Şimdi Ara

Hangi tip valiz/bavul daha iyi ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
22.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler merhaba gonul isterki samsonite in bir modelini alip gecelim ancak fiyatinin masallahi var.

2 haftaya yogun bir ulke degistirme olayina giricem yani ordan oraya. Bende saglam 4 tekerlekli ve 200 liraya kadar bir valiz almak istiyorum ancak hangi tip valiz daha iyidir? Hani bildigimiz kumastan yapilmis olan mi yoksa fiber malzemeden yapilmis plastik kutu gibi olanlarmi ? Hangisi daha saglam olur sizce ? Cevabinizi bekliyorum saygilar.

Ankarada guzel alabilecegim bir yer varsa cok iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ankara da ulusda çantacılar Çarşısı tarzı biyer var. Ülke değişimi diyosan plastik gibi olanlardan uzak dur valizler çatur çutur atılıyor uçaklara. Ordaki adamlarla konuş böyle böyle de bagaj şut çular çok sıkıntı. Yerinde olsam eski tip valizlerden alırım 2 tekerli onlar daha sağlam.

Gerçi ne olursa olsun kırılacak çekçekler bile kırılıyor :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Junkie05

Ankara da ulusda çantacılar Çarşısı tarzı biyer var. Ülke değişimi diyosan plastik gibi olanlardan uzak dur valizler çatur çutur atılıyor uçaklara. Ordaki adamlarla konuş böyle böyle de bagaj şut çular çok sıkıntı. Yerinde olsam eski tip valizlerden alırım 2 tekerli onlar daha sağlam.

Gerçi ne olursa olsun kırılacak çekçekler bile kırılıyor :D

Eski tip iki tekerli olanlar saglam ama kullanimi gercekten zor. Bende simdi 4 tekerli almayi dusunuyorum ancak sert plastik olanlar cabuk catlar kirilir gibi geliyo. Ama bir yandanda icindekini daha fazla korur gibi geliyo. Bu ulus cantacilar carsisi nasil bir yer ki acaba ?

• Up

• Dilbilen kullanıcısına yanıt
    hocam fiber malzemeden dediğiniz kalın olanlar sanırım. Şuan onlardan kullanıyorum ve pişman gibiyim. Diğer arkadaşın dediği gibi hep atıyorlar havaalanlarında köşeleri çizildi bile ki iyi bir maddeden yapılmış süslü falan değil. ve öyle alacaksanız da hafif olanlarını tercih edin sonuçta ağırlık önemli havaalanlarında. kumaş olanlardan varsa 4 tekerleklileri tercih edebilirsiniz. bulunduğunuz şehirde ççs var mı bilmiyorum ama malları çok iyi
  • valiz alma,buyuk canta al bence,su avrupalilar gibi,buyuk rahatlik onlar,valiz hantal

• Up

• UP

• ne yaptınız hoca
    m
  • quote:

Orijinalden alıntı: WetDream

ne yaptınız hoca
    m

Ulusta bir tane cantacilar carsisi varmis oraya gidip alicam bir tane. Henuz ankarada degilim bekliyorum merakla ama bez ve 4 tekerli bir valiz alicam tahmini fiyat 150-200 arasi olacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • up
    Selamlar, ÇÇS mi aldınız, hala kullanıyor musunuz, son durum nedir?
    Ben de yurtdışı için tekerlekli valiz/çanta arayışındayım ve şuan araştırma safhasındayım. Değerlendirmenizi merak ediyorum.
  • Sert plastik gibi duran valizlerin kılıf seçenekleri var belki işinize yarar umarım bütçenizi aşmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kırmızımercimek

Selamlar, ÇÇS mi aldınız, hala kullanıyor musunuz, son durum nedir?
    Ben de yurtdışı için tekerlekli valiz/çanta arayışındayım ve şuan araştırma safhasındayım. Değerlendirmenizi merak ediyorum.

Benden size tavsiyeler

Bezden yapılma bavullar genel anlamda daha sağlam oluyor. Ayrıca içine daha çok şey koyma kapasitesine sahip oluyorsunuz. Ancak alırken dikişleri sağlammı vs gibi ayırmaya çalışıp hemen esniyormu yoksa esnemiyormu ona bakın(dikiş yerlerini)

Sert plastik olanlar ise suya, çamura veya içindeki kırılacak şeylere karşı daha sağlam oluyor. Ancak çarpmalarda düşmelerde atmalarda tutmalarda patlama/kırılma riski çok daha yüksek. Zira bez bavulu 5.kattan at in aşağı hiç bir şey olmuyor ancak sert plastikler öyle değil (bu extreme benzetme olabilir ama uçak yolculuklarında helede yurtdışı aktarmalılarda büyük problem). Kimse bavulu kırık, eşyaları poşete tıkılmış şekilde gelsin istemez.

Ancak alacağınız bez bavulda da dikkat etmeniz gereken dik durduğunda, geniş yan kısımları yani ön ve arka yüzeyine doğru çok genişlemesi oldukça zorlayıcı oluyor. Zira dik durması zorlaşıp bir tarafa yatıyor hep. Ama içine bin türlü eşyayı sığdırabiliyorsunuz.

• Değerli yorumlarınız için teşekkürler, kumaştan imal valize yöneleceğim. Henüz acelem yok, hem piyasa hem da marka araştırması yapayım ufaktan.

Konu dışı ama, @dilbilen siz tercüman mısınız? Kullanıcı adınızdan ötürü merak ettim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kırmızımercimek

Değerli yorumlarınız için teşekkürler, kumaştan imal valize yöneleceğim. Henüz acelem yok, hem piyasa hem da marka araştırması yapayım ufaktan.

Konu dışı ama, @dilbilen siz tercüman mısınız? Kullanıcı adınızdan ötürü merak ettim:)

Değildim ama olacağım galiba :)
    tekstil anta mı aldın dostum

yorumun nedir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.