Şimdi Ara

Harici hard disk açılmıyor, lütfen yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, seagate marka harddiskim sadece dıt dıt şeklinde ötüyor ve açılmıyor. İçindeki diskler de dönmüyor. Orjinal olan farklı kablo ile de denedim yine aynı. Aygıtlar bölümünde görünüyor ama bilgisayarıma giriyorum orada görünmüyor. Bir yere çarpmadım, elimden düşürmedim. Acaba nedeni ne olabilir?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• %90 ihtimalle fiziksel problem var. yüksek ihtimalle okuyucu kafa sıkışması gibi.

Nadiren elektronik karttan kaynaklı bir problem de olabiliyor.

Varsa başka bir bilgisayarda kontrol edin önce

• Birden fazla sebebi var. Voltajdan bile etkilenebiliyor. İki yıl önce bir tane wd sıfır harici diski otg ile telefonda kullanmayı denedim. Diski biçimlendirdim ve sizin yaşadığınız sorunun aynısını yaşadım. Seagate'i çok rahat otg ile telefondan kullanabiliyordum. Elimde üç tane daha harici disk vardı. İlk defa wd almıştım. Ne yaptıysam işe yaramadı. Garantiye gönderdim, yenisi ile değiştirildiler. Eğer sizin disk kafa vurmaya başlamışsa, verilerinizi uygun bir programla kurtarmayı deneyin. Kurtarabilirseniz, o diski emekli edin. Ben bu yüzden elimdekiler dolunca mekanik disk kullanmayı tamamen bırakacağım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.