Şimdi Ara

Harici Harddiski görmüyor.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
2
Favori
144.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ilk önce yukarıda bi arkadaşın dediği gibi sabah a kdr beklicem sonra takcam belki görür.
    seagete 500 gb harddisk bilgisayara takıyorum ışığı yanıp sönüo girmek istediğimde biçimlendirilsin diyor verileri nasıl kurtarabilirim veya biçimlendir desem içi boşalıp disk düzelirmiki
  • arkadaşlar malesef benim 1 tb lık WD elements da artık pc yi görmüyor. dün normal filim dizi izledim kapadım, sabah hiç bir şey yok ne ses ne seda, arkasındaki mavi ışığıu vardı o da yanmıyor. acaba diyorum ki adaptörde bir sorun olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-058B8D3E6 -- 19 Kasım 2009; 2:14:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanto

arkadaşlar malesef benim 1 tb lık WD essential da artık pc yi görmüyor. dün normal filim dizi izledim kapadım, sabah hiç bir şey yok ne ses ne seda, arkasındaki mavi ışığıu vardı o da yanmıyor. acaba diyorum ki adaptörde bir sorun olabilir mi?

Prizde sorun olabilir, adaptörde sorun olabilir. Bi deneme yapsanız iyi olur..
  • pirizde monitör kasa ve ses takılı onlarda sorun yok yani fiş olamaz, adaptör sorunu olabilir mi?, elimde yedek adaptör yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanto

pirizde monitör kasa ve ses takılı onlarda sorun yok yani fiş olamaz, adaptör sorunu olabilir mi?, elimde yedek adaptör yok

Olabilir.. Denemeden de birşey diyemeyiz..
  • Merhaba arkadaşlar,

benimde WD 320 GB HDD war 2.5"...

Bugün babam HDD nin üzerine bastı ve ondan sonra naptıysam ne denediysem çalışmadı...

Olay şöyle gerçekleşiyor.

HDD yi takıyorum, ciuuuv ciuvvv ciuvvv sesleri geliyor. Daha sonra sesler duruyor. Bilgisayar hdd yi görüyor. Yeni donanım tanındı diyor yeni bilgisayarda. Kullanıma hazır diyor... Fakat, hdd yi göremiyorum bilgisayarda. Yani Bilgisayarıma girdiğimde iconu görünmüyor. Dolayısıyla içine de giremiyorum. HDD nin ışığı yanıyor...

Daha sonra sağ altta donanım kaldırma iconuna tıkladığımda donanımı kaldırabilyorum, tekrar takıyorum yine aynı şey...

Ne yapmalıyım arkadaşlar, nasıl bir çözümü olabilir...
  • Selam arkadaslar benzer sorunuda ben yasiyorum. Yaklasik 2 sene önce almis oldugum Harici Hdd sorunsuz calisirken simdi Bilgisayar harici hdd yi görmüyor.Baska bilgisayarlarda da denedim ama malesef sonuc alamadim. Ayni problemi daha öncede yasamistim ve aldigim yere götürdügümde nasil yapti bilmiyorum ama format atti ve sorun giderildi. icindekiler Güvenlik kamera kayitlari ama silinsede olur. cihaz samsung HD501LJ 500 Gb harici sata. Nasil formatlayacagim hakkinda bi fikriniz varsa ve benle bunu paylasirsaniz sevinirim. forumda yazilan diger cözüm önerilerini denedim ama ya yapamadim yada olmadi. isletim sistemim Vista. Yardimlariniz icin simdiden tesekkür ediyorum
  • Merhaba arkadaşlar
    Benzer bir sorunu ben de yaşıyorum. 1 hafta önce önce samsung story 1.5 tb aldım. Tüm bilgilerimi ve arşivimi sorunsuzca yükledim ve kullandım. Donanımı güvenle kaldırı kullanarak kaldırıyordum ancak bu akşam durdurulamıyor uyarısı gelince beklemeden kapattım. Şu anda bilgisayarım görmüyor, herşey normal aslında aygıt düzenli çalışıyor ancak aynen bir arkadaşın dediği gibi diski tıkladığımda bilgisayar donuyor ve açmıyor. Disk biçimlendirme uyarısı veriyor. Yönet te görebiliyorum. (F:) Bölüm Temel Sağlam yazıyor ancak C ve D de NTFS varken onda yok. Labelini değiştirdim fakat değişen bir şey olmadı. Açıkçası çok da anlamadığım için biraz yardıma ihtiyacım var. Sorun NTFS midir ya da NTFS nedir? :) şimdiden teşekkürler
  • Merhaba arkadaşlar ben windows server 2003 kullanıyorum xp yüklü iken harici harddiskimi sorunsuzca çalıştırıyordum ancak 2003 de çalışmadı.sorunu bir şekilde hallettim sizinle paylaşmak istedim sanırım xp de aynı çözüm yolu olacaktır.Bilgisayarım-yönet-disk yönetiminden harici harddiski görüyorsa sorun yok.Muhtemelen sürücü harfi ve dosya sistemi görünmüyordur.Sabit diskin bölümlerinde ise harf görünüyordur.(yerel disk c-d-e...) burdan sürücü harfi ata dedim oldu.Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara faydalı olabileceğini düşündüm paylaşmak istedim.Dosya sistemi fat 32 olarak görüyor.Bu xp de aynıydı.ama bir sorum olacak arkadaşlar bilgisayarım bu meredi harici olarak görmüyor yerel disk olarak görüyor.Herneyse.. umarım gereksiz bir mesaj olmamıştır.Herkese iyi akşamlar.
  • Slm Arkadaslar,
    Bende Toshiba 500 Gb USB 2.0 tasinabilir hard disk var. yalniz laptopa taktigim zaman bir kez isigi yaniyor ondan sonra da hic gormuyor, disk yonetimine baktim, ordada gormuyor. ayriyetten pc ye taktikten 15-20 dk kadar sonra harddiskin girisinde hissedilir derece isinma var.
    bir sorum daha olucak, bu tasinabilir harddisk lerde yanma gibi bir durum varmi ?
    lutfen arkadaslar yardimlariniz bekliyorum, simdiden cok cok tesekkur ederim...
  • 500gb lık wd yi tanıttım ama 465gb görüyor bölümlemedim ve ntfs olarak gösterdim. sonuçta harici olarak usb den bağlı olduğu halde kaybolan 35gb ı nasıl gösterebilirim. bunun bilinen bir yolu varmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avril270

