Şimdi Ara

Hangi termostatik vanayı almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2,5 yaşında bir oğlum var, odasını artık ayırdık.

Çocuğumun odası evin en soğuk odası oluyor, en köşede en arkada kaldığından sanırım.

Evde sözde dışcephe yalıtım var ama İstanbul Sarıyer Deniz' e 2 km yukarda tepede olduğumdan mı ( 5. kattayım) bilmiyorum çok fazla doğalgaz faturası ödüyorum.

Peteklere termostatik vana koymayı planlıyorum.

Tasarruflu olacak şekilde hangi vanayı kullanmamı önerirsiniz?

Danfos Ra 2000 gördüm ama kiracıyım, her odaya Danfoss koymam çok maliyetli olacaktır.

• Normal danfoss taktirin hocam şart değil aradaki fark 10dk daha erken tepkime süresi hepsine taktirma mutfak yatak odasi varsa hol salon yada 5 tane petek varsa 3 tane planli şekilde takarsin isinmayan odaya takmazsin
  • Kiracı iseniz öncelikle reglaj ayarı ile işinizi halletmeye çalışın, ısınan yerlerdeki petekleri tam kapatıp çeyrek tur açın, ısınma durumuna göre ayarları değiştirirsiniz beek odası tam açık olsun, özellikle yatak odası ve salon kombiye çok yakın, su daha çok buralarda dönüyordür tahmnien.

• Öncelikle her ikinize de teşekkür ederim.

@SEHZADE63

@kir-pi

Hocam kombi yatak odasının balkonunda, salonun duvarıyla bağlantısı var. dip dibeler yani.

Reglaj ayarında anlayamadığım bir konu var.

Petekte bi sol tarafta yukarda vana var, birde sağ tarafta alt tarafta vana var,

bu vanaların görevleri nedir ve bu reglaj ayarını hangisine yapacağım? diğer vana açık mı olacak kapalı mı ?

• pokemon39 P kullanıcısına yanıt

Üst kisimi kapatip bi ceyrek acman kafi bnmde termostatik vana yoktu ama 3 tane gazli olanlarindan aldim valla bitane yatak odasi hoş ve mutfak peteklerine takicam bütçen varsa ra2000 al yoksa danfoss sivi olanlardan tanesi 70-75tl takip kafan rahat etsin

• Ben bundan kullanıyorum.

Hangi termostatik vanayı almalıyım?Yakup ULUTAŞ
    Termostatik Vana Nedir, Nasıl Çalışır , Montajı Nasıl Yapılır ? - Yakup ULUTAŞ
    https://blog.yakupulutas.com/termostatik-vana-nedir-nasil-calisir-montaji-nasil-yapilir
  • pokemon39 P kullanıcısına yanıt

Hocam aslında reglajın hangi vanadan yapıldığının bir önemi yok, ancak oynanma ihtimali daha az olan alt vana daha mantıklı, üst vana ile önüne gelen oynar genellikle. Reglaj yapacağınız zaman ilk radyatörün herhangi bir vanasını tam kapatın ve sadece ve sadece 1/4 tur açın, odanın ısınmasını gözlemleyin, yetmiyor ise ileriki adımlar 1/8 tur olacak şekide devam edin, Bazı videolarda ilk vana yarım tur, ikinci 1 tur vb diye gider, ama pratikte öyle olmuyor, yarım tur ilk radyatör için çok fazla olabilir, olay tamamen odanın ısı ihtiyacı ile alakalı. Benim ilk radyatör (mutfak) 1/8 tur açık, ikinci radyatör 1/4 tur açık yetip de artıyor bile. Radyatörün bir kısmı ısınmayabilir bu önemli değil, önemli olan odanın sıcaklığı ne alemde, ona bakacaksınız.

• Satış bayisi olduğumuz için denemeye başladığım mars s-30 modelini kullanıyorum gayet memnunum.

İstediğim sıcaklığı belirliyoruz, hedefe ulaşınca duruyor. Evim daima istenen sıcaklıkta sabit kalıyor.
    Dokunmatik ekranlı kurulumu rahat. Bursa'dan Türkiye geneline satışımız var. Bu sayede termostatik vana ihtiyacına gerek kalmadı çok daha uygun fiyata işimi çözdüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clupmania -- 6 Ekim 2021; 10:15:43 >

• clupmania kullanıcısına yanıt

Youtube kanalinda bi izleyici yorum yapmiş bozulduguna dair ve ulaşicak servis aği olmadigini dile getirip pişmanliğini belirtmiş..cihaz nasil tepkime süresi hassasiyeti ne durumda şahsen bilmiyorum ama satişi varsa serviside arkasinda duran firmaninda kaliteli olmasi gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 6 Ekim 2021; 11:28:57 >
  • clupmania kullanıcısına yanıt

Sıcaklı algılama hassasiyeti kaç derece internet sitesinde bir bilgiye ulaşamadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.