Şimdi Ara

Hangi Yoğuşmalı Kombiyi Tercih Etmeliyim??? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
8
Favori
58.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vaillant kombiler için düşünceniz nedir? eca ve baymak dışında vaillantın hangi mıodeli tavsiyeniz olur? fiyatı biraz daha yüksek vaillantın.
  • merhaba yarın kombi alacağım evim dubleks 201 m2 alt kat 1 oda 1 mutfak 1 salon, üst kat 2 oda bi yatak odası tuvalat 1 banyo, dolaştığım firmalar arasında viesmann vitodens 050-w ve buderus gb012 (25 kw) peteklerin ölçüsü toplamda 7,5 m2. sormak istediği önemli olan 25kw yada 31 kw benzeri bişey olmasımı yoksa, 20000 kcal 25000 kcal dedikleri şeymi kafam karman çorman oldu yardım lütfen neye dikkat etmeliyim bu ikisinden hangisini almalıyım
  • Merhaba. Öncelikle verdiyiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Disntegration özellikle izlemekteyim. Lütfen ben de 1-2 soru sorayım. Yeni aldiğim ev 140 metre kare. Tamamını yerden ısıtma düşünüyorum. Baküde oturuyorum. Kombi açık balkonda olacak, fakat plastik dolapla kapatmak düşünüyorum. Tasarruflu ve sağlam hangi kombiyi önerirsiniz? Biassi kullandım, fena sayılmaz. İmmegras çok yaygın, ama burdan okuduğuma göre Baymak ve ECA tavsiye ediyorsunuz. Lütfen yardımcı olunuz. Teşekkürler.
  • Rasseul R kullanıcısına yanıt
    Azerbaycanda hangi markanin servisi yaygin ve evinize yakin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vaillant 296 malzeme kalitesi açısından iyidir
  • Bakude servis meselesi o kadar iyi degil. En fazla garanti zaten 1 ya da 2 sene verilir. Yogushmali olarak bir tek ECA confeo premix buldum. Bir de qaliba Ariston class premium var. Fiyatlari da ashaqi yukari 1100 euro. Az once Baymak distributoru ile konushtum. Yogushmali getirmiyoruz dedi, zaten size gerekmez, yogushmali en fazla %10-15 tasarruf ediyor dedi. Shayet 24-luk normal kombi takarsaniz en soguk aylarda en fazla 350 metre/kup yakar dedi. Su ve gaziniz normalsa 15 sene problem cikarmaz dedi. Alttan isitma peteklere gore daha ekonomikmish. Shimdi ayrintili bilginize ihtiyacim var. Turkiyeden ozel olarak her hangi modeli siparish etmeye gerek varmi, yoksa burda bulunan neyise tavsiye edersiniz? Belirttigim gibi piyasada cok fazla marka var, ama servis meselesi pek guvenceli degil. Hepsi 1 sene garanti verir. Sonraki masraflar cepten.
    baymak distribütörü yanlış bilgi veriyor, alttan ısıtmalı sistemlerde esas premix yoğuşmalı kombi gerekir
    alttan ısıtmalı kalorifer sistemlerinde premix yoğuşmalı kombi haricinde kombi bağlanmaz çünkü düşük kazan sıcaklığında ısınma gerekir
    eca confeo premix bulduysanız alın benim sürekli önerdiğim kombilerin başındadır,10yıldır piyasada kronik sorunu yok
    teknik özellikleri çok iyidir,eca confeo premix yanında hassasiyeti en az 0.5c dijital oda termostatı alıp evin ortasına monte ettirmenizi öneririm
  • Verdiyiniz bilgi icin cok teshekkur ederim. Bir de onceki yorumlariniza baktim. Bosch classic condense modelini cok iyi soylemishiniz. Bulursam hangisini tercih etmeliyim? Burda kombi evin dishinda olmasi zorunlu tutuluyor, balkonda olursa bir eski yani olurmu? San sorum: kollektor sistemi hemen kombinin altinda mi olmali yoksa evin merkezine dogru mu olmali? Sorularimla rahatsiz ettiysem kusura bakmayin. Bir daha cok teshekkur ederim.
     Hangi Yoğuşmalı Kombiyi Tercih Etmeliyim???

