Şimdi Ara

Harddiskten dosya aktarma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
9.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merabalar öncelikle benim eski bir netbookum vardı lg x200 ekran kartının yandığını soyledıler harddiskteki dosyaları alabileceğim söylendi . şu an yeni bi bilgisayar aldım birde masaüstüm var . elimde bir laptop birde masaüstü var ama bu yanan bilgisayardaki dosyaları yenı aldığım laptopa aktarmam gerekiyor çok acil yardımcı olabilecek varmı ?

hardiski masaüstüne bağlayıp oradanda laptopa alabilirim gibi aklıma bi fikir geldi ama açıkçası kurcalamak ıstemedım yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar

• netbook içindeki HDD 2.5" dir. O HDD ye uygun bir USB HDD kutusu alıp ona takarsanız içindeki verilere ulaşabilirsiniz.
    Diğer bir yöntem de mevcut notebook üzerindeki HDD yi çıkarıp uygun ise netbook üzerindeki HDD yi buna takıp sistem açmasa dahi hiren's boot cd cd ye yazılmış olarak veya cd sürücüsü yoksa da usb belleğe yazıp onunla sistemi açıp mini xp yazılımı ile başlatırsanız içindeki verilere ulaşıp oradan istediğiniz ortama aktarabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeYYaH-1

netbook içindeki HDD 2.5" dir. O HDD ye uygun bir USB HDD kutusu alıp ona takarsanız içindeki verilere ulaşabilirsiniz.
    Diğer bir yöntem de mevcut notebook üzerindeki HDD yi çıkarıp uygun ise netbook üzerindeki HDD yi buna takıp sistem açmasa dahi hiren's boot cd cd ye yazılmış olarak veya cd sürücüsü yoksa da usb belleğe yazıp onunla sistemi açıp mini xp yazılımı ile başlatırsanız içindeki verilere ulaşıp oradan istediğiniz ortama aktarabilirsiniz.

teşekkür ederim bir sorum daha olucak normal sata hdd yi uygun bir kutu aldıktan sonra taşınabilir hdd olarakta kullanabiliyormuyuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi massecre2 -- 18 Mart 2013; 14:45:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Innvisible

Bu kabloyu da deneyebilirsin:)

http://www.baranbilgisayar.com.tr/asp/show_stock.asp?product=USBtoIDE4RA20

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: massecre2

quote:

netbook içindeki HDD 2.5" dir. O HDD ye uygun bir USB HDD kutusu alıp ona takarsanız içindeki verilere ulaşabilirsiniz.

teşekkür ederim bir sorum daha olucak normal sata hdd yi uygun bir kutu aldıktan sonra taşınabilir hdd olarakta kullanabiliyormuyuz

Evet tabiki.

• quote:

quote:

quote:

Evet tabiki.

hocam kusura bakmayın çok soru sordum fakat şimdi harddiske win7 kurulu ve en başta dediğim gibi dosyalar var almam gereken harddisk ayrılmış durumda c ve d olarak. win7 yi silip içindeki dosyalarıda silip c ve d yi birleştirincemi usb ile pcye taktığım zaman tamamen kullanıma açık olacak yoksa dosyalar üzerinde duruyorkende harddisk olarak kullanabiliyormuyuz son sorum gerçekten kusura bakmayın sata sata 2 vs diye ayırt ediyorlar pek anlamıyorum lg x200 harddisk diye girdim ama bulamadım şimdi buna uygun kabloyu nereden bulabiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi massecre2 -- 19 Mart 2013; 17:40:54 >

• .
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Evet tabiki.

hocam kusura bakmayın çok soru sordum fakat şimdi harddiske win7 kurulu ve en başta dediğim gibi dosyalar var almam gereken harddisk ayrılmış durumda c ve d olarak. win7 yi silip içindeki dosyalarıda silip c ve d yi birleştirincemi usb ile pcye taktığım zaman tamamen kullanıma açık olacak yoksa dosyalar üzerinde duruyorkende harddisk olarak kullanabiliyormuyuz son sorum gerçekten kusura bakmayın sata sata 2 vs diye ayırt ediyorlar pek anlamıyorum lg x200 harddisk diye girdim ama bulamadım şimdi buna uygun kabloyu nereden bulabiliriz

HDD yi sökün ve yanınıza alıp bilgisayar malzemeleri satan bir yere gidin. Uygun bir USB HDD kutusu istediğinizi söyleyin onlar size yardımcı olurlar.
    HDD yi taktığınızda artık o bir USB taşınabilir HDD olmuştur. İçindeki verileri görebilir, değiştirebilir, silebilir, biçimlendirebilirsiniz.
    Önce ilgili klasördeki size gerekli olan verileri alın mevcut sisteminize yedekleyin sonra o HDD yi biçimlendirin ve güle güle kullanın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.