Şimdi Ara

hard disk tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    -depolama için kullanılacak.

Ayrıca bir de bir sorum olacak;

sistemde şu anda 80 gb harddsik var işletim sisteminin kurulu olduğu bilgisayara format atmadan yeni alacağım hard diski eklemem mümkün mü yoksa format şart mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shroud61 -- 20 Kasım 2010; 14:53:38 >

• 80GB harddisk muhtemelen performans açısından da düşüktür. Size önerebiliceğim performanslı bir disk almanız. Western Digital Caviar Black 500GB alabilirsiniz yaklaşık 60USD+KDV ya da performansa gerek yok tamamen depolama amaçlı olmasını isterseniz Western Digital Caviar Green 1.5TB tabsiye ederim fiyat/kapasite olarak iyi bir model. yaklaşık 85USD+KDV'dir bütçenizi birazcık aşıyor ise yine green olarak 1 TB modellerde mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kardelen G. -- 20 Kasım 2010; 15:20:46 >
  • @Kardelen G.

Önerileriniz için teşekkürler.

Samsung spinpoint (HD103SJ) 3.5 inç 1 TB sata

nasıldır, 102 tl fiyatı var.
  • Samsungla yaşadığım sorunlardan dolayı (bahsettiğiniz model değil) adını bile ağzıma almıyorum . Söylediğiniz diskin performansı güzel fakat kendim kullanmadım. 500GB caviar black yerine alınabilir. Ama sadece depolamaysa caviar green'i tek geçerim
  • Siz 80 gb performans olarak düşüktür dedikten sonra bana da düşük gelmeye başladı psikolojik olarak

Şimdi hem sistemi kuracağım hem depo yapabileceğim bir hard disk almaya niyet ettim 500gb lık black hakkında baya iyi yorumlar var ama kapasite olarak 1 tb daha uygun geldi bana

Samsung da karar kıldım gibi.

• Samsung HD103SJ 1 TB aldım bu sabah. Gerçekten çok memnunum. Test resimlerim ürünün ana konusunda en son sayfada var. Hız ve ses kalitesi çok iyi. Vatan'dan 95 TL'ye aldım.
  • Günlük kullanımda caviar black erişim süresi nedeniyle daha yüksek performans vermekte. Bence bütçeyi 160tl ye çekin WDC-WD1001FALS alın hem 1TB hem daha yüksek performans. Yanlız şunu unutmayın harddiskin hızını belirleyen tek kriter lineer okuma yazma performansı değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kardelen G.

Günlük kullanımda caviar black erişim süresi nedeniyle daha yüksek performans vermekte. Bence bütçeyi 160tl ye çekin WDC-WD1001FALS alın hem 1TB hem daha yüksek performans. Yanlız şunu unutmayın harddiskin hızını belirleyen tek kriter lineer okuma yazma performansı değildir.

Ne yazık ki 160 tl ye çıkabilmem mümkün değil 110 verebileceğim maksimum miktar.Black aklımı çeliyor çünkü çok tavsiye ediliyor,benim harddiskler hakkında neredeyse hiç bilgim yok hele ki 80 gb lıktan sonra her hard disk uçuyor gibi gelecektir bana o yüzden kapasite olarak bakıyorum olaya.

Hala tavsiyelere açığım 500gb lık caviar black listemde 2. sırada

İncelemeye devam...

• SAMSUNG 1.5TB 32MB 5400Rpm SATA2 HARDDİSK 116 TL biraz daha ekleyip bunu alabilirsiniz sadece depo amaçlı kullanacaksanız tabii
  • Düşüncelerim değişti artık sadece depo olarak kullanmayacağım sistemde kuracağım için biraz daha para bulup 2x500gb caviar black yapacağım tavsiyeler için teşekkürler herkese
  • quote:

Orijinalden alıntı: shroud61

Düşüncelerim değişti artık sadece depo olarak kullanmayacağım sistemde kuracağım için biraz daha para bulup 2x500gb caviar black yapacağım tavsiyeler için teşekkürler herkese

güzel seçim.
  • raid 0 yaparsanız çok performans elde edersiniz
  • Ben raid0 diye okudum onu kafadan 2x500 le raid yapıcaksınız heralde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kardelen G.

Ben raid0 diye okudum onu kafadan 2x500 le raid yapıcaksınız heralde?

Evet raid0 yapacağım onu yazmayı unutmuşum mesajda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shroud61 -- 21 Kasım 2010; 18:06:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost recon advanced

SAMSUNG 1.5TB 32MB 5400Rpm SATA2 HARDDİSK 116 TL biraz daha ekleyip bunu alabilirsiniz sadece depo amaçlı kullanacaksanız tabii

samsung larda ses problemi var mı hocam ?
  • format atmadan yeni hard diski kullanamazsın... format atman gerekir..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.