Şimdi Ara

Hangi Yoğuşmalı Kombiyi Tercih Etmeliyim??? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
8
Favori
58.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    doğalgaz esnafına kaldıysan yandın kendilerini geliştirmiyorlar gelişime açık değiller,
    esnafı dinleme sen, sensys ve dış hava sensörü bağlat benden söylemesi

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Üstadım benim evim 165 m2 güneye bakıyor.Acaba eca confeo premix in hangi modelini alayım.3 çeşidi var.35kw, 30kw,24 kw. yardımcı olrsan sevinirim.
  • prizma25 P kullanıcısına yanıt
    Evde ısıtılacak net alan kaç m2? Balkonlar...vs hariç
    toplam petek metrajı kaç metre?
    Binada yalıtım var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    peteklerin metrajı 7 mt kullanım alanı 160 m2 net yalıtım var ve 2.kat güneye bakıyor.odalarda petek var ama koridorda petek yok oraya taktırmayı düşünüyorum
    160m2 net alanda 7metre petek eksik, kışın ısınamazsınız şimdiden uyarayım
    yalıtımlı net 90-100m2 evlerde 7mt petek oluyor
    bence kombiden çok petek metrajını arttırın
    metraj muhtemelen 11metreyi geçer bu durumda 30kW eca confeo premix almanız lazım
    şu anda kullandığım kombi müteahhit kombisi dedikleri küçük kombilerden. ECA nın eski modeli.onunla bile ev rahat ısınıyor ancak 2 mt petek bulunan salonu kapattığımda ancak diğer odalara sıcaklık gidiyor. Onun için kombiyi değiştirmem lazım. Eca yoğuşmalı 30 luk ile 35 lik arasında ne fark var.Aristonu da öneriyorlar.Onun hangi çeşidi olabilir.Şimdiden teşekkürler
    7metre petek ile 160m2 net alan ısınıyorsa o zaman helal olsun,petek metrajı artmayacaksa 24kw ECA confeo premix yeter, fazla kapasite almana gerek yok minimum ısıl gücü daha yüksek olur bu kombide
    ariston genus premium evo da olur yanında sensys oda kumandası ve ariston dış hava sensörü de mutlaka olmalı bu kombide

kombi almadan önce ariston ve eca servislerini araştır,yaygınlık açısından eca bir adım öndedir
    Aristonunda mı 24 luğunu tavsiye edersin güneş enerjisi sistemi var.ne faydası olacak. çok teşekkür ederim vakit ayırdığın için
    evinde güneş enerjisi sistemleri yoksa hiçbir faydası olmayacak
    evinde 7metre petek ile ısınacaksan ileriye dönük 6-7metre petek ilavesi yapıp metrajı 12-13metreye çıkartmayacaksan 24kW yeter
  • Selamun Aleykum.
    Hayırlı günler, hayırlı cumalar.
    Rize'den yazıyorum.
    Bu gün bi ev için anlaştık. Nasipse parayı tamam edersek alacağız inşallah.
    Ev 157 m2 bürüt. 3+1. Odalar düzgün kare - dikdörtgen şeklinde. Ebeveyn banyolu. Ana banyo küçük biraz. Mutfak tezgah bölümü yarım daire şeklinde.
    Tesisat yapılmış. Ev girilmeye hazır. Ama ne döşenmiş ne edilmiş bilmiyorum. Petek boyutlarını filanda bilmiyorum.
    Doğu- Güneydoğu ve güney bakış açıları. Kuzey doğuyuda hafif görüyor.
    Ben bu eve kombi olarak yoğuşmalı mı yoğuşmasız mı takmalıyım?
    Ve ne önerirsiniz?
    Teşekkürler. Hayırlı günler.
  • ismailht İ kullanıcısına yanıt
    eviniz hayırlı olsun
    evde muhtemelen yalıtım vardır,premix yoğ kombi bütçe meselesidir,bütçeniz varsa almalısınız,fiyatlar 1600liradan başlar
    yalnız petek metrajına dikkat edin,petek boyutlandırmasını az yapmayın koridor/antre gibi yerlere genelde petek monte etmezler
    petek monte edin,petek markasında demirdöküm plus tercih edin,kombiye yakın peteklere ve mutfağa termostatik vanalar monte edin
    evin ortasına da kaliteli dijital oda termostatı
    kombi olarak ta forumda sürekli olarak önerdiğimiz markaları rize de araştırın hangisinin servisi var,varsa hangisi evinize yakın ve uzun süredir faaliyet gösteriyor
    unutmayın,doğru kombi tercihi kadar doğru servis te önemlidir
  • Evet Yalıtım var yeni bina malum.
    Petek filan takdıracak durumda değilim şimdilik. Maddiyatdan ötürü. Evi de kırdırmak istemiyorum şimdilik ama bunları not alıyorum.
    Bu promix kombi nerde var ben nette bulamadım.
    Burda da bi çok arkadaş Buderus dediler.
    premix marka değildir bir teknolojidir tam yoğuşmalı kombinin karşılığıdır
  • Hocam koridorda petek var. Antrede yok kapı girişinde yani. Fazla geniş bi alanda değil zaten.
    Bu kombiyi netten alsam olur mu?
    Sonra biri kurar. Sonra servisi arayıp garanti başlatırız.
    Sıkıntı olur mu?

