Şimdi Ara

Hangi tüplü araç?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aralık ayında gerçekleşecek kampanyalardan tüplü bir araç satın almayı düşünüyorum. Yıllık araç kullanımım 10000-13000km civarında. Otogaz fiyatı dizel ve benzinin neredeyse yarısından biraz fazla. O nedenle otogazlı bir araç satın alacağım. Önceliğim yakıt ekonomisi. Bütçe 70-85000TL.
    Şu anda bildiğim fabrika çıkışlı tüpe sahip tek araç Honda Cıvıc.

1- Başka fabrika çıkışlı tüplü araç var mıdır?
    2- Tüplü araç önerir misiniz?

• Toyota corolla
    Hyundai elentra
    Yeni megane sedan

O paraya dizel bile alınır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • COROLLA CİVİC
  • fabrika çıkışı honda varmış

• İsterse fabrika çıkışlı olsun. Yine de tüpe bulaşmayın derim. İnsanların başına gelmeyen iş kalmıyor bu tüp yüzünden, son haberlere baktığımızda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam valla ben de tüplü araç kullanıyorum ancak, son zamlardan sonra benzinli araç almak en mantıklısı oldu. Hiç bulaşmayın bence

• Hayatında LPG kullanmamış adamlar gelip burada yorum yapıyor. O kadar araba var trafikte LPG'li. Hepsi riskte, hepsi sorunlu size kalsa. Gidip en pahalı yerlerden alırsanız LPG'yi öyle olur. Daha bugün 2.09'dan aldım LPG'yi Ankara Milangazdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkayjan -- 4 Kasım 2016; 1:40:43 >
  • O kadar para tüplü arabaya verilmez.

• Hem o kadar para ver, hem de 2. sınıf muamelesi gör.

• genellikle toyota honda mitsubishi gibi japon markalar en az sorun çıkartan grup... Fabrika çıkışlı olsun diye şartlandırmayın kendinizi LPG firmaları da motora 2 yıl garanti veriyor zaten... Hondalar pahalı toyotalar nispeten daha uygun fiyatlı, Önce düzgün bir usta bulun montaj için montaj çok önemli LPG'de
  • Ben yıllık 10.000 - 13.000 KM yapsam.
    Net benzinliye binerim.
  • sarı arıza lambası kullanıcısına yanıt
    insanlari aracina gore siniflandirmak tam bir zihniyet kitligi. daha dun karsidan karsiya yaya gecidinden geciyorum. hani şu yolun uzerinde cizgileri olan! cayenne si olan zengin kodamanin teki araci uzerime suruyor. durdum onunde cizgiyi gormuyor musun diyorum. Allahin ayisi gec diye karsilik veriyor ozur dileyecegine.

ekleme: konu sahibi arkadas istedigini al. sen bu foruma bakarsan araba alamazsin. bunlar hem cevreci kesilirler volkswagen konusunda hem en temiz yakit lpg yi begenmezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skyrime2828 -- 4 Kasım 2016; 10:26:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ambassador26

insanlari aracina gore siniflandirmak tam bir zihniyet kitligi. daha dun karsidan karsiya yaya gecidinden geciyorum. hani şu yolun uzerinde cizgileri olan! cayenne si olan zengin kodamanin teki araci uzerime suruyor. durdum onunde cizgiyi gormuyor musun diyorum. Allahin ayisi gec diye karsilik veriyor ozur dileyecegine.

ekleme: konu sahibi arkadas istedigini al. sen bu foruma bakarsan araba alamazsin. bunlar hem cevreci kesilirler volkswagen konusunda hem en temiz yakit lpg yi begenmezler.

Bence de sınıflandırılmamalı fakat ben yapmıyorum bu sınıflandırma işlemini. Türkiye'de işler böyle.

Bu arada lpg nin çevreciliği de umrumda değil. Asıl çevrecilik aracı gerektiği yerde kullanabilmek.

• sıfır alıp ekonomi istiyorsaniz 2-3 yasında temiz ikinci el bakın. tup takılmamıs olsun. siz gidin en guzeli takın oyle ekonomi yapın. sıfır parası var + mtv si var.
  • Şuan Cerato en full dizel otomatik 77500lere alinabiliyor.

• Arkadaşlar öncelikle yanıtlar için teşekkür ederim...

Şunu anlamak istiyorum: Diyelim 100TL lik dizel ile 100km gittiniz. Dizel için verdiğim mesafeyi esas alarak 100TL lik otogaz ile ne kadar yol kat edersiniz? Aynı şekilde 100TL lik benzin ile ne kadar yol katedersiniz?

Benzin dizel yakıt fiyatları birbirine çok yaklaştı. Dizelin 3-5 yıl önceki fiyat cazibesi kalmadı. Otogaz hala çok uygun fiyatlarda bu ikisine göre.

Corolla ve Civic Japon arabaları hala cazip geliyor bana, eğer Aralık kampanyaları yapılırsa. Bu ikisinden fitaları aynı düzeyde olması halinde içeri en az asfalt gürültüsü alanı düşünebilirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.