bosch fr 10 modülasyonlu oda termostatı bulursan yanında bosch classic condense öneririm,azerbaycanda bosch fr 10 bulunabiliyorsa ikisi bir arada olur
    çünkü bosch fr 10 bu kombi için olması gereken bir aksesuar,bosch fr 10 olmadan bosch classic condens önermem,kombinin gelişmiş e-BUS özelliği sayesinde,kombi oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde iyi çalışır bu da ancak bosch fr 10 ile olur
    kollektör olduğu yerde kalabilir,kombiden itibaren en kalın 32mm pprc borularla kollektöre kadar hat çektirebilirsin
    burada önemli olan kollektöre yapılacak bağlantının en kalın borularla olmasıdır, pprc boruda 32mm çap tercih edilmelidir
  • Yoğunlaşmalı kombi önerisi istiyorum 3 katlı ev için 140 mt2
  • Hocam merhaba. Bir daha rahatsız ediyorum, kusura bakmayın. Şimdi 130 meterkarelik alttan ısıtma için Eca confeo premix 24 kw(20600kcal/h) yeterli olurmu yoksa 30-luk mu almalıyım?
    İsitilacak net alan 130m2 ise 24kw yeterlidir

• Hocam merhaba. Tekrar rahatsiz ediyorum, kusura bakmayin. Tavsiyeniz uzere Eca confeo premix 24 yogushmali aldim. Bir de digital oda termostati demishsiniz. Arashirdim ayni fiyata 2 model var. Digitall ve modulasyonlu digital. Galiba ikisi de Eca yazsa da honeywellin. Farki nedir ve hangisini onerirsiniz? Onceden cok teshekkur ederim.

Hangi Yoğuşmalı Kombiyi Tercih Etmeliyim??? Hangi Yoğuşmalı Kombiyi Tercih Etmeliyim???

• https://m.youtube.com/watch?v=KoFEjEvXPxY

oda termostatını illaki eca almak zorunda değilsiniz, eca'dan eca lafo fb öneririm

http://www.eca.com.tr/tr/urun/detay/175/modulasyonlu-programlanabilir-

alternatif olarak siemens rev 24 öneririm iyi bir oda termostatıdır, ayrıca intherm mrl 300,danfoss tp 5001 gibi fiyat/performans seçenekler de var
  • Arkadaşlar

ev

ankarada

arakat

mantolamalı

doğu güney batı cepheli

sıfır binada

100 m2 net

yalnız şöyle bir sorun var

balkon oval olduğu için yaklaşık 5mt baca kullanılması gerekiyor

eca ile konuşmuşlar verim almaz demiş

hangi markada sorun yaşamayız

en ekonomik sorunsuz hangi markayla çözeriz

yoksa 5mtde hepsi sorun olur kombiyi balkonamı taşımamız lazım

buda baya masraf çıkarırı

proje vs baya para istiyorlar
  • Arkadaşlar yeni eve yoğuşmalı kombi taktırıcaz 130m2 dairemiz kollektör sistemi var.demirdöküm, eca, vailant hangisini önerirsiniz.Hangisi daha verimli ve hesaplidir.Teşekkürler.

• ozgurkys kullanıcısına yanıt
    Premix yoğuşmalı kombilerin verimleri bir birine yakındır aşağıdaki listede olanlar hesaplıdır.

Airfel Digifel Premix
    Baymak Falke Condense veya DUO TEC / Hangisini daha uygun fiyattan bulursanız
    Bosch Condens 2500W
    Demirdöküm Nitromix
    ECA Confeo Premix / Kombi evin içinde olacaksa sesi bir miktar rahatsız edebilir, bazı kullanıcılardan o yönde şikayetler geldi
    Termoteknik Logic
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Peki vailant kombi bu kombilerden neredeyse bin bin beşyüz tl daha pahalı.Bu fiyat farkı neden oluşuyor.Ben mütahite taktiracagim icin fiyat önemli değil açıkçası iyi olsun yeterki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurkys -- 18 Haziran 2015; 11:27:30 >
  • ozgurkys kullanıcısına yanıt
    İyi olsun ve fiyatı önemli değilse Buderus GB072 taktırın.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.