Mesela bunu buldum
    http://urun.n11.com/kombi/buderus-gb072-24kw-P91074733?cid=604001&gclid=CP7r85jG4MoCFWgUwwodzg0EQg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailht -- 5 Şubat 2016; 17:46:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onzy

bugun birkaç kombi ustasıyla konuştum. daha önceki araştırmalarımla birlikte piyasadaki en iyi kombi buderus gb72. viessman vitodens 100 ve vaillant 296 serilerinede iyi diyorlar ama vitodens için artık artık teknolojisi eskidi, vaillant içinde yedek parçada ve serviste sıkıntı yaşarsın deniliyor. bu konuda önerileriniz nelerdir. bu kombiler kaliteli ama; gaz yakma oranları, kalite oranına göre diger kombilerle karşılaştırıldığında daha az mıdır acaba???

vailant gayet güzel....hemde serviste hiçsorun yok...sakarya bölgesi için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncm78

quote:

Orijinalden alıntı: onzy

bugun birkaç kombi ustasıyla konuştum. daha önceki araştırmalarımla birlikte piyasadaki en iyi kombi buderus gb72. viessman vitodens 100 ve vaillant 296 serilerinede iyi diyorlar ama vitodens için artık artık teknolojisi eskidi, vaillant içinde yedek parçada ve serviste sıkıntı yaşarsın deniliyor. bu konuda önerileriniz nelerdir. bu kombiler kaliteli ama; gaz yakma oranları, kalite oranına göre diger kombilerle karşılaştırıldığında daha az mıdır acaba???

vailant gayet güzel....hemde serviste hiçsorun yok...sakarya bölgesi için..

oda termostatı, yada kollektöre bağlı oda termostatı kullanıyorum...diğer komşulara nazaran evlerin büyüklükleri birbirine yakın....en az bana fatura geliyor...dubleks ev altkat 23.5 üst kat 22 derecede...286-3 yoğuşmalı vailant..155m2 alanı ısıtıyorum..

aldığım firmaya kaç yıl dayanır diye sordum..biz bu firmayı açalı 15 yıl oldu daha hiç bir müşteri ömrü bittipte kombisini değiştirmedi dedi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ncm78 -- 8 Şubat 2016; 12:09:07 >

• Hocam benim kombi mutfak içinde. Mutfakta balkon yok. Ve mutfak tezgahlarına da denk gelmemiş. Karşı tarafında cam kenarında. Sessiz bi kombi tercih etmeliymişim. ECA Confeo Premix 24KW 20.600 Kcal/h önerdiler. 2200 TL. Ne dersiniz?
    Bir şey gördüm bu gün. Havlupan hem banyoda hemde mutfakta var evin. Bi sakıncası olur mu?
    Teşekkürler...
  • hocam banada eca confeo premix i tavsiye ettiler.fakat tek olumsuz yani asiri sesli calismasiymis.(tabi asiri ses kavrami kisiden kisiye gore degisir)eger mutfakta ise bayagi rahatsiz edecegini soyluyorlar forumda.buzdolabi kadar sesi varmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailht

Hocam benim kombi mutfak içinde. Mutfakta balkon yok. Ve mutfak tezgahlarına da denk gelmemiş. Karşı tarafında cam kenarında. Sessiz bi kombi tercih etmeliymişim. ECA Confeo Premix 24KW 20.600 Kcal/h önerdiler. 2200 TL. Ne dersiniz?
    Bir şey gördüm bu gün. Havlupan hem banyoda hemde mutfakta var evin. Bi sakıncası olur mu?
    Teşekkürler...

eca , demirdöküm kombilerde iyi fakat benim arkadaşta var demirdöküm 8 yıllık devamlı arıza yeni kombi alacak ...vailant,vissman buderus gibi kombiler üst segment kombilerdir...kendi eviniz ise kalitelisini tercih edin derim..asus,toshıba bilgisayarla acer bilgisayar gibi düşünün.. 286-5-3 20000 kcal vailant ile 200m2 ısıtıyorum hemde dublex..
    eca confeo premix tam 9yıldır piyasada, 2006 yılında ingilterede sedbuk değerlendirme testlerine girmiş ve sedbuk a belgesi almıştır,zamanında tübitakın desteğiyle türk mühendislerinin geliştirdiği bir üründür
    fiyatına göre çok donanımlıdır büyük genleşme tankından tutunda çok güçlü sirkülasyon pompasına sahiptir çok geniş elektrik voltajında çalışabilir
    modülasyon aralığı %30
    genleşme tankı 10litredir (birçok kombide 7-8litre)
    pompası 110pW'dir (birçok kombide 75pW)
    160v 260v elektrik voltajında çalışabilir (birçok kombide 200v tan aşağı inemez)
    sıcak su gücü boost function özelliği sayesinde 24kW değil 26kW'tır
    kullanım suyunda eco/comfort özelliği vardır yani ön ısıtma
    sıcak su kullanımı 35c'ye kadar indirilebilir (yazın 3 ay çok işe yarar 40c de yıkanmak zorunda kalmazsın)
    modülasyonlu oda termostatı bağlayabiliyorsun
    dış hava sensörü bağlayabiliyorsun

kombinin hiç mi eksi özelliği yok:
    ebatları biraz büyük
    lcd ekranı küçük ve düğmeleri çevirmeli (bu özellik göreceli kimisi beğenir kimisi beğenmez)
    çok sessiz değil: ama forumda anlatıldığı gibi da sesli değildir

zaten ses takıntın varsa bütün kombilerden rahatsız olursun,dünyada daha ses çıkartmayan kombi icat edilmedi,kombinin olduğu oda da evde en sessiz ortamda kulağını kombiye 3-4metreden odaklarsan illaki çok az da olsa bir ses duyarsın özellikle pompa devir daim ederken ama odaklanman gerekir

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.