Slm Arkadaslar,
    Bende Toshiba 500 Gb USB 2.0 tasinabilir hard disk var. yalniz laptopa taktigim zaman bir kez isigi yaniyor ondan sonra da hic gormuyor, disk yonetimine baktim, ordada gormuyor. ayriyetten pc ye taktikten 15-20 dk kadar sonra harddiskin girisinde hissedilir derece isinma var.
    bir sorum daha olucak, bu tasinabilir harddisk lerde yanma gibi bir durum varmi ?
    lutfen arkadaslar yardimlariniz bekliyorum, simdiden cok cok tesekkur ederim...

Evet devrelerde yanma gibi bir durum olabilir. O nedenle içindeki bilgiler önemli ise diski disk kutusndan çıkarıp direk bilgisayara bağlamayı deneyiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: mydonnoz

500gb lık wd yi tanıttım ama 465gb görüyor bölümlemedim ve ntfs olarak gösterdim. sonuçta harici olarak usb den bağlı olduğu halde kaybolan 35gb ı nasıl gösterebilirim. bunun bilinen bir yolu varmı.

Size konuyla ilgili açıklama.. (500 gb ın 465gb görünmesi ile ilgili)

Şimdi şöyle bişey var.. Sizin flash belleğiniz 16gb. Ancak kapasitesi de gerçekten 16gb değildir. Bu belleğe en fazla 14gb lık bir veri atabilirsiniz.

Olmaz böyle şey, benim belleğin 16gb lık kapasitesi vardı diyorsanız şöyle bi açıklma yapalım:
    Sabit disk üreticileri cihazların kapasitesini tamamen fiziksel değerleri kullanarak hesaplıyorlar. Buna göre, bir Gigabyte 1.000.000.000 Byte yani kısaca 1.0003 Byte’a denk geliyor. Ancak Microsoft gibi bir yazılım üreticisi için bir Gigabyte 1.073.741.824 Byte yani kısaca 1.0243 Byte anlamına gelir.
    Yani, bir sabit diskin veya DVD medyanın aslında ne kadar saklama kapasitesine sahip olduğunu tespit etmek için kapasiteyi gösteren Gigabyte değerini, 1.0003 : 1.0243 = 0,9313 olduğu için yaklaşık olarak 0,93 ile çarpmalısınız. Şimdi sizin flash belleğiniz 16gb. 16 GB’lık kapasiteyi 0,93 ile çarpacak olursak Windows’un disk yöneticisinin gösterdiği kapasite değerini elde etmiş oluruz.
    16gb*0,93=14.88 gb olrak çıkar ki bu da disk yöneticisinin gösterdiği değerdir..
    Bu her zaman böyledir. 200GB lık bir disk hiç bi zaman 200gb olrak gözükmez. Diğer hesaplamalar içinde fotoya göz atınız:

