Şimdi Ara

Hangi Yoğuşmalı Kombiyi Tercih Etmeliyim??? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
8
Favori
58.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
    evinizdeki petek boyları merkezi sisteme göre hesaplanmış, merkezi sistemde kazan sıcaklığı yüksek olduğu için eviniz rahat ısınmıştır fakat bireysel sisteme geçerseniz kombiyi yüksek sıcaklıkta yakarak evinizi ısıtabilirsiniz
    bence merkezi sistemden vazgeçmeyin.
    bireysele geçerseniz petekleri muhakkak temizletin petek temizleyen firmalar var
    petekleri temizletmezseniz alacağınız kombiye yazık olur.
    bizde merkezi sistemden bireysele geçtik petekleri temizlettik peteklerden simsiyah
    mil çıktı.
    merkezi sitemde kazan sıcaklığı enfazla 60c ile 70c arası yanmıştır ısınmada bir sıkıntı yaşamamışınızdır
    bireysele geçtiğinizde kombiyi düşük sıcaklıkta yakmanız gerekecek çünkü tüketim fazla oluyor
    bireysele geçerseniz oda termostatı kullanmanız gerekir o biraz tasarruf yaptırır
    örneğin salonunuz 27 m2 birde tavanınız yüksek 2.90 m salonunuzu ısıtmak için bu petek boyuyla kombiyi 50c de yakmak gerekebilir salonda petek metrajı yetersiz.
    petek boyunuz toplam 9.1 + havlupan pratikte 24 kwlik kombi yeterli gelir
    bende petek uzunluğu 8.4 + havlupan son petekler tam ısınma yapmıyor bende 24 kw lik kombi var.
    salon bence 360 cm olmalı
    mutfak 120 cm olmalı
    oturma odası 140 cm olmalı
    çocuk odası 120cm olmalı
    yatak odası 180 cm yeterli
    antre 100 cm yeterli
    havlupan boyu 110cm eni 50 cm iyi gelir.
    birde oda termostatı almalısınız
    yukarda yazdığım petek metrajlarına göre 28kw lik yada 30 kwlik kombi almalısınız.

• Merkezi sistem ancak kömürle çalışıyor .bulunduğumuz ilçeye doğal gaz yeni geldi o yüzden bireysel yapicaz verdiğiniz bilgiler için teşekkürler hangi marka kombi onerirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oturma odası güzel ısınıyor salon,yatak odası ve çocuk odasında problem var petek boylarını artirsam 24kw yeterli gelirmi

• AZEM1 A kullanıcısına yanıt
    şuan çıkmam lazım yarın cevap yazıcam.
  • AZEM1 A kullanıcısına yanıt
    eviniz yalıtımlımı
    bende 8.4metre + havlupan 24 kwlik kombi son petekler tam ısınmıyor
    oyüzden 28kwlik alın, mühendisler petek metrajına göre kaç kwlik gerekli zaten
    söyleyecektir.
    tavsiye edeceğim kombiler modülasyon aralığı geniş kombiler yani düşük alev boyuyla çalışıp daha az gaz harcayan kombilerdir.

daikin D2CND028
    immergas victrix tera 32 ( bu 32 lik değil 28 kwliktir.)
    ariston genus one

kombi balkona kurulacaksa mutlaka balkon pvc ile kaplı olması gerek eğer balkon pvc kaplı olmazsa kombi çok tüketir.
    yukarda yazdığım kombilerde hangi servis yakın ve servisi varsa öyle tavsiye ederim.
    birde mutlaka modülasyonlu oda termostatı alın tüketimi düşürür
    oda termostatını kurarken en az ısınan odaya kurdurun böylelikle odalarda ısınma sorunu yaşanmaz.
    birde termostatik vanalar tüketimi düşürür bir petek ve havlupana termostatik vana
    taktırmayın bu çok riskli kombideki suyun sirküle etmesi gerekir oyüzden 1 petek ve havlupana termostatik vana takmayın,diğer peteklere takın.
    eğer hem oda termostatı hem termostatik vana takarım diyorsan
    oda termostatı takılacak yere termostatik vana takmayın çünkü çakışma yapar
    dediğim önemli 1 peteğe ve havlupana termostatik vana takmayın.

• Önerileriniz için teşekkür ederim malum ilk defa doğal gaz, kombi kullanicaz araştırmakta fayda var

• quote:

Orijinalden alıntı: AZEM1

Önerileriniz için teşekkür ederim malum ilk defa doğal gaz, kombi kullanicaz araştırmakta fayda var

Merkezi sistemden sonra bireysel ısıtma sizi zorlayacak.
    Hele ki kömürlüyse sistem. Bu yüzden petek metrajlarınızı iyi ayarlamanızı tavsiye ederim.

Kömürlüde ısınma çok çok daha iyi oluyor ama pisliği, is yapması felan dert.
    Benimde eski evim merkezi kömürlüydü.
    Daha sonra bireysel kombili bir ev aldım.
    Oranın sıcağını acayip aradım ilk başlarda.
    Ama sonra tabii gece sıcaktan rahat uyuyamadığımızı farkettik.
    Çünkü gündüz 25-26 gece 23-24 derecelerden aşağı inmiyordu.

Birde kalabalık bir binaydı 16 daire.
    Bi kömürcüyle anlaşılır oradan alınırdı toplu olarak. Ama birkaç aklı selim arkadaş kömürü başka yerden alır, birisi zamanında almaz kışın ortasında alır, kimisi hiç almaz yönetici uğraşır dururdu. Lanet olsun derdik. Üstelik doğalgazdan daha pahalıya gelirdi. Daire başı senelik 2,5 ton kömür alırdık. 2016'da sattım evi en son Polyak denilen kömürden aldık tonu 900 TL idi. Toplam 2250 TL veriyorduk. 7 ay felan yanıyordu aylık 320 TL'ye tekabul ediyordu. Bunun yanında sıcak su, ocak içinde aylık en az 20-25 TL doğalgaza veriyordum. Birde kazancı vardı onada maaş veriyorduk daire başı aylık 50 TL aidat toplanıyordu. Yani benim ısınmam aylık ocak dahil 390 TL'ye geiyordu. Evi satma sebeplerimden biri buydu.

Şimdi oda termostatım var, sıcak su ocak vs en fazla gelen 180 TL oluyor aylık. Rahata eriştim resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 23 Ocak 2018; 10:13:22 >

• Dediginiz gibi aynı problemler bizim binada da var.Biri diyor üşüyorum fazla yakın biri diyor çok sıcak az yakın En iyi herkes istediği gibi yaksin,Sizdekac metre petek var kaç kw lik kombi kullanıyonuz yeterli oluyormu marka olarak hangisi

• immergas dan şaşma zaten kombilerin genelde kullandigi parcalar %90 ayni. marka satiyorlar sadece.

• 2 hafta içinde 135 m2 evime gaz tesisatı çekicem 2 kombi arasın da kaldım 1. Viessmann Vitopend 50w 24kw tam yoğuşmalı 2. ariston marka wifi ve derece panelli kombi yeni çıkmış. ariston yeni olduğu için kararsız kaldım italyan malı sağlamlık bakımından nasıldır kullanan arkadaşlar varmıdır yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum. TEŞEKKÜRLER
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.