Şimdi Ara

hard diske low level format atma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar sürekli mavi ekran veren bir netbookum var. harddiski sürekli bozuk diye uyarı veriyor. low level format atmak istiyorum. bunun hard diskini diğer leptopuma nasıl bağlayabilirim. işletim sistemi var diye low level format atamıyorum. başka bilgisayara nasıl bağlarım. low level format atmak için. usb ile bağlanılabiliyormu. nasıl bir kablo gerekiyor. bilen biri yardımcı olursa sevinirim. saygılar.

• Öncelikle laptop içerisindeki hdd'yi çıkarıp eğer var ise masaüstü pc'ye sata kablosu ile bağlayıp istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Low level format atmadan önce HDD Regenarator adlı program ile sorunları var ise düzeltin ve ondan sonra low level format atın, daha sağlıklı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cibril1

arkadaşlar sürekli mavi ekran veren bir netbookum var. harddiski sürekli bozuk diye uyarı veriyor. low level format atmak istiyorum. bunun hard diskini diğer leptopuma nasıl bağlayabilirim. işletim sistemi var diye low level format atamıyorum. başka bilgisayara nasıl bağlarım. low level format atmak için. usb ile bağlanılabiliyormu. nasıl bir kablo gerekiyor. bilen biri yardımcı olursa sevinirim. saygılar.

Maxblast 5 i iso olarak indir. Cdye yaz. Pcyi bununla başlat. Sonra tüm diskleri low level format yoluyla biçimlendir. Böylelikle harddiskteki veriler geri dödürülemez şekilde silinir. Maxblast 5 kullanımı forumda ara. Bi arkadaş sağolsun detaylıca anlatmış. Bakarak kolayca yaparsın. Fakat sendeki cihaz netbook. Muhtemelen cd yok? Maxblast 5 usb ile çalıştırılabilir mi bilmiyorum. Yarın evde denerim, olursa haber veririm inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 26 Temmuz 2015; 3:58:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

arkadaşlar sürekli mavi ekran veren bir netbookum var. harddiski sürekli bozuk diye uyarı veriyor. low level format atmak istiyorum. bunun hard diskini diğer leptopuma nasıl bağlayabilirim. işletim sistemi var diye low level format atamıyorum. başka bilgisayara nasıl bağlarım. low level format atmak için. usb ile bağlanılabiliyormu. nasıl bir kablo gerekiyor. bilen biri yardımcı olursa sevinirim. saygılar.

Maxblast 5 usbden boot olmuyor direk olarak ama hiren's boot cd usbden boot oluyor. ve onun içinde de SEAGATE DİSK WİZARD var. Bunun için Hiren's boot cd iso kalıbını indir. son sürümünü. onu universal usb installer programıyla flash belleğe yazdır. pcyi bu flash ile başlat. sonra resimlerde gördüğün gibi ilerle ve kalanını da verdiğim linke bakarak yap.

http://forum.donanimhaber.com/m_27998767/tm.htm

hİREN'S BOOT CD İLE SİSTEMİ AÇINCA 1. RESİMDEKİ GİBİ SİYAH EKRAN GELECEK. ORADAN İŞARETLİ OLANI SEÇ. GERİ KALANI VERDİĞİM LİNKTE ANLATILMIŞ.
     hard diske low level format atma hard diske low level format atma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 26 Temmuz 2015; 8:58:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

quote:

Maxblast 5 usbden boot olmuyor direk olarak ama hiren's boot cd usbden boot oluyor. ve onun içinde de SEAGATE DİSK WİZARD var. Bunun için Hiren's boot cd iso kalıbını indir. son sürümünü. onu universal usb installer programıyla flash belleğe yazdır. pcyi bu flash ile başlat. sonra resimlerde gördüğün gibi ilerle ve kalanını da verdiğim linke bakarak yap.

hİREN'S BOOT CD İLE SİSTEMİ AÇINCA 1. RESİMDEKİ GİBİ SİYAH EKRAN GELECEK. ORADAN İŞARETLİ OLANI SEÇ. GERİ KALANI VERDİĞİM LİNKTE ANLATILMIŞ.

adam gibi adam ne kadar uzman ya

• quote:

Orijinalden alıntı: player00

quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

quote:

adam gibi adam ne kadar uzman ya

Ooo sen ne diyon topram, ben varya bi kızayım ne FBI bırakırım ne mossad

• Cevaplar için sağolsun arkadaşlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.