• açıklaman için teşekkür ederim. yapacak birşey yok.
  • merhaba arkadaşlar

ben de yaklaşık 1.5 yıl önce wd marka 500 GB harici bellek almıştım. son iki haftadır bilgisayarıma taktığımda sağ alt köşeye yeşil ok ikonu geliyor ve orada usb yığın depolama aygıtı olarak görünüyor. bilgisayarıma hiçbir sürücü olarak gelmiyor. başka bilgisayarlarda da denedim olmadı. aynı aleti olan arkadaşımın usb kablosunu denedim farketmedi. SP ile alakalı olduğunu söyleyenler olmuş bazı forumlarda ama bilmiyorum benimki SP3. bellek disk yönetiminde görünmüyor. dejaay ın dediği gibi chkdsk/f komutunu denedim o da bir sonuç vermedi. aygıt yöneticinde disk sürücülerinin altında WD 5000AAK External USB Device olarak görünüyor. belki bir işe yarar umuduyla oradan güncellemeyi denedim ama yine bir sonuç alamadım. geçen gün servise götürdüm. usb girişinde sorun olabilir onu değiştiririz veri kaybetmezsiniz dediler ama başka hata varsa yenisini verirlermiş. güvenemedim aldım cihazımı döndüm evime. geçen yıl da adaptörümde sorun olduğunda yenisini vermişlerdi.30 GB veri kaybetmiştim. wd nin türkiyede kendi servisi olmadığı için kurtarma da yapmıyorlar. 350 GB lık verim var içindeki hepsi önemli olmasa bile 3 yıllık okul projelerim, fotoğraflarım vs var ve hiçbirini kaybetmek istemiyorum. bu konu tartışılalı baya bi zaman geçmiş. bir bildiği olan, bir sonuca ulaşan, bir de şunu dene diyen varsa ve yardım elini uzatırsa çok memnun olurum.

emine

• söylenenlerin hepsini yaptım olmadı Aygıt yöneticisinden harfi değiştirdim olmadı. ürünü sıfır aldım eve geldim taktım ama nafile . laptop win7 64 bit işletim sistemi var . yardım ederseniz sevinirim
  • ŞU LABEL DEĞİŞTİRME İŞLEMİNİ NASIL YAPIYOZ BİLENLER AYRINTILI ANLATSA
  • arkadaslar acıl yardım edın lutfen
    harici hdd mi ntfs olarak biçimlendirmek istiyorum ama windows bimlendirmeyi bitiremedi diye uyarı verıyor. İşin ilginç yanı exFAT olarak biçimlendirme yaptıgımda sorunsuz bir sekilde biçimleniyor. Dosya yuklemeyı denedım ve yukleyıp sılebılıyorumda daha sonra forumda low level format dıye bır program onermıslerdı onu denedım formatladım format error occured at offset hatsı verdi ve sonucta daha kotu oldu bu sefer bılgısayarda bıle gozukmuyor. acıl yardımlarınızı beklıyorum
    not: hard disk kablosunda sorun yok, bılgısayar goruyor, donanımı guvenle cıkart dedıgımde cıkartma ıslemını sorunsuz yapıyorhard dısın ısıgı ve motoru calısıyor
  • selam arkadaşlar bende de aynı sorun var. 160 gb lık usb den çalışan bir harddiskim var. bilgisayara bağladığımda yeşil ışığı yanıyor yeni donanım bulundu diyor fakat bilgisayarımda görümiyorum. çok önemli verilerim var. format atmadan veya garantiye vermeden nasıl sorunu halledebilirim bilen varsa yardım etsin lütfen
  • 1 tb harici hard disk kullanıyorum.Fakat blueray,iso 4gb den büyük dosyaları yollıyamıyordum.Bunun nedeninin fat 32 dosya sisteminden kaynaklandığını görünce hemen konuları araştırdım.Ve herkes ntfs'ye dönüştürmeyi önermiş.Ve bu hdd'nin içinde gerçekten önemli şeyler var.Hatta tüm belgeler vs çok zor topladığım bazı kitaplar aklınıza gelecek herhangi kişisel önemli evraklar neyse.
    Format atıp sıfırlamayı göze alamadığım için diğer yol ile dönüştürdüm.Fakat komut sayfasının sonunda "hata kontrolü gerekiyor" gibi bi uyarı aldım sanırsam.Çünkü bitince hemen kapayıp kontrol etmek istedim.Biraz sabırsızımdır.Fakat şimdi diski çok zor görüyor.Görse giremiyorum.Çok vakit alıyor.(not responding) fısıltıları kulağıma geliyor.
    Ve sürüm güncelleme vs herşeyi denedim çözüme ulaşamadım.Windows 7 kullanıcısıyım.
    Çok diski zorladığımda biçimlendir seçeneği geliyor.Fakat ben formatlamak istemiyorum.
    Tekrar dönüştürmek istediğimde gördüğünüz gibi zaten ntfs dosya sistemi diyor.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonisphere89 -- 19 Ekim 2010; 12:40:57 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.