışığı yanan ses yada benzeri takırtı alıp çalıştıramayanlar denesin bakalım işe yaradığı oluyormuş kafa normalde olması gereken sınırların dışındaysa şoklamaya yapılarak verileri kurtaracak kadar bir süreç elde etmek için bu kesin çözüm değil bildiğim kadar.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.